Gniewska Rada Sportu
Po trzech latach starań, 16 października 2015 r. powstała Gniewska Rada Sportu - organ opiniodawczy Burmistrza Miasta i Gminy Gniew
Rada jest organem opiniodawczym i doradczym Burmistrza Miasta i Gminy Gniew w zakresie kultury fizycznej.
Do zadań Rady należy:
1) opiniowanie:
a) strategii rozwoju Gminy Gniew w zakresie kultury fizycznej,
b) projektu budżetu w części dotyczącej kultury fizycznej,
c) projektów uchwał dotyczących rozwoju kultury fizycznej,
d) programów rozwoju bazy sportowej na danym terenie, w tym w szczególności miejscowych planów
zagospodarowania przestrzennego w zakresie dotyczącym terenów wykorzystywanych na cele kultury
fizycznej,
e) projektów uchwał, o których mowa w art. 27 ust. 2 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie,
2) propagowanie przedsięwzięć sportowo - rekreacyjnych.
Rada składa się z ośmiu członków powoływanych przez Burmistrza według następujących zasad:
1) czterech członków powołanych spośród kandydatów zgłoszonych przez statutowe organy organizacji
sportowych (klubów, stowarzyszeń, związków) działających na terenie Gminy Gniew, nie więcej niż
1 kandydat z jednej organizacji, wskazany przez organizacje,
2) jeden członek, przedstawiciel Gminnego Ośrodka Sportu, wskazany przez dyrektora ośrodka,
3) jeden przedstawiciel Rady Miejskiej w Gniewie zajmujący się sprawami kultury fizycznej, wskazany przez
Przewodniczącego Rady Miejskiej,
4) jeden przedstawiciel Szkolnego Związku Sportowego, wskazany przez Dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu,
5) jeden przedstawiciel Gminnej Rady Organizacji Pozarządowych, wskazany przez Gminną Radę Organizacji
Pozarządowych.
W skład pierwszej Gniewskiej Rady Sportu weszli:
1) Maciej Mosiński, Gminny Ośrodek Sportu w Gniewie
2) Damian Szmyt, Rada Miejska w Gniewie
3) Tomasz Ostrowski, Szkolny Związek Sportowy (Przewodniczący)
4) Rafał Kwiatkowski, Gniewska Rada Organizacji Pozarządowych (Sekretarz)
5) Sławomir Kensicki, Klub Sportowy Sobieski
6) Kazimierz Marut, Uczniowski Klub Sportowy Karate Tradycyjnego (Z-ca Przewodniczacego)
7) Bartosz Zabrocki, Uczniowski Klub Sportowy "Olimpia"
8) Adam Alaburda, Klub Piłkarski "Weber"