Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Rozpoczęły się Gniewskie Spotkania Kameralne

W czwartkowy wieczór, 3 listopada br., na gniewskim zamku, zainaugurowano XXIX Gniewskie Spotkania Kameralne. Gościem wieczoru był „Niezwykły kwartet”. Każdy z muzyków pochodzi z innego kraju. Podczas inauguracyjnego koncertu można było usłyszeć utwory Astora Piazzolli, Maurice Ravela i Szymona Sutora. „Nasza polska kultura ma czwartkowe tradycje. To ważne, że takie imprezy odbywają się w czwartek. To święto muzyki poważnej umila listopadowe wieczory” – mówił, otwierając spotkanie, Wiceburmistrz Miasta i Gminy Gniew Tomasz Sikora.

Wszystkich obecnych przywitała Jadwiga Mielke, Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie. Krótko przypomniała historię wydarzenia, które swój początek datuje na rok 1982. Inicjatorem spotkań był ówczesny dyrektor domu kultury, Jerzy Krauze. „Cieszę się, że jest taka wspaniała frekwencja, za co serdecznie państwu dziękuję” – mówiła Jadwiga Mielke. „Najważniejszym elementem tego wydarzenia jest to, by muzyka zabrzmiała w naszych sercach” – powiedziała Walentyna Czapska, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Gniewie.

Muzycy w składzie: Gido Bojmer (absolwent saksofonu w Szwajcarii), Oladar Rac (absolwent fortepianu w Budapeszcie), Hawardur Trygwason (kontrabasista z Reykiaviku) oraz Krzysztof Olczak (profesor Akademii Muzycznej w Gdańsku) wykonali utwory Astora Piazzolli, Maurice Ravela i Szymona Sutora.

Dyrektor gniewskiej książnicy bardzo gorąco podziękowała pani Arlecie Klusek za użyczenie instrumentu. Koncert poprowadził Zbyszko Kamiński z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Gniewie.

Data publikacji: 2016-11-04 12:14
  • Spotkania kameralne
  • Spotkania kameralne
  • Spotkania kameralne
  • Spotkania kameralne
  • Spotkania kameralne
  • Spotkania kameralne

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.