Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

ALETEATR

Pomysł wystawienia pierwszego przedstawienia pojawił się już pięć lat temu i właśnie wówczas swoją przygodę z ALETEATREM rozpoczęła grupa nauczycieli i rodziców ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego. Działania ALTEATRU związane były najczęściej ze szkolnymi obchodami Dnia Dziecka. Z tej okazji właśnie odbywały się przedstawienia dla uczniów.

Pierwsze z nich Kopciuszek cieszyło się tak dużym powodzeniem, że jeszcze na rozpoczęcie roku szkolnego, we wrześniu, macocha oraz jej córki Barbarella i Beatrycze wracając z wakacji zajechały do naszej szkoły, a królowa wjechała na rozpoczęcie roku szkolnego na nowoczesnym motorze. Kolejne przedstawienia Śpiąca królewna, Czerwony Kapturek, Brzydkie kaczątko oraz związane ze świętami Bożego Narodzenia - Dziewczynka z zapałkami cieszyły się niezwykłą popularnością. Dzieciom bardzo podobali się nauczyciele i rodzice w zupełnie nowych, nieznanych rolach. Baśnie, wszystkim dotychczas znane, nabrały zupełnie nowego wyrazu. Każda z nich związana była mocno ze Szkołą oraz tym co się w niej aktualnie działo. Chatka krasnoludków znajdowała się przy ulicy Gdańskiej, bramę księciu otwierał pan Kazik - szkolny konserwator, a kaczątka skakały w sznura, jak dzieci na szkolnej przerwie. Uczniowie odnajdywali więc w przedstawieniach to, co było im bliskie. Dużym atutem występów był humor. Zabawne stroje i dowcipne dialogi powodowały, że widownia śmiała się do łez.

W czasie tych pięciu lat w przedstawieniach ALETEATRU brali udział: p. M. Plath, p. D. Cybura, p .T. Borecka, p. H. Sobierajska, s. Wenancja, p. A. Brzezińska, p. K. Bałdowska, p. B. Gacek-Pek, p. M. Ostrode, p. J. Kłodda, p. B. Kaffka, p. J. Ebłowska, p. J. Górska, p. K. Zabrocka, p. B. Dembek, s. Bartłomieja, p. J. Piekarska, p. M. Kocknecht, p. K. Hejnowska, p. A. Dłużewska p. J. Kaczmarek.

Ciekawe co jeszcze pokażą nam aktorzy ALETEATRU!

Data publikacji: 2017-03-28 09:51

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.