Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Andrzejki w Polskim Gronowie

W czwartek, 29 listopada, uczniowie z Polskiego Gronowa hucznie obchodzili Andrzejki. Licznie zgromadzone dzieci bawiły się przy świetnej muzyce oraz brały udział w różnego rodzaju zabawach i konkursach. Nie mogło oczywiście zabraknąć spotkania z wróżkami, w które wcieliły się panie nauczycielki.

O burmistrzu Gdańska, zamordowanym w Gniewie

W tym roku przypada 555. rocznica śmierci burmistrza Gdańska Hermana Stargarda. Ten aktywny samorządowiec, filantrop i społecznik dokonał żywota na zamku w Gniewie. W niedzielę, 4 grudnia, w tym samym miejscu, odsłonięta zostanie tablica pamiątkowa, upamiętniającą dzień męczeńskiej śmierci gdańskiego burmistrza. Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu!

Andrzejki poetyckie

We wtorek, 29 listopada, w Sali Kameralnej biblioteki gniewskiej „Grupa Bez Nazwy” zorganizowała „Wieczór poezji w wigilię św. Andrzeja”. Tego dnia czytano o czarownicach, kabałach, horoskopach i czarnych kotach m.in. L. J. Kerna, Fr. Klimka, B. Leśmiana, W. Broniewskiego.

Brak wody i prądu w Opaleniu, Jaźwiskach i Brodach Pomorskich

Spółka Inwest-Kom informuje, iż przyczyną przerwy w dostawie wody i prądu dla mieszkańców Opalenia, Jaźwisk i Brodów Pomorskich jest awaria napowietrznej sieci energetycznej, spowodowana złymi warunkami atmosferycznymi. Przywrócenie dostaw wody nastąpi po usunięciu przez pogotowie energetyczne zaistniałej awarii zasilania. Za utrudnienia przepraszamy!

Uwaga na wiatr!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne sporządzone przez  Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich  w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem.

Nowe wystawy w Fabryce Sztuk

Fabryka Sztuk w Tczewie serdecznie zaprasza na wystawę Marka Elsnera pt. „Ingerencje” oraz wernisaż malarstwa Teresy Trzewik-Falgowskiej pt. „Zakochana w Kociewiu”. Otwarcie wystawy Marka Elsnera odbędzie się we wtorek 13 grudnia o godz. 18.00, natomiast wernisaż Teresy Trzewik-Falgowskiej rozpocznie się z dnia następnego, czyli 14 grudnia o godz. 18.00 w siedzibie Fabryki Sztuk przy ul. 30 Stycznia 4.

Spotkanie z Mikołajem

Zakład Produkcji Kruszyw zaprasza Dzieci z Sąsiedztwa na spotkanie z Mikołajem. W programie wizyta Mikołaja, Mikołajowej i bałwanka Olafa oraz pyszny poczęstunek. Impreza odbędzie się 5 grudnia w Hotelu na Wzgórzu o 15.00 i trwać będzie do godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów.

Wyjazd na mecz Lechii Gdańsk z Górnikiem Łęczna

Dnia 28 listopada KS Mewa Gniew zorganizował wyjazd na mecz Lechia Gdańsk & Górnik Łęczna. W drużynie Górnika gra nasz rodowity mieszkaniec Grzegorz Bonin z nr 15. W tym wydarzeniu wzięło udział 12 gimnazjalistów. Wynik meczu: 3:0 dla Lechii.

XX Świąteczna Zbiórka Żywności

W dniach 25 do 27 listopada, czyli od piątku do niedzieli, trwała Świąteczna Zbiórka Żywności, w której uczestniczyli wolontariusze z Gimnazjum w Gniewie, Publicznej Szkoły Podstawowej w Tymawie oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie. Pierwszego dnia zebrano 365 kg żywności, drugiego 474,5, ostatniego natomiast 120. Razem zebrano więc nieco ponad 959 kg. Dziękujemy p. Marcinowi Gołyńskiemu za transport żywności oraz sklepowi Ślizex za wypożyczenie wagi. Koordynatorem zbiórki była p. Katarzyna Puczyńska i p. Justyna Waśniewska.

Noc z chemią

W listopadzie, a dokładniej z 18 na 19 listopada, w gniewskim gimnazjum odbyła się noc z chemią. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 19 od podzielenia się na grupy, w których rozwiązywano ciekawe zadania chemiczne. Nie zabrakło również doświadczeń i gier rozwijających umiejętności. Po wyczerpującym myśleniu udano się do klasy fizycznej, by zrobić tosty. Po posiłku młodzież kontynuowała ciekawą przygodę z chemią. Po kolejnych kilku godzinach pracy, udano się na "GIMPLAC", gdzie pieczono banany z czekoladą oraz jabłka. Nie zabrakło dobrej muzyki oraz filmów. Zmęczeni, lecz zadowoleni gimnazjaliści będą dobrze wspominać wspólnie spędzony czas.

O tolerancji

W listopadzie, uczniowie z gniewskiego gimnazjum uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych, które zorganizowała Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Gniewie wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Gniewie. Zajęcia odbywały się pod hasłem: „Każdy inny - wszyscy równi!”. Ich celem było uświadamianie istnienia problemu braku tolerancji w najbliższym otoczeniu. Podczas warsztatów uczniowie kształtowali umiejętności radzenia sobie z problemami i wypowiadania się oraz kształtowali postawy asertywne. Jednak głównie upodobali sobie postawy tolerancyjne wobec objawów różności, które ich otaczają.

Jarmark św. Mikołaja

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w Jarmarku św. Mikołaja, który odbędzie się 11 grudnia na Placu Grunwaldzkim w Gniewie.

Artystyczna noc w szkole

W piątek, 2 grudnia, klasa II a z gimnazjum w Gniewie nocowała w szkole. Wspólny pobyt trwał od godz. 19:00 do 7:00. Gimnazjalistami zajmowała się pani Katarzyna Puczyńska. Na tę noc zaplanowano warsztaty rękodzielnicze. Pani Kasia nauczyła uczniów robienia papierowych gwiazd. Tworzono również karty świąteczne techniką scrapbookingu i piękne sznurkowe choinki oraz świąteczne stroiki. Po północy dekorowano salę nr 13 i parter szkoły, potem zajęto się dekorowaniem przybudówki. W przerwach zajadano się tostami, sałatką i pieczono kiełbaski na grillu. Tej nocy uczniowie ćwiczyli również układy taneczne i piosenkę na poniedziałkową „Naszą Opowieść Wigilijną”. Mimo, że była to nocka w szkole, nikt nie zmrużył oka;)

Wolontariusze pomagają

W miniony weekend, od 2-4 grudnia, wolontariusze z Gimnazjum w Gniewie i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie pomagali Fundacji „Dziewczynka z Zapałkami”. W sklepie Biedronka pozyskiwali fundusze ze sprzedaży Baśniowych Zapałek. Fundacja jest instytucją pozarządową, która od 1998 prowadzi działalność na rzecz poprawy warunków życiowych dzieci z rodzin ubogich i zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Tczewska Liga Piłki Siatkowej Dziewcząt

W sobotę, 3 grudnia,  gniewskie siatkarki uczestniczyły w meczach rewanżowych fazy finałowej Tczewskiej Ligi Piłki Siatkowej Dziewcząt, które odbyły się w Hali Sportowej Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich w Tczewie. Tego dnia mimo bardzo okrojonego składu zawodniczki sprawiały ogromną niespodziankę.

