Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Zdrowe odżywianie w szkole

Uczniowie klas piątych Szkoły Podstawowej w Gniewie, w ramach bloku programowego „Odżywianie” - realizowanego na zajęciach technicznych, poznają rodzaje składników odżywczych oraz ich funkcje. Nauczyli się również odczytywać i obliczać wartości energetycznych spożywanych produktów i potraw. Na ostatnich zajęciach technicznych królował jogurt pitny BiFi – określany mianem jogurtu XXI wieku. Na czym polega jego wyjątkowość?

Po pierwsze, jogurt ten przygotowany jest w 100% z naturalnych składników, nie zawiera żadnych sztucznych barwników, konserwantów, stabilizatorów czy wypełniaczy.

Po drugie zawiera mleko prawie całkowicie pozbawione laktozy, co w niczym nie zmienia jego wartości odżywczej, dzięki temu może być bez obaw spożywany przez osoby z nietolerancją laktozy.

Po trzecie, do jogurtu BiFi dodawane są kultury bakterii z rodzaju Bifidobacterriumbifidum, które posiadają zdolność odtwarzania w przewodzie pokarmowym mikroflory jelitowej.

Po czwarte, dodawane wsady owocowe mają potwierdzone certyfikaty zgodności produktu od producenta i przygotowane są tylko z naturalnych składników.

Po piąte, jogurt BiFi zawiera znacząco mniej cukru w porównaniu w porównaniu z innymi jogurtami.

Uczniowie klas piątych otrzymali jogurt BiFi nieodpłatnie w ramach przynależności Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego do „sieci szkół promujących zdrowie”. Doskonale wiedzą, że jego spożycie zapewniło im dostarczenie niezbędnych składników potrzebnych do prawidłowego rozwoju, tj. wapnia, pełnowartościowego białka. W połączeniu zaś z przyniesionym na zajęcia owocami i warzywami, było przysłowiową „bombą” cennych witamin i minerałów, jakże potrzebnych w codziennej diecie.

źródło: <link>

Data publikacji: 2016-11-07 10:28
  • Zdrowe odżywianie
  • Zdrowe odżywianie
  • Zdrowe odżywianie
  • Zdrowe odżywianie

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.