Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Z życia SP Gniew

W gniewskiej podstawówce kadra pedagogiczna dba, aby nie było nudno. Tylko w ostatnim czasie dzieci mogły wziąć udział w warsztatach ekologicznych, wybrać się na basen, albo obejrzeć sztukę teatralną.

Warsztaty ekologiczne w Tczewie - segregacja odpadów

W czwartek, 17 listopada, uczniowie z klasy IV b IV d wybrali się na nietypowe zajęcia ekologiczne do Regionalnego Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów w Tczewie.
Najpierw obejrzano krótki film pt. "Drugie życie butelki Petulki". Większość z obecnych nie wiedziała, że półtoralitrowa butelka w pierwszej fazie wygląda jak średnia probówka. Dopiero później pod wpływem gorącego powietrza nabiera kształtu butelki, jaką widzimy w sklepie.
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego otrzymali piękne, pomarańczowe kamizelki i zaczęli zwiedzać zakład, poznając techniki sortowania śmieci. To było niesamowite przeżycie i pomimo trochę "dziwnego zapachu" z wielkim zainteresowaniem słuchano
przewodnika i oglądano poszczególne pomieszczenia. Maluchy nauczyły się, że zadaniem tego zakładu jest maksymalizacja odzysku surowców zawartych w odpadach.

Nauka pływania -2016 r

W bieżącym roku szkolnym uczniowie trzeciej klasy szkoły podstawowej w Gniewie korzystają z pływalni w Kwidzynie. -Pod czujnym okiem instruktorów uczymy się pływać, ale także wspaniale się bawimy. Dziękujemy za możliwość nauki pływania- mówią uczniowie IIIa i ich wychowawczyni Maria Dziki.

Zaczarowany Świat Bajek

W środę, 16 listopada, uczniowie należący do Kółka Teatralnego, a także pozostali uczniowie klas: 2e i 3a pojechali do Kwidzyna na spotkanie z prawdziwą sztuką teatralną. Spektakl pt.: „Zaczarowany Świat Bajek” bawił i uczył. Młodzi ludzie mieli ponadto okazję zapoznać się ze sceną, widownią, podziwiali grę aktorską i dekoracje.

Więcej zdjęć znajdą Państwo na stronie: <link>
 

Data publikacji: 2016-11-21 09:29
  • Z życia SP Gniew
  • Z życia SP Gniew
  • Z życia SP Gniew

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.