Szkoła Podstawowa w Fabryce Sztuk

We wtorek, 29 listpoada,. klasy II d i II f ze Szkoły Podstawowej w Gniewie wraz z opiekunami p. Małgorzatą Kocknecht, p. Marią Bobek i p. Mają Bobek odwiedziły Fabrykę Sztuk w Tczewie. Uczniowie wzięli udział w warsztatach artystycznych podczas, których ozdabiali anioły, zwiedzali wystawę historyczną pt. .„20 lat wolności. Tczew 1920-1939”, a także uczestniczyli w lekcji etnograficznej dotyczącej obrzędów świątecznych.

 • Plakat

Życzenia dla wolontariuszy

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza obchodzony jest corocznie 5 grudnia. Działalność wolontariuszy obejmuje wspieranie inicjatyw pokojowych, niesienie pomocy humanitarnej i medycznej, monitorowanie przestrzegania praw człowieka oraz wspieranie organizacji pożytku publicznego. Wszystkim społecznikom w dniu ich święta składamy moc życzeń.  

MALUCH plus

Informujemy, że prowadzony jest nabór ofert w ramach konkursu „MALUCH plus” 2017. Program realizowany jest w 2017 r. w jednej edycji złożonej z czterech modułów, w których są dofinansowanie, w formie dotacji celowej z budżetu państwa, działania na rzecz rozwoju i utrzymania infrastruktury opieki nad dziećmi w wieku do lat 3, tj. żłobków, klubów dziecięcych i miejsc u dziennych opiekunów.

Cantores Minores znowu wyróżniony

Miło nam poinformować, że gniewski chór Cantores Minores został doceniony podczas VII Krakowskiego Festiwalu Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych. Grupa wystąpiła w sobotę, 3 grudnia w kościele św. Piotra i Pawła w Krakowie. Chór pod przewodnictwem Izabeli Chyły otrzymał srebrne wyróżnienie. Gratulujemy dyrygentce i chórzystkom.

Upamiętniono męczeńską śmierć burmistrza Gdańska

W tym roku przypada 555. rocznica śmierci burmistrza Gdańska Hermana Stargarda. Ten aktywny samorządowiec, filantrop i społecznik dokonał żywota na zamku w Gniewie. W niedzielę, 4 grudnia, w tym samym miejscu, odsłonięta została tablica pamiątkowa, upamiętniająca dzień męczeńskiej śmierci gdańskiego burmistrza.

Festyn Mikołajkowy w ZSP Gniew

W niedzielę, 4 grudnia, w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie odbył się Rodzinny Festyn Mikołajkowy. Na wspólnej zabawie spotkali się uczniowie, ich rodzice, nauczyciele oraz wszyscy zainteresowani mieszkańcy gminy Gniew.

Zapachniało już świętami!

W przeddzień Mikołajek, 5 grudnia na zamkowym dziedzińcu zapachniało świętami. Wszystko za sprawą warsztatów świątecznych organizowanych przez gniewski oddział Muzeum Archeologicznego. Dzieci własnoręcznie wykonywały bożonarodzeniowe bombki, stroiki i kartki, dekorowały, a następnie zjadały pierniczki.  Świąteczna atmosfera unosiła się w powietrzu.

Wystawa przyrodnicza

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Gniewie oraz Eko - Centrum Heliantus zapraszają na otwarcie wystawy przyrodniczej "Pola tętniące życiem", które odbędzie się dnia 8 grudnia o godz. 17.00 w Sali Wystawowej gniewskiej biblioteki. Wstęp wolny.

Pieszo, rowerem, konno i kajakiem po Kociewiu

W miniony czwartek, 1 grudnia w tczewskiej Fabryce Sztuk odbyła się konferencja poświęcona szlakom turystycznym na Kociewiu. Na zaproszenie prezesa Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE, Mirosława Pobłockiego spotkali się przedstawiciele regionalnych samorządów, nadleśnictw parków krajobrazowych i towarzystw turystycznych. Przyjechali, by wysłuchać prelegentów oraz przeprowadzić dyskusję o nowoczesnym modelu tworzenia, zarządzania i właściwej promocji systemu szlaków.

Podziękowania od Prezydenta

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im Ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie dostała podziękowania od Prezydenta RP za udział w piątej edycji Narodowego Czytania.

Tworzymy piękno

W najbliższą środę, 7 grudnia o godz. 11.00 w Sali Kameralnej Gniewskiej Biblioteki odbędzie się podsumowanie IX - ego Powiatowego Konkursu "Tworzymy piękno". Serdecznie zapraszamy.

Oferta pracy - animator lokalny

Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot ogłasza nabór na wolne stanowiska pracy Animator Lokalny w Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej Dobra Robota. Szczegółowe informacje w załączniku.

„Nasza opowieść wigilijna” na Gimplacu

Prawdziwie świąteczna atmosfera zapanowała na Gimplacu przy Gimnazjum w Gniewie. W poniedziałkowe popołudnie, 5 grudnia, w ramach projektu „Bezpieczna +” zorganizowane zostało spotkanie „Nasza opowieść wigilijna”. Było mroźno, biało i wigilijnie. Przygotowano mnóstwo atrakcji. Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowały się wszystkie klasy.

Świąteczne przygotowania

W przedszkolu w Piasecznie czuć już zapach świąt. Od początku grudnia wspólnie ozdabiamy salę, robimy piękne świąteczne ozdoby, śpiewamy świąteczne piosenki, czytamy bajki, które wprowadzają wszystkich w piękny nastrój. W prezencie mikołajkowym zafundowanym przez rodziców wspólnie pojechaliśmy do Kwidzyna na piękny spektakl „Strażniczka Magicznego Lasu”, gdzie nie obyło się bez atrakcji. Czekali na nas Mikołaj, Bałwanek i Renifer, z którymi można było zrobić zdjęcia, przytulić się i szepnąć na uszko, o jakim prezencie się marzy. Teraz dzieci z niecierpliwością czekają na przyjście Mikołaja z workiem pełnym prezentów do naszego przedszkola.

Świąteczne kółko artystyczne

W gniewskim gimnazjum uczniowie na kółku artystycznym przygotowują rękodzieło na zbliżający się Jarmark Św. Mikołaja. Kółko odbywa się w każdy wtorek od godz. 15:00 pod kierunkiem K. Puczyńskiej i R. Reńskiej.

Ogłoszenie z dnia 1 grudnia 2016 r.

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2015 r. poz. 1774 z póź. zm.), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 1 grudnia 2016 r. Zarządzeniem Nr 146/16 zatwierdzono „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy w trybie przetargowym”, stanowiący załącznik Nr 1 do w/w Zarządzenia.

Fundusze Europejskie

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego (Departament Programów Regionalnych i Departament Europejskiego Funduszu Społecznego) uprzejmie zaprasza na spotkanie informacyjne pt. "Konkursy w 2017 roku w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020"​, które odbędzie się dnia 8 grudnia br. o godz. 11:00 w Tczewie, w Domu Przedsiębiorcy (ul. Obrońców Westerplatte 3).

Warsztaty świąteczne w Fabryce Sztuk

W ten magiczny czas, gdy za oknem już biało i mroźno, a w powietrzu unosi się zapach pierników, zapraszamy serdecznie na Świąteczne Rodzinne Warsztaty Plastyczne do Fabryki Sztuk. Wspólnie wykonamy ozdoby choinkowe i kartki bożonarodzeniowe, a to wszystko w wyśmienitej atmosferze  przepełnionej magią nadchodzących świąt.

Stypendia Prezesa Rady Ministrów rozdane

W poniedziałek, 28 listopada, w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbyło się uroczyste wręczenie Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2016/2017 najzdolniejszym uczniom województwa pomorskiego. Nagrody wręczyła pani Monika Kończyk - Pomorski Kurator Oświaty. Dwie uczennice z ZSP w Gniewie - Wiktoria Roman z ostatniej klasy technikum oraz Maria Fiebelkorn z licealnej drugiej klasy, otrzymały to szczególne wyróżnienie.

