Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Zimowe zajęcia w gniewskiej podstawówce

W Szkole Podstawowej w Gniewie zimowych zajęć nie widać końca. Członkowie koła teatralnego przygotowali przedstawienie pt. "Zimowa przygoda". Uczniowie wcielili się również w role kolędników, przebierając się za postacie historyczne.

ZIMOWA PRZYGODA

W zimowy czwartek 12.01.2017 roku, członkowie kółka teatralnego przygotowali dla swoich kolegów z klas I - III przedstawienie pt. "Zimowa przygoda". Mali widzowie z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli historię zmarzniętego zajączka, który z głodu porywał marchewkowy nos bałwankowi, zziębniętych ptaszków, które wszędzie szukają pożywienia oraz roześmianych dzieci, uwielbiających zimowe zabawy. Przez całe przedstawienie przewija się tańcząca Pani Zima, która prószy śniegiem, szczypie mrozem, ale jest bardzo lubiana przez dzieci. Bo jak śpiewamy w piosence: "zabawy zimowe, są radosne i zdrowe, mroźnym śniegiem muskane kwitną buzie rumiane". Dlatego warto bawić się na świeżym powietrzu. Pamiętajmy również o zwierzętach zimą. Psom i kotom przygotujmy ciepłe schronienie. Ptaszki często zaglądają do karmników, pamiętajmy, aby zawsze tam były okruszki i ziarenka, a zajączkom zostawiajmy marchewkowe nosy u bałwanków. Tego samego dnia o godzinie 17:00, przedstawienie obejrzeli rodzice, dziadkowie, rodzeństwo i znajomi małych artystów. Występ wszystkim się podobał, o czym świadczyły gromkie brawa, którymi nagrodzono małych aktorów.

KOLĘDNICY NIOSĄCY PRZESŁANIE DO DPS W GNIEWIE

„Jak obyczaj każe stary, według przodków naszej wiary
pragniemy złożyć życzenia wszystkim
Pracownikom i Pensjonariuszom DPS w Gniewie.
Niech ta gwiazdka betlejemska,
co przyświeca nam o zmroku,
doprowadzi Państwo do szczęści i radości
w tym Nowym Roku”

Z takim przesłaniem powędrowali kolędnicy do DPS w Gniewie. Wcielając się w postacie historyczne, zaprezentowali montaż bożonarodzeniowy, nad oprawą którego czuwała Pani Elżbieta Żukowska i Siostra Bartłomieja. Wystawione jasełka z pewnością na długo zapamiętają pensjonariusze DPS, którzy tak licznie przybyli na występy uczniów. Uśmiech, który zagościł na ich twarzach jest dla nas najlepszym świadectwem uznania i wdzięczności. Dziękujemy wszystkim pracownikom i pensjonariuszom za serdeczne przyjęcie i stworzenie rodzinnego klimatu.


 

Data publikacji: 2017-01-17 08:45
  • Zima
  • Zima
  • Zima
  • Zima
  • Zima
  • -

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.