Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Z życia SP Gniew

Zapraszamy państwa do lektury wiadomości z gniewskiej podstawówki. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie w zeszłym tygodniu bawili się na ostatnich balach karnawałowych, poznali pracę  krawcowej i włączyli się w akcję charytatywną na rzecz Klaudii Jabłońskiej.

ŻYCIOWE HOBBY - SZYCIE

Kobieta z pasją, tak można nazwać panią Hannę Serokę. Mama jednej z uczennic, 2 marca, przybyła na spotkanie z uczniami klasy Vc z maszyną do szycia. Kobieta w ciekawy sposób opowiadała o swoim zamiłowaniu do krawiectwa.
Pani Seroka szyciem zainteresowała się będąc jeszcze dzieckiem, a swoją pasję rozwijała przez całe dorosłe życie. Podczas spotkania piątoklasiści dowiedzieli się, w jaki sposób można wykorzystać tkaninę do wykonania przedmiotów przydatnych w życiu codziennym. Ponadto przekonali się, że znajomość wiedzy matematycznej także bardzo przydaje się w szyciu. Zwieńczeniem spotkania było samodzielne wykonanie przez uczniów portfelika.-Czwartkowe spotkanie i zdobyta fachowa wiedza, pozwoli uczniom na twórcze prace w trakcie zajęć technicznych, na których od pewnego czasu „tańczy igła z nitka”. Bardzo dziękujemy rodzicom klasy Vc za otwartość na tego rodzaju zajęcia i uchylenie rąbka tajemnic z ich życia- podsumowują zajęcia nauczyciele ze szkoły podstawowej w Gniewie.

CZY W ŚRODOWISKU NATURALNYM PINGWIN MOŻE SPOTKAĆ SIĘ Z NIEDŹWIEDZIEM POLARNYM?

Pytanie takie zostało postawione uczniom klasy II b na jednej z ostatnich lekcji przyrodniczych, dotyczących Arktyki i Antarktydy. Uczniowie w dwóch zespołach szukali w różnych źródłach naukowych informacji na temat klimatu, fauny i flory obszarów położonych wokół biegunów.
Zwieńczeniem tych działań było przygotowanie plakatów opowiadających o Arktyce i Antarktydzie. Sporo radości sprawiło uczniom przygotowanie sylwetek pingwina oraz niedźwiedzia polarnego... naturalnej wielkości.
Uczniowie klasy II b już wiedzą, czy w środowisku naturalnym pingwin może spotkać niedźwiedzia polarnego, a ty, znasz odpowiedź na to pytanie?

AKCJA MOTYL

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie przyłączyli się do akcji charytatywnej dla rzecz Klaudii Jabłońskiej, która 24 grudnia uległa wypadkowi samochodowemu. Akcja odbyła się pod hasłem „Motyl”, ponieważ jest to wyjątkowo piękny symbol transformacji, symbolizujący nie tylko przemianę, ale i szczęście, piękno, radość, lekkość, niezależność, wolność, nieśmiertelność, uważany jest on również za symbol duszy.
Uczniowie chętnie włączyli się do akcji. Najpierw tworzyli motylki. Każdy z nich składał się z dwóch serduszek, symbolu solidarności z Klaudią.  Następnie motylki te trafiały w ręce osób, które wsparły finansowo akcję. -Klaudii życzymy szybkiego powrotu do zdrowi- uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły podstawowej w Gniewie.

KARNAWAŁOWE SZALEŃSTWA

Klasa IIb zanim oddała się karnawałowym zabawom i tańcom wcieliła się w rolę projektanta masek karnawałowych. Proces ten składał się z dwóch etapów. Najpierw uczniowie przygotowali podstawę maski, która schła przez kilka dni, następnie zajęli się ich ozdabianiem. Powstały przepiękne maski kotków, księżniczek, super bohaterów był nawet mumio-kurczako-wampir. Ponieważ maski nie były zbyt wygodne, dlatego ozdobiły klasę, a na balu dzieci miały równie piękne stroje i doskonale się bawiły.

W sobotę 25 lutego to uczniowie klasy Va bawili na zabawie karnawałowej. Już po raz drugi dzieci skorzystały z zaproszenia kolegów i koleżanek z Kursztyna. Sala była pięknie udekorowana, stoły nakryte, ciasta pyszne i pizza bardzo smaczna. Zabawom nie było końca. Zaczęło się od tradycyjnego już tańca z krzesłami, a skończyło na kalamburach. Zabawa trwała trzy godziny, ale i to nie było wystarczające. -Jeszcze raz serdecznie dziękujemy naszym kochanym mamom i babci, a w szczególności paniom Spiegel, Matuszewskiej, Majewskiej i babci Mary Dzwonkowskiej- podsumowują bal karnawałowy opiekunowie klasy Va.

 

Więcej zdjęć znajdą Państwo na stronie: <link>.

 

Data publikacji: 2017-03-06 09:41
  • Z życia SP Gniew
  • Z życia SP Gniew
  • Z życia SP Gniew

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.