Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Remont boiska

Boisko w Szprudowie przez lata dostarczało rozrywki okolicznym mieszkańcom. Pełniło również funkcję centrum sportowego dla tamtejszej społeczności. Jednak od roku 2011, kiedy to wyremontowano świetlicę, zabrakło szatni dla piłkarzy. W związku z tym, według regulaminu PZPN-u, boisko przestało spełniać wytyczne i od tamtego momentu nie można na nim grać. Mimo to mieszkańcy Szprudowa nawet na chwilę nie zapomnieli o swoim boisku i w czynie społecznym zaczęli walczyć o przywrócenie jego świetności.

Już od początku mieszkańcy pisali petycje w sprawie budowy szatni. W końcu, w 2015 roku Gmina Gniew przyznała im środki na jej budowę i zamontowano nowe boksy. Jednak lokalna społeczność na tym nie poprzestała i postanowiła zrobić coś na własną rękę. W trakcie roku przy pomocy rolników, okolicznych firm, członków lokalnego Stowarzyszenia Sportowego oraz dzięki zaangażowaniu mieszkańców zaczęto wyrównywać, pochyloną w jedną stronę, płytę boiska. Jesienią minionego roku zaorano powierzchnię, usunięto ławki, ogrodzenie, bramki i słupki, po czym dokładnie wyrównano powierzchnię i zasiano trawę. Pod koniec tegorocznego lata ponownie zamontowano ogrodzenie i balustrady. Natomiast w ubiegłym miesiącu zabudowano część rowu pod montaż piłkochwytów.

Warto zaznaczyć, że sołectwo Szprudowo przyznało 5 tys. złotych na całość prac. Jednak jest to tylko kropla w morzu wydatków. Bowiem szacowana kwota inwestycji i wykonanych prac to ok. 50 tys. zł. Pewne jest, że cała inicjatywa nie miałaby miejsca gdyby nie zaangażowanie miejscowych ludzi i firm, które przez cały czas prężnie pomagają przy pracach związanych z remontem boiska.

Na przyszłoroczne prace sołectwo Szprudowo przyznało kolejne 5 tys. złotych. W przyszłym roku nastąpi również realizacja gotowego już projektu szatni.

Data publikacji: 2016-12-08 15:12
  • Nowe boksy dla zawodników
  • Wyciąganie bramek
  • Usuwanie bramek
  • Oranie boiska
  • Prace przed zasiewem trawy
  • Wyrównywanie płyty
  • Montowanie ogrodzenia
  • Rów do łapaczy piłek

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.