Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

„Ten, kto pokonuje innych jest silny. Ten, kto pokonuje siebie jest potężny.”

Prezentujemy Państwu list członków Gniewskiego Uniwersytetu III Wieku, motywujący do działania. Przedstawiają w nim zalety aktywnego i zdrowego trybu życia, jaki sami starają się prowadzić.

To my! Słuchacze Gniewskiego Uniwersytetu III Wieku. Staruszkowie? Czy tryskający energią, dbający o sprawność fizyczną studenci. Jesteśmy grupą osób wyznaczających zasadę „Ten, kto pokonuje innych jest silny. Ten, kto pokonuje siebie jest potężny.” /Peter Levis/

Od roku uczestniczymy w zajęciach z elementami karate, prowadzonych przez Kazimierza Maruta. W miłej, pełnej życzliwości i sympatii atmosferze wykonujemy ćwiczenia usprawniające nasze mięśnie.

Wybraliśmy taki rodzaj zajęć i taki sposób spędzania wolnego czasu, gdyż karate tradycyjne, jako forma zdrowego trybu życia, przekazuje nam następujące walory: harmonijny rozwój ciała i umysłu, podniesienie parametrów układu sercowo-naczyniowego i oddechowego, poprawia dyscyplinę i samokontrolę nad negatywnymi emocjami i pozytywnie nastrajają do życia, pozwala nabrać pewności siebie i poczuć wewnętrzną równowagę oraz kształtuje umiejętność samoobrony. Wieloletnie badania prof. Dr n. med. Tadeusza Karskiego dowodzą, że trenowanie karate tradycyjnego jest najlepszą formą profilaktyki wczesnych etapów skoliozy. Ponadto uczestnictwo w zajęciach utrwala kontakty towarzyskie, daje okazję do spotkań oraz rozmów, nie tylko na temat treningów.

Prowadzący Kazimierz Marut demonstruje kolejne ćwiczenia, obserwuje sposób ich wykonywania oraz w razie konieczności poprawia oraz instruuje. A wszystkiemu towarzyszy dowcip i humor. Twierdzi, że jesteśmy najlepsi nie tylko w swojej grupie wiekowej.

Bardzo dziękujemy naszemu trenerowi za poświęcony nam czas, za wiarę w nasze możliwości oraz za zaufanie, że potrafimy należycie wykorzystać zdobyte umiejętności.

Zajęcia odbywają się we wtorki o godz. 10:00 i czwartki o 9:30 w Gminnym Ośrodku Sportu w Gniewie. Zachęcamy wszystkich! Trenujcie!

Ewa Schmidt

Więcej zdjęć na <klik>

Data publikacji: 2017-03-21 15:30
  • „Ten, kto pokonuje innych jest silny. Ten, kto pokonuje...
  • „Ten, kto pokonuje innych jest silny. Ten, kto pokonuje...
  • „Ten, kto pokonuje innych jest silny. Ten, kto pokonuje...
  • „Ten, kto pokonuje innych jest silny. Ten, kto pokonuje...
  • „Ten, kto pokonuje innych jest silny. Ten, kto pokonuje...
  • „Ten, kto pokonuje innych jest silny. Ten, kto pokonuje...

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.