Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Przedszkolaki w Krainie Lodu

Wczoraj, 22 listopada, dzieci z grup przedszkolnych „Słoneczka” i „Zajączki” miały niezwykłą niespodziankę. Tego bardzo słonecznego listopadowego dnia zostały przeniesione do baśniowej Krainy Lodu srogiej i zimnej Królowej Śniegu.

Około godziny dziewiątej przedszkolaczki udały się do autokaru, który zawiózł je do Gdańska, a dokładnie do Hali Sportowo Widowiskowej „Olivia”. Tam właśnie zasiadły na balkonowych krzesełkach by móc zachwycać się fantastycznym widowiskiem opartym na motywach baśni H. Ch. Andersena pt. „Królowa Śniegu” w wykonaniu Moskiewskiej Rewii na Lodzie. Na szczególną uwagę w spektaklu zasłużyła doskonała i oryginalna oprawa muzyczna, choreografia pełna popisów jazdy figurowej na lodzie, wspaniałe kostiumy, dekoracje, światła czy efekty pirotechniczne. Dzieci z wielkim zaciekawieniem obserwowały wszystko, co działo się na lodowej tafli. Wczuwały się w role Gerdy i Kaja, w historie przedstawione przez ich przyjaciół. Przedszkolaczki również żywo reagowały na pojawianie się tak zwanych „ciemnych postaci”, trzymając kciuki za swoich faworytów. To niezwykłe przedstawienie zostało nagrodzone przez dzieciaczki gromkimi brawami oraz serdecznym uśmiechem. Dodatkowo, tego właśnie dnia dziewczynka o imieniu Masza – mała aktorka i zarazem łyżwiarka Rewii, świętowała swoje urodziny. Otrzymała od wszystkich zgromadzonych w hali dzieci przepiękny prezent – wspólnie odśpiewaną piosenkę - 100 lat! Ten niesamowity wyjazd okazał się wielkim przeżyciem dla naszych przedszkolaków i na pewno pozostanie na bardzo długo w ich pamięci.

Data publikacji: 2016-11-23 13:50
  • Przedszkole
  • Przedszkole
  • Przedszkole
  • Przedszkole
  • Przedszkole
  • Przedszkole

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.