Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Wariacje na dwóch nóżkach

Dom Pomocy Społecznej w Gniewie obchodził będzie w tym tygodni 40-lecie istnienia. W placówce życie wre przez cały rok, a my tym razem chcielibyśmy Państwu opowiedzieć tylko o kilku przedsięwzięciach, w które angażowali się w ostatnim czasie podopieczni i pracownicy domu.

W czerwcu podczas Dnia Łasucha w Sopocie podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Gniewie brali udział w zabawie „Wariacje na dwóch nóżkach”. Był pokaz kapeluszy z ptasimi motywami, poczęstunek z drobiu i dekoracje wykonane podczas terapii zajęciowych. Wśród tych ostatnich największą popularnością cieszyły się kurczaki wykonane z włóczki na orzechu włoskim.

W tym samym miesiącu gniewski DPS otrzymał nagrodę specjalną podczas XI Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych „Razem weselej”. Placówka brała też udział w Przeglądzie Piosenki Żołnierskiej w Pelplinie.

Jesień zaczęła się natomiast Integracyjnym Spotkaniem Osób Niepełnosprawnych w Kowalach Oleckich. Mieszkańcy DPS mogli tam np. posmakować potraw regionalnych i popływać na rowerze wodnym po jeziorze Gołdap. Wrzesień przyniósł też wyjazd na grzyby i ryby do ośrodka Mausz, gdzie spotkali się mieszkańcy 20 domów pomocy z całego kraju.

II Pomorski Festiwal Małych Form Artystycznych w Teatrze im W. Gombrowicza w Gdyni okazał się również szczęśliwy dla gniewskiego DPS. Drużyna zaprezentować musiała podczas gali „odpowiedzialność” i poszło jej tak dobrze, że wywalczyła wyróżnienie, statuetkę oraz tablet. Ten ostatni trafił do Michała Jakielskiego, który podczas przedstawienia był głównym bohaterem. Opowiadał o swoim życiu jako kibola, opowiadał jak stracił przez to zdrowie i przestrzegał przed głupotą.  Podopieczni gniewskiego domu byli także jedynymi reprezentantami Pomorza podczas Przeglądu „Barwy jesieni 2016” w Nowej Wsi Ełckiej

Dla wolontariuszy opiekuńczych, z którymi już od lat współpracuje DPS, zorganizowana została natomiast pielgrzymka dziękczynna do Częstochowy.

Swoimi doświadczeniami pracownicy Domu Pomocy Społecznej dzielą się między innymi z samorządowcami z Gruzji i Ukrainy, którzy odwiedzają placówkę. Sami natomiast czerpią inspirację od kolegów m.in. z Dani, z którymi nawiązali współpracę.

Data publikacji: 2016-11-28 09:56
  • DPS Gniew
  • DPS Gniew
  • DPS Gniew

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.