Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Siatkarski weekend

W minioną sobotę, w Hali Sportowej Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich w Tczewie swoje mecze rozgrywała grupa B Tczewskiej Ligi Piłki Siatkowej Dziewcząt. Występująca w tej grupie drużyna Gimnazjum Gniew składająca się z dziewcząt klasy I sprawiła kolejną niespodziankę.

W pierwszym meczu gniewskie gimnazjalistki zmierzyły się z dziewczętami z Uniwersyteckiego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie, przegrywając to spotkanie 2:0. Dziewczęta wyszły na boisko stremowane, co było wynikiem między innymi zmagań ze starszymi, bardziej doświadczonymi, rywalkiami. Natomiast drugie spotkanie, rozegrane tego dnia, wyglądało zupełnie inaczej. Dziewczęta pełne wiary w to, że są w stanie nawiązać walkę z bardziej utytułowanym zespołem Volley Vasy Susz zaowocowało dobrym wynikiem. Pierwszy set był wyrównaną grą dwóch zespołów. Końcówka była bardzo nerwowa i obie drużyny popełniły mnóstwo błędów. Szczęście uśmiechnęło się do naszych zawodniczek, które wygrały pierwszego seta 29:27. W drugim secie dominowały zawodniczki z Susza, co zakończyło sie wynikiem 10:25. Początek tie-breaka był wyrównany. Dzięwczęta grały punkt za punkt, żadna z drużyn nie pozwalała odskoczyć drugiej. Mimo niewielkiego jeszcze doświadczenia, ogromne zaangażowanie zawodniczek na boisku oraz zawodniczek rezerwowych zaowocowało zwycięstwem i wielką radością po meczu.

GRUPA B

Volley Vasyl Susz vs ZSBiO Tczew 0:2

Gimnazjum Gniew vs UKLO Tczew 2:0

Gimnazjum Gniew vs Volley Vasyl Susz 2:1

UKLO Tczew vs Gimnazjum Nr 2 Pelplin 2:0

Tabela po czwartej i piątej kolejce prezentuje się następująco:

Miejsce

Nazwa drużyny

Ilość meczów

Wygrane

Przegrane

Stosunek setów

Punkty

1

UKLO Tczew

5

5

0

10:0

15

2

Volley Vasyl Susz

5

3

2

7:4

10

3

Gimnazjum Gniew

5

3

2

6:6

7

4

Gminazjum nr 2 Pelplin

5

2

3

5:6

7

5

ZSBiO Tczew

5

2

3

5:7

6

6

II LO Tczew

1 zespół

5

0

5

0:10

0

MECZ LOTOS TREFL GDAŃSK - ONICO AZS POLITECZNIKA WARSZAWA

Grupa Nieformalna Miłośników Piłki Siatkowej "SIATKARSKO MOCNI" przy wsparciu Stowarzyszenia Centrum Aktywnych Gniew zorganizowała dla swoich podopiecznych wyjazd do ERGO Arena Gdańsk na mecz Lotos Trefl Gdańsk – Onico AZS Politechnika Warszawa, w którym uczestniczyło 50 osób.

Spotkanie umożliwiło integrację młodzieży ze szkoły podstawowej, gimnazjalnej oraz licealnej, która interesuje się dyscypliną piłki siatkowej. Inicjatywa ta dała szansę aktywnego uczestnictwa w profesjonalnym spotkaniu sportowym, wspierając zawodników poprzez doping. Dodatkowo bezpośredni kontakt z reprezentantami Polski, Francji, Słowacji czy Ukrainy, to przeżycie, które na pewno na długi czas utkwi w pamięci uczestnikom wyjazdu.

MINI TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

W dniu 06.11.2016r. w budynku Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie odbył się Mini Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Podstawowych, którego organizatorem była Grupa Nieformalna Miłośników Piłki Siatkowej "SIATKARSKO MOCNI".

Rywalizacja prowadzona była systemem każdy z każdym, do wygrania dwóch setów do 20 punktów. Drużyna składała się z dwóch zawodniczek, które swoje spotkania rozgrywały na boisku 4,5 x 5,0 metra. Najlepsze drużyny uhonorowane zostały: pamiątkowymi statuetkami, medalami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi.

KLASYFIKACJA GENERALNA

I miejsce Rezmer Klaudia / Seroka Amelia

II miejsce Dzwonkowska Marta / Janicka Alicja

III miejsce Symczyk Maria / Watkowska Ewa

Tomasz Ostrowski

Więcej zdjęć  <link> <link/2>

 

Data publikacji: 2016-11-07 11:21
 • Siatkówka
 • Siatkówka
 • Siatkówka
 • Siatkarski weekend
 • Siatkarski weekend
 • Siatkarski weekend
 • Siatkarski weekend
 • Siatkarski weekend
 • Siatkarski weekend
 • Siatkarski weekend
 • Siatkarski weekend
 • Siatkarski weekend

« wstecz

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.