Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Język to podstawa

W Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego od lat odbywają się zajęcia logopedyczne dla uczniów mających wadę wymowy. Terapia ma na celu usunięcie zaburzeń mowy, a ściślej złagodzeniu skutków tych zaburzeń. Pomaga pokonywać trudności dzieci w porozumiewaniu się z osobami z bliższego i dalszego otoczenia.

Zajęciami objęci są uczniowie klas I – VI. Profesjonalna opieka na pewno przynosi oczekiwane efekty i żaden uczeń, potrzebujący pomocy nie zostaje pominięty. Szkoła szczyci się świetnie wyposażonym w pomoce i materiały terapeutyczne gabinetem logopedycznym.Dzięki realizacji projektu „Dziecko najlepsza inwestycja” gabinet został dodatkowo wyposażony w najnowsze programy multimedialne, mikrofony, dyktafony, tablicę interaktywną, komputer, drukarkę oraz kserokopiarkę. W posiadaniu szkoły jest również ogromna baza gier, dmuchajek i innych potrzebnych pomocy, bez których terapia trwałaby dłużej.
Dodatkową atrakcją zajęć logopedycznych jest „Sala doświadczania świata”. Nietypowe zajęcia przy światłowodach, na łóżku wodnym, wśród ćwierkania ptaków, wyciszają milusińskich. Nagromadzenie luster w tej sali pozwala na wiele innowacji i powoduje większą chęć pracy u uczniów.
 

Nauka często kojarzy się uczniom z mozolnym wypełnianiem zeszytów ćwiczeń i zbieraniem dodatkowych materiałów w teczkach lub segregatorach. A gdyby te wszystkie pomoce naukowe zamienić na lapbook? To ciekawe narzędzie, które we wspaniały sposób urozmaica naukę. Lapbook jest czymś w rodzaju teczki tematycznej, w której możemy umieścić wiadomości na wybrany temat. W zeszłym tygodniu uczniowie klasy IVb i VI c na lekcjach języka polskiego mieli okazję stworzyć swoje lapbooki na temat przeczytanych lektur: „Akademii pana Kleksa” i „Szatana z siódmej klasy”. Praca była niezwykle kreatywna, uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i pomysłowością.

Więcej zdjęć na stronie: <link>.

Data publikacji: 2017-03-10 10:13
  • Język to podstawa
  • Język to podstawa

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.