Karczma diabła

W miniony piątek, 2 grudnia, odbyła się premiera baśni "Karczma diabła", w której uczestniczyli uczniowie ze szkoły podstawowej w Gniewie.

Gniewscy piłkarze mistrzami powiatu

Wczoraj, 6 grudnia w Tczewie rozegrano Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych w halowej piłce nożnej. Organizatorem turnieju było Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie przy współudziale SP 12 w Tczewie. Do rywalizacji oprócz Szkół Podstawowych: nr 1 z Pelplina, oraz nr 12 z Tczewa, przystąpiła także reprezentacja Szkoły Podstawowej z Gniewu. Gniewska drużyna wygrywając 5:1 z reprezentacją Pelplina oraz 4:3 z Tczewskim zespołem zdobyła Mistrzostwo Powiatu.

Terminarz posiedzeń Rady Miejskiej

Przedstawiamy Państwu terminarz posiedzeń komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji na miesiąc grudzień. Miejscem posiedzeń jest biuro obsługi Rady Miejskiej w Gniewie, Plac Grunwaldzki 16/17.

Inwestycje w Gniewie

W listopadzie zaczęto przebudowę chodnika na ul. Kościuszki, od optyka do ul. Wiślanej. Modernizacja ta polega na przełożeniu kostki i wykonaniu nowych krawężników. Koszt inwestycji w wysokości 100 tys. złotych pokrywa wspólnie Gmina Gniew i Powiat Tczewski. Ponadto w połowie listopada rozpoczął się remont ul. Hallera w Gniewie. Przedsiębiorstwo Budowy Dróg ze Starogardu Gdańskiego, które realizuje inwestycję, wykona sieć kanalizacji deszczowej w ulicy oraz nawierzchnię dróg i chodników. Koszt wykonania zadania wynosi ponad 600 tys. złotych.

Mikołajki "Na Wzgórzu"

W miniony poniedziałek, 5 grudnia, w Hotelu „Na Wzgórzu” zapanował świąteczno-mikołajowy klimat, a to za sprawą niezwykłych gości. Tego dnia do dzieci z sąsiedztwa Zakładu Produkcji Kruszyw przybył prawdziwy Mikołaj, który wręczył wszystkim prezenty. Również rodzice mogli liczyć na niezapomniane wrażenia, a specjalne atrakcje były dedykowane najmłodszym gościom.

Konkurs na stroiki i ozdoby świąteczne

Zwyczajem jest, że okres poprzedzający Boże Narodzenie wiąże się z wykonywaniem ozdób choinkowych w domach, czym niejednokrotnie zajmują się całe rodziny. Ozdoby wykonywane są z bibułki, słomy, kolorowego papieru, orzechów, szyszek, pestek owoców oraz ziaren zbóż i wymagają ogromnej fantazji i pomysłowości twórców. Warto kontynuować tę piękną tradycję, dlatego też Rada Rodziców Zespołu Szkół w Opaleniu ogłosiła konkurs dla klas I-III szkoły podstawowej na stroiki i ozdoby świąteczne.

Ogłoszenie

Informujemy, że dzisiaj, tj. 7 grudnia 2016 r. Pani Burmistrz Maria Taraszkiewicz - Gurzyńska nie będzie przyjmowała interesantów.

Zajęcia dydaktyczne

Spotkania z rodzicami to stały i niezbędny element pracy dydaktyczno – wychowawczej każdego nauczyciela. W Zespole Szkół w Opaleniu, a dokładniej w klasie klasie III b, uczniowie pod kierunkiem wychowawcy starali się urozmaicić przebieg każdego spotkania z rodzicami.

Mikołaj w przedszkolu

Grudzień to magiczny czas. Dzieci na całym świecie oczekują na tę wielka chwilę, kiedy to 6 grudnia odwiedza ich magiczny gość- Święty Mikołaj. Już od samego rana na gniewskie przedszkolaki czekała baśniowa, świąteczna sceneria, w której święty ciepło witał wszystkie maluchy.

Zapraszamy na Stół Bożonarodzeniowy na Kociewiu

Stowarzyszenie Kociewskie Forum Kobiet w Lignowach Szlacheckich przy współpracy z partnerami, Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Lubaniu i Miejskim Ośrodkiem Kultury w Pelplinie, organizują VIII Powiatowy Przegląd „Stół Bożonarodzeniowy na Kociewiu”, który odbędzie się dnia 10 grudnia 2016 roku o godz. 11.00.

Mikołaj w Bajecznej Krainie

Do Bajecznej Krainy przybywa liczne grono wspaniałych gości, ale w grudniu odwiedza nas ten niezwykły, wyjątkowy, długo oczekiwany przez dzieci, który jak wszystkim wiadomo zawsze zaopatrzony jest w liczne niespodzianki.

Mikołaj w Bajecznej Krainie

Do Bajecznej Krainy przybywa liczne grono wspaniałych gości, ale w grudniu odwiedza nas ten niezwykły, wyjątkowy, długo oczekiwany przez dzieci, który jak wszystkim wiadomo zawsze zaopatrzony jest w liczne niespodzianki.

Tajemniczy biskupi z walichnowskiego ołtarza

Klimatyczny, gotycki kościół w Wielkich Walichnowach ciągle przyciąga zainteresowanie badaczy. Największą uwagę przykuwa barokowy ołtarz główny. Centralne figury są dla wszystkich oczywiste. Przedstawiają bowiem Jezusa i chrzczącego go Jana. Kolejne postaci przedstawiają św. Barbarę - drugą patronkę tejże parafii oraz rodziców św. Jana – Zachariasza i Elżbietę. Problem pojawia się przy figurach biskupów ustawionych w górnej części ołtarza. Kim są więc tajemniczy biskupi?

Ptasia grypa znowu atakuje

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Tczewie informuje, że w związku z wystąpieniem na terytorium Polski wysoce zjadliwej grypy ptaków (H5N8) zarówno u drobiu jak i u ptaków dzikich, istnieje realne zagrożenie rozprzestrzeniania wirusa HPAI na terytorium całego kraju. Więcej informacji w związku z grypą w poniższym załączniku. 

Olimpiada Młodych Producentów

W miniony piątek, 2 grudnia, odbył się etap powiatowy Olimpiady Młodych Producentów rolnych, którego organizatorem był ODR. Mieszkaniec Gogolewa - pan Piotr Murawski, zajął II miejsce. Fundatorem jednej z nagród była Burmistrz Miasta i Gminy Gniew. 

Nagrodzono ludzi wielkiego serca

Gala Wolontariatu to uroczystość mająca na celu uczczenie idei wolontariatu, a zarazem prawdziwe święto każdego społecznika. Wczoraj, 9 grudnia, w murach gniewskiej twierdzy odbyła się już X edycja uroczystości. Tradycyjnie podczas gali nagrody i wyróżnienia przyznano najaktywniejszym animatorom, wolontariuszom, organizacjom społecznym oraz firmom prospołecznym.

Bezpłatne spotkanie dla przedsiębiorców

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Gdańsku zaprasza na spotkanie informacyjne poświęcone zagadnieniom związanym z Funduszami Europejskimi na rozwój działalności gospodarczej w nowej perspektywie finansowej na lata 2014 - 2020. Spotkanie organizowane 16 grudnia, dedykowane jest przedsiębiorcom.

Święta tuż tuż...

W Szkole Podstawowej w Gniewie po raz kolejny odbyły się zajęcia w ramach projektu "Zaraź mnie swoją pasją". Tym razem uczniowie pod okiem florystki - pani Sylwii Boettcher - tworzyli piękne kompozycje świąteczne.

Już dziś debata budżetowa

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew zaprasza wszystkich zainteresowanych mieszkańców na „Debatę budżetową”, która odbędzie się w poniedziałek, 12 grudnia, o godzinie 16.00 w Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki (pl. Grunwaldzki 16/17).

