Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

„Nasza opowieść wigilijna” na Gimplacu

Prawdziwie świąteczna atmosfera zapanowała na Gimplacu przy Gimnazjum w Gniewie. W poniedziałkowe popołudnie, 5 grudnia, w ramach projektu „Bezpieczna +” zorganizowane zostało spotkanie „Nasza opowieść wigilijna”. Było mroźno, biało i wigilijnie. Przygotowano mnóstwo atrakcji. Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowały się wszystkie klasy.

Bezkonkurencyjna okazała się klasa II C. Wzruszającym akcentem była świąteczna adaptacja „Dziewczynki z zapałkami”. Wszystkich gości przywitała Dyrektor gniewskiego Gimnazjum Ewa Grudzińska. „Święto dziś, święto dziś, oddajemy plac, niech Nam służy i pomaga zintegrować Nas” – śpiewano na melodię znanej świątecznej piosenki.

Na „ Gimpacu” zaroiło się od reniferów, mikołajów, śnieżynek, królów, elfów, diabląt, nie zabrakło także Maryi i Józefa oraz maleńkiego Jezusa. Dodatkową atrakcją, nie tylko dla najmłodszych, były żywe zwierzęta.

„Gratulujemy pomysłu. Wierzymy, że ciekawie będziecie tu spędzać Wasz wolny czas.” – powiedziała Przewodnicząca Rady Miejskiej w Gniewie Walentyna Czapska. „Życzę powodzenia w konkursach i wspaniałej zabawy” – mówiła Pani Dyrektor Ewa Grudzińska. Wspólnie zapalono lampki na choince.

Zaproszenie na szkolną uroczystość przyjęli przedstawiciele władz samorządowych gminy: Przewodnicząca Rady Miejskiej w Gniewie Walentyna Czapska, Kierownik Referatu Społecznego UMiG Gniew Joanna Jaskólska, radni Andrzej Solecki, Piotr Mroziński, Grzegorz Wasilewski, Damian Szmyt, Rada Rodziców gniewskiego gimnazjum, mieszkańcy Gniewa.

Przed licznie zgromadzona publicznością zaprezentowały się wszystkie klasy. Był poważny śpiew kolęd, jak i klimatycznych utworów świątecznych. Niektóre z klas przygotowały krótkie żartobliwe przedstawienia. Bardzo energetyczny okazał się występ klasy I D „Leśny Gang Świętego Mikołaja” porwał do tańca „panny reniferki” i nie tylko. II C zaśpiewała pastorałkę o swojej klasie. Ostrzegła także „staraj się, Mikołaj wie, kto naprawdę grzeczny był”. Wielki aplauz publiczności wzbudził świąteczny mix klasy III C. „Na Gimplacu jest cała III C, taka grzeczna, że wagary tu nie wchodzą w grę, najzdolniejsza, najmądrzejsza, każdy o tym wie.” W przerwach, między prezentacjami klas, publiczność bawiły uczennice kl. III E. Dla maluchów przygotowano naukę sprzątania, przez Gimplac przemknął taneczny wąż. Popisy klas podsumowało jury w składzie: pani Wiesława Izba i Aneta Pustkowska. Oceniano przebranie klasy, występ i aktywność podczas zabaw. Bezkonkurencyjna okazała się klas II C, drugie miejsce zajęła klasa I D, zaś trzecie klasa III E.

Wzruszającym akcentem była świąteczną adaptacja „Dziewczynki z zapałkami”. Przedstawienie przygotowane zostało w ramach projektu edukacyjnego, pod kierunkiem pani Katarzyny Zgubieńskiej. Do wspólnego śpiewu kolęd zachęcał pan Wojciech Górski.

Serwowano pyszny, czerwony barszcz i pieczone jabłka.

Oprawę muzyczną zapewnił pan Wacław Cieślikowski.

„Tak jak Wy umiecie się bawić, to chyba nikt” – powiedziała na zakończenie Pani Dyrektor. Podziękowała wszystkim za wspólnie spędzony czas.

Więcej zdjęć <link>

Data publikacji: 2016-12-06 08:17
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.