Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2016-2017

Sezon piłkarski w 2016 roku dobiegł końca, czyli przyszedł czas na podsumowanie zmagań drużyn Klubu Piłkarskiego Keramzyt Szprudowo. Przed przystąpieniem do rundy jesiennej nowego sezonu podjęto kilka kluczowych decyzji i zmian. Zmiany te miały na celu poprawienie wyników sportowych oraz polepszenie promocji naszego Klubu.

Pierwszą była zmiana na stanowisku trenera. Pan Grzegorz Połomski zrezygnował z funkcji trenera drużyny seniorskiej. Oczywiście nadal jest instruktorem naszych zespołów juniorskich i wspólnie z drugim trenerem Panem Ryszardem Gawłem z powodzeniem przygotowuje kolejne grupy młodych piłkarzy. Do współpracy z zawodnikami drużyny seniorskiej zaprosiliśmy doświadczonego trenera oraz zawodnika Pana Krzysztofa Rutkowskiego z Pelplina. Ponadto w porozumieniu ze sponsorem strategicznym - Zakładem Produkcji Kruszyw zmieniliśmy nazwę Klubu na KP Keramzyt Szprudowo. Kolejne zmiany to dwunastu nowych zawodników w naszej drużynie seniorskiejA klasy (Grupa 4, Malbork).

ROZGRYWKI

W rundzie jesiennej zespół seniorów rozegrał w sumie 13 spotkań i zanotował 5 zwycięstw, 2 remisy oraz 6 porażek, gromadząc 17 punktów i plasując się na ósmym miejscu w tabeli. Najgorszym wynikiem drużyny była porażka z aktualnym liderem rozgrywek Spójnią Sadlinki (1:4). Natomiast najwyższą wygraną dla naszych piłkarzy (8:0) zakończył się mecz w Kwidzynie z drużyną Rodło II. Pomimo tego, że na półmetku rozgrywek zajmujemy ósme miejsce w tabeli, uważam, że mamy bardzo dobry zespół, w który mocno wierzymy. Możemy wskazać kilku naprawdę wyróżniających się zawodników, szczególnie tych ofensywnych. Zawsze podkreślam, że celem drużyny jest awans do V ligi, aby spróbować gry na wyższym poziomie i wpłynąć na zwiększenieliczby kibiców na trybunach.Nie ukrywam, że Klub rozważa kolejne wzmocnienia w rundzie wiosennej, przede wszystkim w linii defensywnej.

Oczywiście nasz Klub to również zespoły młodzieżowe:

Grupa D2 - Młodzik (Grupa 2) - zajęliśmy czwarte miejsce i wyprzedziliśmy w tabeli drużyny z Malborka czy Starogardu Gdańskiego.

Grupa E2 - Orlik (Grupa 5) - zajęliśmy trzecie miejsce i wyprzedziliśmy ekipy z Tczewa czy Skarszew.

Planujemy także zgłoszenie nowych drużyn juniorskich do rozgrywek Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Jesteśmy zadowoleni z wyników wszystkich naszych drużyn. Mamy bardzo dobrą atmosferę w Klubie, a co bardzo ważne,widzimy duże zaangażowanie zawodników, rodziców, działaczy, jak i kibiców. Jest to cenne,tym bardziej, że nasz Klub działa na zasadzie wolontariatu.

GOŚĆ SPECJALNY

Pragnę podkreślić, że na nasze zaproszenie po raz pierwszy w historii gniewskiej piłki nożnej odwiedził nas w Gniewie Prezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Pan Radosław Michalski, wielokrotny reprezentant Polski, jak również uczestnik Ligi Mistrzów w latach 90-tych, obserwował w dniu 1 października br.derby Gniewu -spotkanie pomiędzy drużynami KP Keramzyt Szprudowo i KS Sobieski Gniew.

BOISKO W SZPRUDOWIE

Oprócz działań typowo sportowych zaangażowaliśmy się również w rewitalizację starej płyty boiska w Szprudowie. Realizacja takiego zadania nie byłaby możliwa bez pomocy wielu ludzi i firm. Dlatego chciałbym serdecznie Wszystkim podziękować, a szczególnie Zakładowi Produkcji Kruszyw, firmie Budpol, Tadeuszowi Górskiemu z firmy Madrol, sołectwu oraz społeczności wiejskiej Szprudowo.

W pracę przy odnowieniu boiska włożyliśmy wiele wysiłku, zaangażowania i środków finansowych.Dlatego w tym miejscu pozwalam sobie przedstawić prośbę Klubu, aby w 2017 r. gmina Gniew wybudowała dla naszych młodych sportowców budynek socjalny, w którym będzie można się przebrać, czy wykąpać po meczu.

PODZIĘKOWANIA

Ponadto chciałbym podziękować wszystkim naszym sponsorom oraz firmom, które wspierają nasz Klub: naszemu sponsorowi tytularnemu -Zakładowi Produkcji Kruszyw, przedstawicielom Urzędu Miasta i Gminy Gniew, firmie Budpol, Panu Jakubowi Jaskólskiemu z Inwest Kom, Panu Tadeuszowi Górskiemu z firmy Madrol, Panu Maciejowi Czarneckiemu z firmy Temida, firmie Coal Trade,Panu Mirosławowi Byczkowskiemu, sołectwu Szprudowo i Pani sołtys Małgorzacie Gajewskiej,przedstawicielom Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie, oraz naszym zawodnikom, trenerom, kibicom i działaczom.

Jednocześnie chciałbym wszystkim kibicom oraz mieszkańcom naszej Gminy życzyć zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.

Michał Bąkowski

Prezes Klubu

Data publikacji: 2016-11-28 14:18
  • Keramzyt - Wisła
  • Keramzyt - Wisła

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.