Turniej mikołajkowy

W minioną niedzielę odbył się III Rodzinny Turniej Mikołajkowy KS Mewa. Tego dnia rodzice przygotowali moc atrakcji dla swoich pociech grających w klubie. Pojawiły się potyczki rodzinne, mecze "tatusiowie kontra dzieci", słodki poczęstunek i pizza. Nie zabrakło też Mikołaja, który wręczył dzieciom prezenty.

Komunikat dla przedsiębiorców

Ministerstwo Rozwoju przypomina, że rejestracja w CEIDG jest całkowicie bezpłatna. Na rynku funkcjonują firmy komercyjne przesyłające przedsiębiorcom oferty dokonania wpisu do prowadzonych przez siebie rejestrów. Wpis do tych rejestrów nie upoważnia do wykonywania działalności gospodarczej na terytorium Polski. Ma on charakter czysto informacyjny czy reklamowy. Podanie przez przedsiębiorców swoich danych takim firmom, a także wniesienie ewentualnych opłat, jest całkowicie dobrowolne.

Remont boiska

Boisko w Szprudowie przez lata dostarczało rozrywki okolicznym mieszkańcom. Pełniło również funkcję centrum sportowego dla tamtejszej społeczności. Jednak od roku 2011, kiedy to wyremontowano świetlicę, zabrakło szatni dla piłkarzy. W związku z tym, według regulaminu PZPN-u, boisko przestało spełniać wytyczne i od tamtego momentu nie można na nim grać. Mimo to mieszkańcy Szprudowa nawet na chwilę nie zapomnieli o swoim boisku i w czynie społecznym zaczęli walczyć o przywrócenie jego świetności.

Uwaga na listy od CEDGiF

Centralna Ewidencja Działalności Gospodarczych i Firm przysłała Ci list, a w nim pismo, w którym w terminie dwóch tygodni nakłania do zapłaty 295 złotych? Nie daj się namówić!

Bombka dla Mikołaja

W tym tygodniu w Szkole Podstawowej w Gniewie odbył się konkurs „Bombka dla Mikołaja”, który cieszył się dużą popularnością wśród uczniów klas I - III. Wszystkie ozdoby były bardzo ładnie i ciekawie wykonane. Jury wyłoniło zwycięzców.

Oferta realizacji zadania publicznego

Przedstawiamy dziś Państwu informacje o ogłoszeniu oferty w trybie bez konkursowym oraz uproszczoną ofertę realizacji zadania publicznego. Szczegóły w załącznikach. 

Spotkanie integracyjne Klubów Seniora

W czwartek, 8 grudnia, w świetlicy w Dzierżążnie odbył się I Turniej Klubów Seniora z Morzeszczyna, Lubichowa, Gniewa, Smętowa. Do wspólnej zabawy włączył się Gniewski Uniwersytet III Wieku. Aby wziąć udział w Turnieju należało przygotować taniec, skecz nt. „Emeryt u lekarza”, piosenkę, zaprezentować rękodzieło oraz potrawę wigilijną z ryby.

Pozyskano środki na sprzęt do szkół

W ramach projektu Dziecko Najlepsza Inwestycja, realizowanym przez Gminę Gniew, w szkołach pojawił się nowy sprzęt w tym tablice interaktywne, laptopy, tablety, czy programy komputerowe oraz wiele innych, niezbędnych do nauki, urządzeń.

Prace drogowe

GDDKiA O/Gdańsk, Rejon w Tczewie informuje o planowanym rozpoczęciu prac związanych z wielopowierzchniowym remontem nawierzchni drogi krajowej nr 91 na odc. Szprudowo - Gniew w km od 67+385 do km 70+100. Wykonawcą dróg jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg S.A. w Starogardzie Gdańskim.

Powiadomienie

Zarząd Stowarzyszenia ogrodu działkowego R.O.D. im. Jana III Sobieskiego w Gniewie przy ul. Gdańskiej, podaje do wiadomości i powiadamia właścicieli działek budowlanych przyległych do w/w ogrodu, że zgodnie z prawem budowy urządzeń ogrodzeniowych na granicy posiadłości ogrodu z dniem 01.04.2017 r. przystąpi do budowy ogrodzenia.

Zmiana terminarzu posiedzeń Rady Miejskiej

Nastąpiła zmiana daty odbywania się Komisji Rewizyjnej. Odbędzie się ona 20 grudnia o godz. 10.00 w Gminnym Centrum Reagowania. W załączniku przedstawiamy Państwu dokładny plan posiedzeń.

Tak, pomagam

W dniach od 9 do 10 grudnia trwała Świąteczna Zbiórka Żywności organizowana przez „Caritas” pod hasłem TAK POMAGAM! Uczniowie z gniewskiego gimnazjum, ze Szkolnego Koła Caritas, włączyli się w ogólnopolską akcję 10 grudnia. Zbiórka została przeprowadzona w sklepie „Biedronka” w Gniewie.

Rekolekcje adwentowe

W Szkole Podstawowej w gimnazjum, w dniach od 6 do 8 grudnia, odbywały się rekolekcje adwentowe. Uczniowie wspólnie z wychowawcami realizowali program tegorocznych rekolekcji koncentrujący się wokół objawień fatimskich.

Mikołajkowy turniej tenisa stołowego

Uczniowski Klub Sportowy “Olimpia”, w dniach 5 i 8 grudnia, zorganizował turnieje tenisa stołowego z okazji Mikołajek. Zawody rozgrywano w czterech kategoriach. Brali w nich udział uczniowie Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Szkoły Ponadgimnazjalnej. Po wielu emocjonujących pojedynkach zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali: Weronika Dau, Klaudia Rezmer, Paweł Rulewski, Jakub Puczyński, Maksymilian Pek oraz Piotr Wendzierski. Najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami, a osoby z miejsc na podium medalami. O wszystkich uczestnikach turnieju oczywiście pamiętał Mikołaj, który przyniósł każdemu słodki prezent.

Spotkanie opłatkowe w Piasecznie

W miniony piątek, dnia 09.12.2016 r. rodzice dzieci szkolnego zespołu folklorystycznego "Piaseckie Gzuby" zorganizowali w Szkole Podstawowej w Piasecznie spotkanie opłatkowe. Dzieci odwiedził również mikołaj.

Mikołajki z Przychodnią Pelmed

To była miła niespodzianka dla „małych Orlików”. Podczas treningu, który odbywał się 8 grudnia na sali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie, młodzi adepci piłki nożnej otrzymali mikołajkowe upominki od Zarządu Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Sp. z o. o „ Pelmed”.

Gniewianie nagrodzeni na VIII Powiatowej Gali Wolontariatu

W piątek, 9 grudnia w Domu Kultury w Subkowach, odbyła się Powiatowa Gala Wolontariatu, na której nagrodzono najaktywniejszych społeczników z Powiatu Tczewskiego. Oczywiście nie zabrakło nagród i wyróżnień dla gniewskich wolontariuszy i firm.

Ostrzeżenie metorologiczne

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni informuje, że na terenie województwa pomorskiego mogą wystąpić marznące opady. Prognozuje się wystąpienie miejscami słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki, powodujących gołoledź. Strefa opadów bardzo wolno przemieszczać się będzie z zachodu na wschód województwa. Najdłużej opady mogą występować w powiatach wschodnich.

Koncert świąteczny

Już w tę niedzielę (18 grudnia) o godz. 17:00 w kościele św. Mikołaja wystąpi Grzegorz Wilk z zespołem. Wokalista, aktor, kompozytor i autor tekstów zagra w Gniewie koncert pt. „Święta przez cały rock”. W programie koncertu znajdą się najbardziej znane kolędy w rockowych aranżacjach. Artysta jest laureatem Szansy na sukces, był solistą i aktorem wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol, występował w TVN w programie Szymon Majewski Show, usłyszeć go można także w oratoriach Piotra Rubika oraz obejrzeć w Telewizji Polskiej w programie "Jaka to melodia". Wstęp na wydarzenie jest wolny. Zapraszamy serdecznie!

