Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Wykorzystanie metody eksperymentu w edukacji

Eksperyment polega na badaniu rzeczywistości poprzez wprowadzenie nowego czynnika i obserwowaniu zmian w przebiegu procesów, które zachodzą pod jego wpływem. Tak naukowo można zdefiniować to pojęcie. Z podobnymi i wieloma innymi treściami zostali zapoznani nauczyciele uczestniczący w wielogodzinnych zajęciach realizowanych w ramach projektu „Dziecko najlepsza inwestycja”.

Pojęcie doświadczenia i eksperymentu jest także doskonale znane grupie uczniów gniewskiej podstawówki uczestniczącej od października w tymże projekcie. „Badacze przyrody” w trakcie cotygodniowych zajęć samodzielnie wykonują eksperymenty badawcze. Czuwają nad przebiegiem tych doświadczeń, formułują wyniki obserwacji, wypowiadają wnioski oraz dostrzegają zależności przyczynowo – skutkowe między zjawiskami. Taka metoda nauczania stanowi źródło informacji dla ucznia i punkt wyjścia do rozumowania. Ponadto w trakcie tego typu zajęć, badań odkrywczych, młodzi pasjonaci przyrody dochodzą do określonych prawd i potrafią wyjaśnić szereg zjawisk zachodzących w przyrodzie.
Zobrazowanie tęczy na talerzu i w szklance nie stanowi dla dziesięciolatków żadnego problemu. Ponadto zabawa z gazem, który Michał Sędziwój nazwał „pokarmem żywota” – tlenem, pozwala na wyjaśnienie wielkiego znaczenia tego pierwiastka dla organizmów. Zaplanowanie wycieczki do odległych zakątków świata i wyhodowanie tropikalnych roślin tam rosnących jest cennym bagażem wiedzy i umiejętności dla młodego przyrodnika.
Samodzielność ucznia, wykorzystanie jego potencjału oraz umiejętność wyszukiwania i selekcjonowania przez niego informacji z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informatycznych,  z pewnością pozytywnie wpłyną na dalsze dni i lata edukacji tego młodego człowieka.

Więcej zdjęć młodych naukowców na stronie: <link>

Data publikacji: 2017-03-22 09:11
  • Wykorzystanie metody eksperymentu w edukacji
  • Wykorzystanie metody eksperymentu w edukacji
  • Wykorzystanie metody eksperymentu w edukacji

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.