Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Od 22 marca będzie bezpieczniej

Już niedługo w Gniewie będzie można poczuć się bezpieczniej. Na placu Grunwaldzkim zainstalowano pierwsze trzy kamery monitoringu miejskiego. Trwają też ostatnie prace nad przygotowaniem serwerowni. Będzie się ona mieściła w pomieszczeniach Gniewskiego Centrum Reagowania przy ul. Kościuszki 6, a swoją pracę zacznie już w najbliższą środę, 22 marca.

W pierwszym etapie prac nad monitoringiem miejskim na terenie Gniewu stanąć ma łącznie 7 szybkoobrotowych kamer. Trzy z nich zostały już w pierwszej połowie marca zamontowane w trzech punktach rynku starego miasta. Swoim zasięgiem objąć one mają ulice: Piłsudskiego, Brzozowskiego, Kościelną, Pod Basztą, Wodną, Wschodnią i oczywiście sam pl. Grunwaldzki. (Ustawienie wszystkich kamer zobaczyć mogą Państwo na mapce poniżej. Ich lokalizacja została oznaczona niebieskim znacznikiem.)

Czwarta kamera stanąć ma skrzyżowaniu ulic Gdańskiej z Piłsudskiego i 27-stycznia, a swoim zasięgiem objąć ma jeszcze ul. Kościuszki. Piąta kamera zamontowana zostanie na skrzyżowaniu ulic Kościuszki z Wiślaną, a kolejna na skrzyżowaniu ulic Gdańskiej z Lipową. Obejmować ona swoim zasięgiem także ul. Staszica. Ostatnia z kamer monitoringu miejskiego stanie na skrzyżowaniu ulic 27-stycznia i Sobieskiego. Swoim zasięgiem obejmie ona także tzw. alejkę. Kamery te będą montowane sukcesywnie, w miarę uzyskiwania zgód na ich montaż.

Kamery zakupione przez Urząd Miasta i Gminy Gniew (Dahua DH-SD6C220T-HN) oparte są na przetwornikach obrazu najwyższej jakości. Pozwala to na rozpoznanie wielu szczegółów oraz identyfikację osób. Urządzenie wyposażone jest w obiektyw zdalnie regulowany z 20-krotnym zoomem optycznym.

Sprzęt kosztował 45 tys. zł. Rejestrator obsługujący kamery zamontowany zostanie w pomieszczeniach Gminnego Centrum Reagowania. Podgląd na to co zostanie zarejestrowane będą mieli przede wszystkim funkcjonariusze gniewskiej komendy oraz wyznaczeni pracownicy GCR, których zadaniem będzie analiza zapisu z godzin nocnych dnia poprzedniego.

Data publikacji: 2017-03-16 09:22
  • mapa

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.