Nadchodzą zmiany w oświacie

Informujemy Państwa, że Gmina Gniew przygotowuje się do zapowiadanej reformy w systemie oświaty. Zgodnie z zapowiedziami rządu od 2017 roku nie będzie już naboru do gimnazjów, a w miejsce szkół 6- klasowych, powstaną 8- klasowe.

Rejestracja zwierząt

Posiadacz zwierzęcia gospodarskiego (bydła, owiec, kóz i świń) zobowiązany jest do dokonania spisu zwierząt przebywających w siedzibie stada - co najmniej raz na dwanaście miesięcy, nie później jednak niż w dniu 31 grudnia. Ustalone podczas spisu: liczba i numery identyfikacyjne tych zwierząt posiadacz zwierząt przekazuje Kierownikowi Biura Powiatowego w terminie 7 dni od dnia dokonania tego spisu i umieszcza w księgach rejestracji.

Pomóżmy Hubercikowi

Edyta Sawirska - mama chorego Huberta, zwraca się z gorącą prośbą o wsparcie w leczeniu. Sześcioletni Hubert choruje na mózgowe porażenie dziecięce spastyczne czterokończynowe, dysplazję oskrzelowo - płucną i padaczkę. Jego brat również jest niepełnosprawny w stopniu umiarkowanym. Hubert wymaga całodobowej opieki i długotrwałej, systematycznej rehabilitacji. Chłopiec nie jest samodzielny: nie mówi, nie siedzi, nie chodzi, określany przez specjalistów jako postać ciężka z głębokim upośledzeniem.

Wywóz odpadów

Przedstawiamy Państwu harmonogram wywozu odpadów na 2017 rok. Rozpiska znajduje się w poniższych załącznikach.

Obwieszczenie

Podajemy do publicznej wiadomości obwieszczenie Burmistrza Miasta i Gminy Gniew z dnia 14 grudnia 2016 r. o kontroli opróżniania bezodpływowych oraz przydomowych oczyszczalni ścieków. Szczegóły w załączniku.

Gniew - Dzieciom na Święta!

Zapraszamy wszystkich - dzieci i dorosłych, na miejską imprezę mikołajkową, która odbędzie się w najbliższą środę, 21 grudnia, o godzinie 15.30 na Placu Grunwaldzkim. Na dzieci czekają świąteczne zabawy i konkursy. Maluchy będą miały okazję odszukać św. Mikołaja, którego uprowadziły przebiegłe gnomy. Przybędzie do nas bałwan Olaf i cała świąteczna załoga. Tego dnia prężnie działać będzie fabryka piernika, każdy będzie mógł wysłać kartkę do Mikołaja oraz zmierzyć się ze świątecznymi zagadkami. Na każde dziecko czeka mikołajkowy prezent, a na szczęściarzy konkursowe nagrody.

Mieszko i Dobrawa

W Szkole Podstawowej w Gniewie odbyło się kolejna lekcja „żywej historii”. Tym razem Jacek Ordowski zaproponował uczniom spotkanie  z Mieszkiem i Dobrawą. Dzieci, poznając historię,  nieźle  bawiły się. Markowały walki wojów z drużyny Mieszka, wcielały się w pierwszych kronikarzy, brały udział w chrzcie Mieszka. Tego rodzaju lekcje są kontynuowane od kilku lat i zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem wśród naszych uczniów.

Inspekcja telewizyjna sieci kanalizacyjnej

Dzisiaj, w godz. od 9.00 do 11.00 z uwagi na prowadzoną inspekcję telewizyjną sieci kanalizacyjnej na ul. Brzozowskiego, zamknięta zostanie sieć wodociągowa w tej ulicy. Za utrudnienia spółka Inwest-Kom przeprasza. Osoby, które chciałyby na bieżąco otrzymywać informacje na temat braku w dostępie wody, zachęcamy do zapisania się do serwisu SMS Woda.

Do przyszłych przedsiębiorców

Informujemy osoby zainteresowane założeniem własnej działalności o możliwości otrzymania bezzwrotnej dotacji na otwarcie firmy w ramach projektu „IDEALNY SZEF – TO JA!” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa V „Zatrudnienie”, Działanie 5.7. „Nowe mikroprzedsiębiorstwa”.

Do projektu mogą zgłosić się osoby które:

 • nie pracują – osoby bezrobotne lub bierne zawodowo,
 • mają powyżej 30 lat,
 • zamieszkującą (nie wymaga się meldunku) obszary o niskim poziomie przedsiębiorczości i wysokim poziomie bezrobocia w woj.pomorskim (wykaz obszarów http://dotacjepomorskie.zgd.com.pl/obszary-objete-wsparciem/ ) a także

należą do jednej z poniższych grup:

 • kobiet,
 • osób z niepełnosprawnością,
 • osób powyżej 50 roku życia,
 • osób bezrobotnych powyżej 12 miesięcy,
 • osób z wykształceniem średnim lub niższym.

W ramach projektu można otrzymać  bezzwrotną dotację na otwarcie własnej firmy do 23.398,68 zł, a także wsparcie pomostowe w wysokości do 1.800,00 zł/miesięcznie do 6/12 miesięcy (wsparcie pomostowe podstawowe i przedłużone).

O projekcie „IDEALNY SZEF – TO JA!” więcej na stronie projektu http://dotacjepomorskie.zgd.com.pl/

Nabór dokumentów do projektu trwa od 27.12.2016 do 20.01.2017 r.

Dokumenty dostępne na stronie <link>

Kontakt:

Klaudia Rzeczkowska

Zachodniopomorska Grupa Doradcza sp. z o. o.

tel. 91 85 22 611; fax.91 85 22 618

e-mail: dotacjepomorskie@zgd.com.pl

www.dotacjepomorskie.zgd.com.pl

Biuro projektu "IDEALNY SZEF - TO JA!"

ul. Przemysłowa 35, 76-200 Słupsk, tel. 512 020 355

 

Projekt realizowany w okresie od 01.12.2016 do 31.05.2018 r.

Data publikacji: 2016-12-15 11:05
 • Plakat

Świąteczny Turniej

W miniony czwartek, 15 grudnia, odbył się Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie. W Hali Widowiskowo - Sportowej w Gniewie rywalizowały drużyny dziewczęce i chłopięce. Rywalizacja do samego końca była niezwykle emocjonująca.

W klasyfikacji dziewcząt najlepsze okazały się zawodniczki z Zespołu Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie. Drugie miejsce zajęły uczennice z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie. Natomiast na trzecim miejscu uplasowały się zawodniczki z Gimnazjum w Gniewie. Kolejne miejsce zajął Zespół Szkół nr 2 w Pelplinie. Ostatnie miejsca, ex aequo, przypadły dziewczynom z Publicznego Gimnazjum w Nowem oraz Zespołowi Szkół w Morzeszczynie.

Najlepszą zawodniczką okazała się Weronika Knut z Zespołu Szkół i Wychowania nr 1 w Pelplinie.

W rozgrywkach męskich najwyżej uplasowała się drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie, drugie miejsce wywalczyli zawodnicy z Publicznego Gimnazjum w Nowem, trzecie natomiast Zespół Szkół w Morzeszczynie. Czwarte miejsce przypadło chłopcom z Gimnazjum w Gniewie. Ostatnie pozycje, ex aequo, zajęły drużyny z Zespołu Szkół nr 3 w Pelplinie i Zespołu Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie.

