Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Zwiedzaj Gniew z królewską rodziną – konkurs plastyczny Zakładu Produkcji Kruszyw

Pewnego wiosennego dnia, dokładnie 340 lat temu, król Jan Sobieski wraz z żoną i synem przybija do brzegów Gniewu… Dalsze losy królewskiej podróży można poznać za sprawą nowego konkursu Zakładu Produkcji Kruszyw – „Odwiedziny Królewskiej Rodziny”. Warto sięgnąć po kartki, kredki oraz uruchomić wyobraźnię, bo na zwycięzców czekają prawdziwie królewskie nagrody – 10 aparatów fotograficznych Nikon.

Motyw lokalnej historii i tradycji powraca w konkursach Zakładu Produkcji Kruszyw w różnych odsłonach. W konkursie „Kronika Gniewskiej Rodziny” młodzi artyści inspirowali się bliską historią miasta i rodzin sprzed 40 lat, natomiast w ramach konkursu „Gniew w Baśni Zaklęty” uczestnicy sięgali do dawnych gniewskich legend i podań. „Odwiedziny królewskiej rodziny” nawiązują do historycznego wydarzenia sprzed 340 lat – wizyty króla Jana III Sobieskiego w Gniewie. Konkurs przypomina postać polskiego króla oraz wpisuje się w miejskie obchody 2017 jako „Roku Jana Sobieskiego – Starosty Gniewskiego”. Organizatorzy podkreślają też „wodny” charakter podróży Jana Sobieskiego, nawiązując do Ogólnopolskiego Roku Rzeki Wisły.

Dla kogo i kiedy?

Adresatami konkursu są uczniowie szkół podstawowych (klasy I-VI) z miasta i gminy Gniew. Uczestnicy mają za zadanie przedstawić, jak wyobrażają sobie podróż króla Jana Sobieskiego po Wiśle. Prace można wykonać w dowolnej technice plastycznej (mapa, rysunek, wyklejanka), a jedynym ograniczeniem dla twórców jest ich wyobraźnia. Autorzy mogą więc urozmaicić strukturę swojego dzieła, dekorując je na przykład kuleczkami keramzytu. Wymagany format rysunków to A3. Prace można składać w terminie od 1 marca do 15 kwietnia br. Więcej szczegółów na temat konkursu znajduje się na stronie www.kruszywagniew.pl

- Konkurs „Odwiedziny królewskiej rodziny” odkrywa przed uczniami inny, mniej „podręcznikowy” wymiar królewskiej podróży do Gniewu. Sięgając do kronik, dzieci poznają szczegóły tego wydarzenia i starają się nadać mu aktualny charakter. Konkurs „Odwiedziny królewskiej rodziny” to wspaniały trening kreatywności, a zarazem atrakcyjna lekcja historii. Odkrywając przeszłość Gniewu, uczniowie utożsamiają się z historią miasta i mogą czuć się dumni z jego „królewskich korzeni" – podsumowuje Joanna Wachowska, koordynator ds. komunikacji Zakładu.

Organizatorzy mają nadzieję, że dzieci jak zwykle twórczo podejdą do tematu i zaskoczą nietypowymi rozwiązaniami, a także…doskonałą znajomością historii. Autorzy wyróżnionych prac otrzymają cenne nagrody – aparaty fotograficzne marki Nikon, dlatego przystępując do konkursowego zadania warto dać z siebie wszystko!


 

Data publikacji: 2017-02-08 15:39
  • Plakat

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.