Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Z życia gniewskiej podstawówki

Ostatni tydzień bogaty był w wydarzenie w Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Dzieci nie tylko obchodziły tłusty czwartek, czy bawiły się przy karnawałowych rytmach, ale też spotkały się z ornitologiem i przeprowadzały eksperymenty.

SPOTKANIE Z ORNITOLOGIEM

We wtorek,  21 lutego, gościem klas VC i VD był Karol Niemiec: pasjonata-ornitolog z Tczewskiej Grupy Lokalnej OTOP. Przygoda pana Karola z przyrodą zaczęła się, gdy otrzymał lornetkę, dzięki której (jak się sam przekonał) wszystkiemu można się z bardzo bliska przyjrzeć. Nasz gość szczególnie upodobał sobie sowy i dlatego też należy do elitarnej grupy Poszukiwaczy Sów i zajmuje się ich ochroną.
Uczniowie dowiedzieli się, że na najpiękniejsze zdjęcia ptaków trzeba czasem czekać godzinami, obserwując otoczenie, a czasem jest to kwestia przypadku i szczęścia. Emocje jakie towarzyszą zrobieniu wymarzonego zdjęcia można porównać do endorfin biegacza…
Pan Karol pokazał młodym ludziom nowe oblicze przyrody, odkrył nieznane do tej pory jej karty i pokazał, że fotografia ptaków i natury może być alternatywą do spędzania czasu w domu…przed nudnym i przewidywalnym komputerem.

NIESAMOWITE EKSPERYMENTY

W naukach przyrodniczych eksperyment (łac.experimentum - doświadczenie, badanie) jest zbiorem działań wzbudzających w obiektach materialnych określone reakcje i zjawiska w warunkach pozwalających kontrolować wszelkie istotne czynniki, które poddaje się dokładnej obserwacji.
O wielkim znaczeniu eksperymentu w poznawaniu przyrody, przekonują się w każde wtorkowe popołudnie członkowie grupy „Badacze przyrody”, którzy uczestniczą w realizacji projektu unijnego „Dziecko najlepsza inwestycja”.
Po 40 godzinnym kursie uczniowie doskonale wiedzą, że dobry eksperyment musi być jak najprostszy w wykonaniu i jednocześnie dawać jednoznaczną odpowiedź w wyniku poczynionych obserwacji.
Młodzi pasjonaci badania zjawisk przyrodniczych (które między innymi związane są z pojawianiem się tajemniczych kolorów, przewodnictwem cieplnym oraz elektryzowaniem się ciał) chętnie i z wielkim zaangażowaniem, podejmują wszelkie działania praktyczne w celu wyjaśnienia nurtujących pytań. Doskonale wiedzą, że nauki przyrodnicze mogą rozwijać się głównie dzięki świadomym eksperymentom. Może pod naszym okiem rośnie nowy naukowiec?

KARNAWAŁOWE RYTMY

Karnawał, po staropolsku zwany zapustami, to czas liczony od Nowego Roku lub od Trzech Króli i trwający aż do Środy Popielcowej, która oznacza początek Wielkiego Postu i oczekiwania na Wielkanoc. To okres zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. Widowiskowe karnawały odbywają się w Rio de Janeiro, w Wenecji oraz na Wyspach Kanaryjskich i w Niemczech.
23 lutego uczniowie klasy Vc postanowili spędzić czas właśnie na wspólnej zabawie. Z głośnika rozbrzmiewały rytmy dyskotekowe, które wprowadziły wszystkich w miły nastrój, a jednocześnie pozwoliły na wspólną integrację klasową.

Więcej zdjęć znajdą Państwo na stronie: <link>.

Data publikacji: 2017-02-27 09:45
  • Z życia gniewskiej podstawówki
  • Z życia gniewskiej podstawówki
  • Z życia gniewskiej podstawówki

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.