Najlepszym zawodnikiem okazał się Maciej Mokwa z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie.  

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Obszerna galeria zdjęć <link>

Data publikacji: 2016-12-16 08:40
 • Turniej
 • Turniej
 • Turniej
 • Turniej
 • Turniej
 • Turniej
 • Turniej
 • Turniej
 • Turniej

Ochrona bioróżnorodności rezerwatów przyrody Pomorza

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku w partnerstwie z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w Gdańsku przystąpili do projektu unijnego, którego głównym celem jest zapewnienie ochrony bioróżnorodności rezerwatów przyrody Pomorza. Zapoznaj się ze strategią działań gwarantujących osiągnięcie celu głównego.

Jasełka w miejskim przedszkolu

Święta Bożego Narodzenia to piękny czas pełen miłości, pojednania i wzruszeń, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich są jasełka, które przenoszą nas w bardzo odległe czasy i przypominają, że w Betlejem przyszedł na świat maleńki Jezus - Zbawiciel. W miejskim przedszkolu wieść o narodzinach małego dzieciątka w Betlejem rozeszła się bardzo szybko. Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych przygotowały przepiękne przedstawienia jasełkowe dla swoich kochanych rodziców, które odbywały się od 13 do 16 grudnia.

Liga Mistrzów Orlika 2016

Na gniewskim Orliku rozegrano IV ostatni turniej piłkarski Ligii Mistrzów Orlika 2016 o Puchar Firmy DREW - STOL Pana Grzegorza Cyssewskiego.

Mistrzostwa Samorządowców w tenisie stołowym

17 grudnia 2016 roku w hali widowiskowo-sportowej II LO w Tczewie odbyły się Mistrzostwa Samorządowców Powiatu Tczewskiego w tenisie stołowym. Do rywalizacji zaproszone zostały drużyny z wszystkich miast i gmin naszego powiatu. Mistrzostwa rozgrywane były w kategorii indywidualnej oraz drużynowej (drużyna składała się z 1 kobiety oraz 3 mężczyzn). Prawo startu miały osoby pracujące w urzędach oraz radni.

Bez prądu na ul. Czyżewskiego i Gdańskiej

Energa Operator informuje, że w środę (21 grudnia) w związku z pracami konserwacyjnymi w godz. 9-15.00 nie będzie prądu na ul. Czyżewskiego i Gdańskiej.

Ogłoszenie

Ogłoszono otwarte konkursu oferty na wsparcie realizacji zadań publicznych Powiatu Tczewskiego w zakresie rozwoju kultury oraz w zakresie edukacji i działań proekologicznych w powiecie tczewskim w okresie od 1 marca 2017 r. do 31 grudnia 2017 r.

Mikołaj w Jeleniu

Wczorajszy wieczór dzieci z Jelenia zapamiętają na długo. Przybył do nich prawdziwy św. Mikołaj i rozdał wszystkim maluchom paczki pełne smakołyków. Oczywiście Gwiazdor nie poradziłby sobie bez pomocy przesympatycznej elficy, która swym uśmiechem zachęcała przestraszone dzieci do przycupnięcia na kolanach Mikołaja.

Koncert kolęd

W minioną niedzielę, 18 grudnia, w kościele św. Mikołaja odbył się koncert kolęd w wykonaniu Grzegorza Wilka i jego zespołu. Nie był to jednak zwykły koncert, bowiem kolędy wykonano w rockowej aranżacji. Nietypowe wykonanie pieśni bożonarodzeniowych przypadło do gustu nie tylko młodszym widzom, również na starszych osobach wokalista zrobił niemałe wrażenie.

Woda

W związku z zaplanowaną na dzień 21.12.2016r. przerwą w dostawie  prądu na ulicach Gdańskiej i Czyżewskiego w Gniewie informujemy, że sytuacja ta nie będzie miała wpływu na dostarczanie wody dla mieszkańców miasta Gniew. Woda będzie dostarczana pomimo braku prądu.

Zakaz parkowania

Jutro, 21 grudnia, na Placu Grunwaldzkim odbywać się będzie impreza pod nazwą „Gniew – Dzieciom na Święta”. W związku z tym tego dnia na rynku Starego Miasta do godz. 18:00 obowiązywać będzie zakaz parkowania w północnej pierzei placu Grunwaldzkiego. Jednocześnie informujemy, że w trakcie trwania imprezy, tj. w godz. od 15:30 - 18:00 wjazd na plac Grunwaldzki od strony ul. Piłsudskiego będzie niemożliwy.

Gala Stypendystów

Tydzień temu, 14 grudnia, w budynku Polskiej Filharmonii Bałtyckiej odbyła się Gala Stypendystów organizowana w ramach Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży - mieszkańców województwa pomorskiego.

Przedświąteczne spotkanie GUTW

„Aby święta Bożego Narodzenia były bliskością i spokojem, a Nowy Rok – dobrym czasem”. Tak życzył przed laty Konstanty Ildefons Gałczyński i słowa te stały się myślą przewodnią przedświątecznego spotkania słuchaczy Gniewskiego Uniwersytetu III Wieku, jakie odbyło się 19 grudnia w Sali Konferencyjno – Bankietowej na ulicy Wiślanej w Gniewie.

"Wiedza Start"

Ruszyła III edycja programu stypendialnego „Wiedza Start” z Zakładem Produkcji Kruszyw. Wczoraj, 20 grudnia, w Gimnazjum w Gniewie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów z programu „Wiedza Start” zorganizowanego przez Zakład Produkcji Kruszyw. Za najlepsze wyniki w części matematyczno-przyrodniczej uzyskane podczas próbnego, grudniowego egzaminu gimnazjalnego, stypendia otrzymali Paweł Durkalec, Dawid Rezmer oraz Filip Rużała, uczniowie klas trzecich gniewskiego gimnazjum.

Pracowicie przed Świętami

Szkoła Podstawowa w Gniewie nie próżnuje przed Świętami. W ostatnim czasie odbył się konkurs ze znajomości literatury, zajęcia ze zdrowego odżywiania i  kreatywne zajęcia z budowania Układu Słonecznego. Uczniowie wygrali również mecz eliminacyjny Pomorskich Meczów Matematycznych.

Srebrne medalistki Tczewskiej Ligi Piłki Siatkowej

W sobotę, 17 grudnia br. w sali Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich w Tczewie odbyły się ostatnie mecze III Edycji Tczewskiej Ligi Piłki Siatkowej Dziewcząt. Ponadto tego dnia nastąpiło uroczyste zakończenie turnieju. Wśród zwycięskiej trójki nie zabrakło gniewskiej drużyny siatkarek.

Ogłoszenie

Informujemy, że dnia 23 grudnia, tj. piątek Urząd Miasta i Gminy Gniew otwarty będzie do godziny 12.00.

Świąteczny turniej w tenisie stołowym

W sobotę, 17 grudnia, w hali Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie odbył się świąteczny turniej tenisa stołowego organizowany przez Uczniowski Klub Sportowy „Olimpia”. Do rywalizacji stanęło 22 sympatyków celuloidowej piłeczki. Dzieci i młodzież rywalizowali w 6 kategoriach.

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert

Informujemy, że rozstrzygnięty został otwarty konkurs ofert powierzenie realizacji zadania publicznego Gminy Gniew pn. "Organizacja i upowszechnianie kultury w Gminie Gniew - wsparcie finansowe i organizacyjne oddolnych inicjatyw kulturalnych w 2017 roku". Szczegóły w załączniku.

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert

Informujemy, że rozstrzygnięty został otwarty konkursu ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego Gminy Gniew: Działalność wspomagająca organizacje pozarządowe oraz popularyzacja idei wolontariatu poprzez: prowadzenie Lokalnego Centrum Wsparcia Organizacji Pozarządowych w Gniewie w 2017 r. oraz organizację Gniewskiej Gali Wolontariatu w grudniu 2017 r. Szczegóły w załączniku.

