Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Reforma oświaty – już dziś kolejna sesja

Nad uchwałą w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego, czyli przekształceniem Gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w ośmioletnią szkołę podstawową, Rada Miejska w Gniewie obradowała już dwukrotnie. Dotychczas nie została podjęta jeszcze żadna decyzja. Dzisiaj, w piątek 3 marca, po raz kolejny radni pochylą się nad organizacją sieci szkół w Gniewie po reformie oświaty. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych mieszkańców na godz. 15.00 do Sali Konferencyjno-Bankietowej „Wiślana” w Gniewie.

Głosowanie nad uchwałą na sesji 22 lutego

Na sesji, 22 lutego, podczas której po raz pierwszy odbyło się głosowanie, nie przyjęto uchwały, bowiem z 14 obecnych radnych, 7 zagłosowało za, 7 rajców było przeciw przyjęciu dokumentu. Jako, że wówczas nie udało się podjąć decyzji, co do organizacji oświaty w mieście, zaproponowano sesję nadzwyczajną, która odbyła się w poniedziałek, 27 lutego w Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki.

Sesja nadzwyczajna 27 lutego

Nim rozpoczęły się obrady radnych, zorganizowane zostało jeszcze wspólne posiedzenie komisji stałych rady, na którym Komisja Społeczna i Komisja Finansów, opiniowały projekt uchwały. Na spotkaniu obecnych było 11 radnych – członków poszczególnych komisji.

Komisja Społeczna 3 głosami za i 3 głosami przeciw nie zaopiniowała projektu uchwały. Członkowie Komisji Finansów 4 głosami za i 1 głosem przeciw pozytywnie zaopiniowali uchwałę. Tuż po zakończeniu posiedzeniu komisji, 5 radnych opuściło salę. W obradach uczestniczyło już tylko 7 rajców, to jednak nie stanowiło kworum do podejmowania prawomocnych uchwał. Tym samym uchwała w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego, czyli przekształceniem Gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w ośmioletnią szkołę podstawową ponownie nie została podjęta. Zaproponowano jeszcze jedną sesję nadzwyczajną, która odbędzie się już w piątek, 3 marca.

Tym razem dwie uchwały

Na najbliższej sesji głosowaniu poddane zostaną dwie uchwały – jedna w sprawie utworzenia 2 obwodów szkolnych, czyli przekształcenia Gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w ośmioletnią szkołę podstawową, druga, w sprawie utworzenia jednego obwodu, czyli włączenia gimnazjum do Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie.

Data publikacji: 2017-03-01 10:54

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.