Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Wigilia w gniewskim gimnazjum

„To właśnie tego wieczoru Bóg rodzi się w człowieku”, „Na próżno Chrystus rodzi się w żłobie, jeśli się nie narodzi w Tobie”. To były chwile pełne niezwykłej magii, uroku i radości. W czwartek, 22 grudnia 2016 roku, w Gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w Gniewie czuć było atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Uroczyście udekorowane stoły, śpiew kolęd, łamanie się opłatkiem, życzenia i prezenty.

Młodzież przygotowała specjalny wigilijny montaż słowno – muzyczny. „To szczególna chwila. Od tego momentu czujemy prawdziwie świąteczną atmosferę” – mówiła Pani Dyrektor Ewa Grudzińska, witając zaproszonych gości.

We wszystkich klasach uroczyście udekorowano stoły, na których stanęły wigilijne potrawy. Słychać było śpiew kolęd, łamano się opłatkiem, składano życzenia, obdarowywano prezentami.  Każda klasa, razem ze swoim wychowawcą, miała okazję podsumowania minionych miesięcy .

Dla wszystkich pracowników szkoły, byłych i obecnych, gimnazjaliści przygotowali program artystyczny o tematyce wigilijnej. Wspomniano o tradycji wieczerzy wigilijnej, o choince, będącej symbolem życia, odradzania się i trwania i kolędach, z których najbardziej znaną jest „Cicha noc”. Zgromadzeni na wigilii w gimnazjum mieli wyjątkową okazję usłyszenia jej po polsku, hiszpańsku, rosyjsku i niemiecku. Nie zabrakło tych tradycyjnych, jak : „Wśród nocnej ciszy”, „Rodzino, rodzino święta”, „W żłobie leży”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Przy akompaniamencie akordeonu nabrały nowego brzmienia. Ksiądz Jarosław Oszuścik przeczytał fragment Ewangelii o Narodzeniu Jezusa. Najmilszą chwilą uroczystości było łamanie się opłatkiem. Ze wszystkich stron dało się słyszeć ciepłe i szczere życzenia "Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku". Podczas spotkania pożegnano, odchodzącą na emeryturę, panią Marię Biennek.

Uroczystość przygotowały panie Małgorzata Hildebrandt i Sabina Słomińska. Oprawę muzyczną zapewnił pan Wojciech Górski. O dekoracje zadbały panie Renata Reńska i Mariola Stawicka. Pani Dyrektor Ewa Grudzińska podziękowała wszystkim zaangażowanym w przygotowanie świątecznego spotkania i życzyła „ zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku”.

Więcej zdjęć: <link>

Data publikacji: 2016-12-23 10:01
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.