Nieodpłatna pomoc prawna w 2017 r.

Przedstawiamy Państwu warunki jakie spełnić trzeba żeby móc skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej oraz wymieniamy miejsca gdzie jest ona udzielana. Od stycznia 2017 punkt w Gniewie zlokalizowany będzie w budynku Gminnego Ośrodka Sportu przy ul. Kusocińskiego 10.

Złote Gody

W Urzędzie Stanu Cywilnego gościliśmy 3 pary małżeńskie, które wspólnie przeżyły 50 lat i tym samym doczekały Złotych Godów. Jubilaci to mieszkańcy Gniewa: Państwo Alicja i Jarosław Podolak, Państwo Maria i Stefan Drągowscy, Państwo Irena i Jan Kamińscy. Pary zostały udekorowane "Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Aktu dekoracji dokonała Burmistrz Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska. Wszystkie pary, otoczone kochającymi dziećmi i wnukami, zachowały pogodę ducha i radość życia. Były serdeczne życzenia i piękne kwiaty. W miłej atmosferze wspominano minione lata, które nieoczekiwanie szybko minęły. Dostojnym Jubilatom życzymy dużo zdrowia i doczekania Diamentowych Godów.

Kolejne nabory za nami

W dniach 1-16 grudnia 2016 r. Lokalna Grupa Działania „Wstęga Kociewia” przyjmowała wnioski o przyznanie pomocy na działania w ramach trzech przedsięwzięć. Były to już kolejne nabory ogłoszone w ramach środków PROW na lata 2014-2020.

W świątecznym nastroju

W miniony wtorek, odbyło się po raz ostatni w tym roku, spotkanie uczestników Dyskusyjnego Klubu Książki w Gniewie. Mile spędzony czas upłynął przy świątecznym stole, składaniu życzeń oraz wspólnym śpiewaniu kolęd.

Uwaga na marznące opady

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przestrzega przed marznącymi opadami na obszarze województwa pomorskiego. Prognozuje się wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki, powodujących gołoledź. Strefa opadów marznących będzie się stopniowo przemieszczać z zachodu na wschód województwa. Ważność: od godz. 16:00 dnia 22.12.2016 do godz. 04:00 dnia 23.12.2016.

Ciąg dalszy świątecznych działań

Świątecznych aktywności w Szkole Podstawowej w Gniewie nie widać końca. Pieczono ciasteczka i odbyły się jasełka. Miejsce miała również lekcja dotycząca osób niepełnosprawnych.

Wigilijny SMS jak dodatkowe nakrycie na stole!

Ilu z nas siadając do wigilijnego stołu zapomina o dodatkowym nakryciu? No to teraz niech nikt z nas nie zapomni o czymś równie pięknym. Na ten SMS czekają tysiące osób, bo dzięki niemu jedzenie dotrze do nich na święta, na Nowy Rok, na zimę. Wystarczy, że każdy z nas wyśle jeden SMS za zaledwie parę złotych!

Czad i ogień, obudź czujność

7414 osób w szpitalu, 512 ofiar śmiertelnych w pożarach, 50 ofiar w wyniku zatrucia tlenkiem węgla. Jak zachować się w czasie pożaru? Co można zrobić zanim przyjedzie straż pożarna? Jak uniknąć zatrucia? Na te i na inne pytania odpowiedź znajdą Państwo w przygotowanej przez strażaków prezentacji pt. „Czad i ogień, obudź czujność.”

Fitness Jumping już niedługo w Gniewie!

Serdecznie zapraszamy na zajęcia na trampolinach fitness, które już niedługo zagościć mają w naszym mieście. Rusz się z Beti, ćwicz skacz i bądź fit! Szczegóły już wkrótce.

Ostatnie pożegnanie

Z przykrością informujemy, iż w wieku 88 lat, opuścił nas wieloletni sołtys Wielkich Walichnów, pan Ludwik Wiśniewski. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w sobotę (24 grudnia) o godz. 10.00 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Wielkich Walichnowach. Rodzinie i bliskim zmarłego składamy najszersze wyrazy współczucia i wyrazy otuchy.

Gniew - Dzieciom na Święta!

Mikołaj odwiedził wczoraj Gniew. Przywitały go tłumy maluchów, które musiały być bardzo grzeczne, bo Święty przywiózł im całe góry prezentów. Brodaty staruszek był też wdzięczny maluchom, bo te, aby otrzymać upominki musiały go najpierw odnaleźć podczas gry miejskiej „W poszukiwaniu św. Mikołaja”.

Sala doświadczania świata

W Szkole Podstawowej w Gniewie powstała niezwykła sala - sala doświadczania świata. Jest to specjalnie wyodrębnione pomieszczenie, wyposażone w urządzenia stymulujące rozwój zmysłów. Poznanie sensoryczne jest początkiem poznawania spostrzeżeniowego, a następnie myślowego. Nadrzędnym celem terapii w sali doświadczania świata jest pobudzanie zaburzonych zmysłów, wytworzenie kompensacji i doprowadzenie do integracji sensorycznej, czyli doświadczanie świata wszystkimi zmysłami. Sala jest przeznaczona dla dzieci z różnego rodzaju niepełnosprawnościami i zaburzeniami. Jesteśmy pewni, że sala bardzo spodoba się najbardziej potrzebującym dzieciom.

Bezpieczna droga do szkoły

W dniu 9 grudnia 2016 roku uczniowie klasy Ia i Ib uczestniczyli z zajęciach, które odbyły się w Zamku w Gniewie pt. „Bezpieczna Droga do Szkoły". Uczniowie zapoznali się z zasadami bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym oraz w jaki sposób udzielić Pierwszej Pomocy. Wszyscy uczniowie otrzymali kamizelki odblaskowe.

Prognoza pogody na święta

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje średnioterminową prognozę pogody na okres od 24 do 29 grudnia dla woj. pomorskiego otrzymaną z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW PIB w Gdyni.

Awaria w ul. Zamkowej

Informujemy, iż w piątek 23 grudnia doszło do awarii sieci wodociągowej w ul. Zamkowej w Gniewie. W związku z powyższym bez wody są nieruchomości przylegające do przedmiotowej ulicy i jej okolice. Spółka INWEST-KOM dokłada wszelkich starań, aby awaria została usunięta jak najszybciej.

Na rynek ul. Sobieskiego

Zakończył się pierwszy etap prac rewitalizacyjnych na ul. Sobieskiego w Gniewie. W związku z tym otwarte zostało skrzyżowanie łączące ul. 27 Stycznia z ul. Sobieskiego. Możliwy jest więc przejazd tą trasą na rynek starego miasta.

Spotkanie opłatkowe w klubie seniora „Wesoła Jesień”

W nastroju przedświątecznym, 22 grudnia, seniorzy spotkali się w klubie, aby podzielić się opłatkiem i złożyć sobie bożonarodzeniowe życzenia.

Płynące z serca życzenia

Urząd Miasta i Gminy Gniew życzy Państwu  udanych, zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, aby ten czas wypełnił Was spokojem, radością i miłością wśród rodziny, bliskich, znajomych i bliźnich. Oby czas, jaki spędzicie razem był czasem dobrej nowiny, a po świętach, byście z radością przygotowali się do przejścia ze starego w nowy 2017 rok.

Wigilia w gniewskim gimnazjum

„To właśnie tego wieczoru Bóg rodzi się w człowieku”, „Na próżno Chrystus rodzi się w żłobie, jeśli się nie narodzi w Tobie”. To były chwile pełne niezwykłej magii, uroku i radości. W czwartek, 22 grudnia 2016 roku, w Gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w Gniewie czuć było atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Uroczyście udekorowane stoły, śpiew kolęd, łamanie się opłatkiem, życzenia i prezenty.

