Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Życzliwi i uśmiechnięci

„Życie nie składa się tylko z wielkich poświęceń i obowiązków, ale przede wszystkim z drobiazgów. Uśmiechy i życzliwość rozdawane na co dzień, są tym, co zdobywa i zatrzymuje serca i daje pocieszenie.” To piękne motto Humprey’a Davy’ego przyświecało organizatorom tegorocznego dnia życzliwości w Gniewie.

Obchody Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień zorganizowane zostały przez Gniewski Uniwersytet Trzeciego Wieku (GUTW) w piątek 25 listopada. W nastroju świąteczno-anielskim na hali sportowej bawiono się, tańczono i gimnastykowano. Podczas imprezy odbyły się m.in. zawody, podczas których zmierzyli się z sobą studenci uniwersytetów trzeciego wieku z Tczewa, Pelplina i oczywiście z Gniewu. Co ciekawe mimo zażartej rywalizacji, wszystkie drużyny w ostatecznym rozrachunku zdobyły po tyle samo punktów.

Kiedy tylko na hali trochę głośniej rozbrzmiała muzyka, cały parkiet zapełnił się miłośnikami zumby, tańczono też przy muzyce zespołu Kontakt-Bit.

Spotkanie stało się również okazją do rozważań. Grupa DUET czyli artyści z GUTW i gniewskiego Domu Pomocy Społecznej przygotowali spektakl „Odpowiedzialność”. O swoich przemyśleniach na temat tego zagadnienia opowiadał m.in. Michał, najmłodszy podopieczny DPS, który zdrowie stracił w starciu pseudokibiców.

Podczas spotkania obejrzeć można było także wystawę fotograficzną z realizacji projektu „Rowerem po Ziemi Gniewskiej w wersji light”.

Obszerna galeria zdjęć z wydarzenia dostępna jest na stronie: <link>.
 

Data publikacji: 2016-11-28 13:59
  • Życzliwi i uśmiechnięci
  • Życzliwi i uśmiechnięci
  • Życzliwi i uśmiechnięci

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.