Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Piłka to… dwudziestościan ścięty

Przedstawiamy dziś Państwu kilka wiadomości z życia gniewskiej podstawówki. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie w ostatnich tygodniach m.in. brali udział w nietypowych zajęciach matematycznych, przyrodniczych, czy też poznawali tajniki powstawania filmów.

ILE ŚCIAN MA WIELOŚCIAN?

Na te i inne pytania odpowiedzi szukali uczniowie klasy II b uczestniczący w lekcji matematyki pod tytułem „Ile ścian ma wielościan?”. Były to zajęcia aktywne, naukowe, pełne doświadczeń i zabawy, poparte mini wykładem pani doktor Agnieszki Bojarskiej-Sokołowskiej z Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
Dzięki multimedialnemu sprzętowi znajdującemu się w klasie uczniowie mogli wykorzystać materiały przygotowane w ramach działań Uniwersytetu Dziecięcego.
Uczniowie sami sprawdzali czym jest geometria. Wiedzą też już, że piłka nożna to nic innego jak.......dwudziestościan ścięty.

ZIMOWY W-F W KLASIE II B

W czwartek, 9 lutego, klasa IIb odbywała lekcję wychowania fizycznego na boisku szkolnym. Fantastyczna zimowa aura pozwoliła na zabawy na śniegu. Były zjazdy z niewielkiej górki za biblioteką, zawody saneczkarskie, a nawet „ kulig”. Dzieci doskonale się bawiły o czym świadczyły m.in. rumieńce na ich twarzach.

ZAJĘCIA Z PRZYRODY

Na kolejnych zajęciach rozwijających z przyrody uczniowie z opiekunami „buszowali” po zakątkach naszego kraju i porównywali krajobrazy i krainy geograficzne, jakie w nim występują. Wymieniano cechy charakterystyczne każdego z krajobrazów i sprawdzano jak wyglądają one podczas poszczególnych pór roku. Najwięcej uwagi poświęcono jednak obecnej porze roku i niebezpieczeństwom jakie niosą różne zjawiska atmosferyczne w poszczególnych częściach Polski.
Na zakończenie zajęć dzieci uzupełniły kartę pracy, która pozwoliła uporządkować zdobyte wiadomości.

NAUCZYCIELE SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM.JANA III SOBIESKIEGO W GNIEWIE - UCZĄ DZISIEJSZYCH UCZNIÓW ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW JUTRA.

We wtorek, 14 lutego, została przeprowadzona rada szkoleniowa „Aspekty neurodydaktyczne w procesie nauki”, w której uczestniczyli nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie, chcący sprostać wymogom edukacyjnym szkoły w XXI wieku. Edukator z Ośrodka Rozwoju Kompetencji Edukacyjnych w Warszawie, Janusz Kordziński, przybliżył najnowsze osiągnięcia neuronauk i możliwości wykorzystania ich w codziennej pracy z uczniem, z szerokim uwzględnieniem ewolucyjnej perspektywy. Zdobyta wiedza z zakresu neurobiologii, a co za tym idzie – pracy mózgu, pozwoli na jeszcze głębsze udoskonalenie procesu dydaktycznego.

MAGIA KINA - NIETYPOWA LEKCJA W KINIE

Uczniowie klasy IVb i Vc wraz z wychowawczyniami– Hanną Pietrusińską i Mirosławą Fandrejewską 14 lutego udali się Starogardu Gdańskiego na multimedialną lekcję w kinie.
W trakcie 3 godzinnych zajęć uczniowie:
-poznali najważniejsze etapy i kulisy tworzenia najsłynniejszych filmów,
-dowiedzieli się, na czym polega specyfikacja realizacji dzieła filmowego,
-obejrzeli film na motywach powieści Marka Twaina - „Tom and Huck.
Lekcja w kinie świetnie połączyła edukację i rozrywkę. Ponadto zajęcia, w których uczestniczyli czwarto- i piątoklasiści, była ciekawym pomysłem w zakresie edukacji medialnej.

Więcej zdjęć na stronie: <link>

 

Data publikacji: 2017-02-20 12:06
  • Z życia gniewskiej podstawówki
  • Z życia gniewskiej podstawówki
  • Z życia gniewskiej podstawówki

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.