Ogloszenie burmistrza

Podajemy do publicznej wiadomości informację Burmistrza Miasta i Gminy Gniew o rozstrzygnięciu konkursu na realizację zadania publicznego gminy Gniew: "Edukacja ekologiczna oraz propagowanie działań proekologicznych i zasad zrównoważonego rozwoju w roku 2017". Szczegóły w załączniku.

Magia świątecznego Gniewu

Ulice Gniewu rozbłysły świąteczno-noworocznym blaskiem. Budynek urzędu pokrył świetlany lukier, zaś na skwerku stanęła trójwymiarowa bombka oraz kilkumetrowa choinka, tworząc nastrojowy klimat zachęcający do wieczornych spacerów. I tylko śniegu brakuje.

Wspomnienie świąt

Jeszcze na chwilę wróćmy pamięcią do czasu oczekiwań na nadejście świąt i świętego Mikołaja, który to już 21 grudnia br. odwiedził gniewskie dzieci. Zapraszamy więc do galerii zdjęć z imprezy "Gniew Dzieciom na Święta".

Wigilia w szkole w Polskim Gronowie

Ostatni dzień przed Świętami uczniowie Szkoły Podstawowej w Polskim Gronowie spędzili bardzo uroczyście. Od rana każda z klas miała swoją własną wigilię, podczas której dzieci śpiewały kolędy, dzieliły się opłatkiem i składały sobie życzenia. Ponadto wszyscy zostali obdarowani świątecznym upominkiem. Następnie w świetlicy szkolnej zaprezentowano tradycyjne jasełka ze wspólnym śpiewaniem kolęd. Jasełka, oprócz uczniów i nauczycieli, obejrzeli również licznie przybyli rodzice. Na zakończenie wystąpiły dzieci z zerówki, które fantastycznie wykonały piosenką o Mikołaju. W tej pięknej świątecznej atmosferze uczniowie, rodzice i nauczyciele życzyli sobie wszystkiego dobrego na tegoroczne Boże Narodzenie i Nowy Rok.

Informacja dla interesantów

Uprzejmie informujemy, iż środa, 28 grudnia br., nie będzie dniem przyjęć interesantów przez Burmistrz Miasta i Gminy Gniew. Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska będzie tego dnia brała udział w sesji Rady Miejskiej. Kolejnym dniem przyjęć będzie piątek, 30 grudnia.

Wigilia w szkole w Tymawie

W czwartek, 22 grudnia, w szkole w Tymawie odbyła się Wigilia. Atmosfera panująca tego dnia była wyjątkowa, bardzo uroczysta i podniosła. Do wspólnego wigilijnego stołu zasiedli wychowawcy ze swoimi uczniami oraz rodzice.

Sesja Rady Miejskiej

W środę, 28 grudnia, o godz. 11.00 XXVII w Świetlicy OSP w Gniewie odbędzie się sesja Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji.

Od stycznia rusza Gniewski Budżet Obywatelski

Już od początku przyszłego roku będzie można składać projekty do Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego. Na te działania w 2017 roku Gmina Gniew przeznaczy 100 tys. złotych. Składanie projektów potrwa do 28 lutego 2017 r., zaś ogłoszenie wyników wyboru projektów będzie miało miejsce 17 kwietnia.

Przerwa w dostawie wody w Nicponi i Tymawie

W związku z pracami modernizacyjnymi w miejscowości Nicponia w dniu 28.12.2016 mogą nastąpić chwilowe przerwy w dostawie wody dla tej miejscowości. Przepraszamy za utrudnienia.

"Naj-Deko" - konkurs na świąteczną dekorację już trwa

W imieniu Parafii św. Mikołaja w Gniewie serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie na najpiękniejszą świąteczną dekorację. Osoby prywatne i instytucje (np. sklepy) mogą zgłaszać swój udział w „Naj-Deko" do piątku, 6 stycznia 2017 r. włącznie. Formularze zgłoszeniowe znajdą Państwo pod chórem gniewskiej świątyni. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w niedzielę, 8 stycznia 2017 r., o godzinie 18:30 na plebanii.

Złote Gody

Państwo Teresa i Ryszard Guzdaj z Brodów Pomorskich przeżyli w związku małżeńskim 50 lat. Złoci Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta Rzeczypospoliej Polskiej medalami "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie". Aktu dekoracji dokonał z-ca Burmistrza Tomasz Sikora. Jubilaci wychowali dwoje dzieci i doczekali się trójki wnucząt. Otoczeni kochającą rodziną, z radością przeżywają każdy dzień. Na uroczystościu pojawiły się serdeczne życzenia i kwiaty. W miłej atmosferze wspominano dawne lata, które zbyt szybko minęły. Sympatycznej Parze życzymy doczekania w zdrowiu Diamentowych Godów.

Prognoza pogody

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie podaje krótkoterminową prognozę pogody na okres od dnia 29.12. do 31.12.2016 r. Z prognozy wynika, że czeka nas ciepła, choć wietrzna, impreza sylwestrowa.

Młode pieski do adopcji

Gminne Centrum Reagowania przedstawia zdjęcia psów będących do adopcji. Wśród nich znajduje się zeszłoroczny piesek i tegoroczne oraz zeszłoroczne suczki. Chętnych do adopcji prosimy o kontakt: 58 535 22 88.

Przerwa w dostawie wody w Nicponi

W związku z pracami modernizacyjnymi w Nicponi w dniu 29.12.2016 nastąpi chwilowa przerwa w dostawie wody dla tej miejscowości. Awaria potrwać może do godziny 12.30. Przepraszamy za utrudnienia.

Uchroń psa przed stresem w Sylwestra

Wkrótce noc sylwestrowa, dla nas to coroczne wydarzenie jest czasem zabawy, niestety dla czworonogów niejednokrotnie jest to koszmar. Zróbmy wszystko żeby choć trochę zminimalizować stres nie tylko naszych psów, ale wszystkich zlęknionych zwierzaków.

Złóż projekt do Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego

Mieszkańcy, najlepiej znają potrzeby lokalnego środowiska. Jeśli więc mają Państwo pomysł, na co przeznaczyć pulę 100 tys. złotych w ramach Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego, już dziś zachęcamy do składania projektów. Mogą one dotyczyć zarówno pomysłów inwestycyjnych (np. modernizacji ulic, budowa placów zabaw, sztucznego lodowiska, czy ścieżek rowerowych), jak i społecznych w zakresie kultury, edukacji, rekreacji czy sportu. W załącznikach znajdują się formularz zgłoszenia projektu oraz lista poparcia projektu.

Jutro Sylwester, ostrożnie z fajerwerkami

Pod koniec grudnia sklepy i stoiska z fajerwerkami, petardami i sztucznymi ogniami przeżywają prawdziwe oblężenie, a Polacy wydają fortunę na materiały pirotechniczne. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo i nasze zdrowie jest ważniejsze od chwilowej zabawy. Fajerwerki choć piękne, są niesamowicie niebezpieczne. Co roku słyszy się o osobach poszkodowanych, wśród których nie brakuje dzieci.

Życzenia noworoczne

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew, Przewodnicząca Rady Miejskiej oraz wszyscy pracownicy Urzędu życzą Państwu radości, szczęścia i wszystkiego dobrego w nadchodzącym Nowym Roku. Niech w Nowym Roku świat będzie dla Was pełen ciepła, radości i przyjaciół, a w Waszych domach nigdy nie zabraknie miłości i zrozumienia. Jednak Nowy Rok to nie tylko okres radości, ale również zadumy nad tym co minęło i nad tym, co nas czeka. Tak wiec dużo optymizmu i wiary w pogodne jutro.

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.