Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Z życia SP Gniew

Przedstawiamy dziś państwu kilka wiadomości, które otrzymaliśmy ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Zachęcamy do lektury.

KORESPONDENCJA MIĘDZYSZKOLNA II D

W dobie mediów społecznościowych i telefonów komórkowych pojawiają się nowe formy kontaktów społecznych. Jedną z takich form jest korespondencja międzyszkolna. To okazja dla uczniów do poznania rówieśników z innych, często bardzo odległych szkół a także podzielenia się z innymi własnymi zainteresowaniami i doświadczeniami.

Dzieci wysyłając do siebie listy, nawiązują nowe przyjaźnie. Do tego w niezwykle ciekawy, interesujący sposób kształtują swoje umiejętności językowe, ucząc się opowiadać o sobie i wyrażać siebie.

Uczniowie klasy II D pod koniec marca, zrobili pierwszy kroczek w stronę korespondencji międzyszkolnej. Najpierw narysowali swoje pierwsze autorskie wiosenne pocztówki. Następnie każdy wylosował kolegę/koleżankę z równoległej klasy ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Głogowie i napisał właśnie do tej osoby swoje wiosenne pozdrowienia. Wszyscy dopisali również coś od siebie.

Uczniowie znaleźli na mapie miasto nowych korespondencyjnych kolegów, które oddalone jest od Gniewu o około 400 km. Wspólnie zredagowali też list, w którym opowiedzieli o swojej szkole i atrakcjach swojego zabytkowego miasteczka, nie zapominając o Misiu Maciusiu. Na jego temat rozpisali się najwięcej. Do koperty oprócz pocztówek włożono legendę o nim i zdjęcia Gniewu. Uczniowie z niecierpliwością czekają teraz na odpowiedź od nowych kolegów.

SZKOLNY TURNIEJ GRY W SUPERFARMERA

3 i 4 kwietnia odbył się w szkole pierwszy SZKOLNY TURNIEJ GRY W SUPERFARMERA - grę planszową wprowadzającą graczy w zawiły świat ekonomii. Zadaniem farmera jest stworzenie farmy, na której zamieszkają przynajmniej jeden koń, krowa, świnia, owca i królik. Nie jest to łatwe, tym bardziej, że na domowe zwierzęta czyhają lis i wilk. Te drapieżniki mogą popsuć plany rozwoju farmy nawet najlepszemu gospodarzowi.

Tak też było. Prawie 40 zawodników zasiadło przy dziewięciu stolikach i z wielkim zaangażowaniem rozpoczęło rozgrywki. Poza dźwiękami rzucanych kostek do gry, w sali nr 25 panowała prawie absolutna cisza i skupienie. Każdy miał opracowaną strategię na wygraną. Niestety, nie każdy mógł wygrać.

Po około czterdziestominutowej grze do półfinału dostało się dziewięciu uczestników pierwszej części turnieju. Byli to : Kinga Marcinkiewicz (IV c), Nikodem Gottschalk (V d), Kacper Narloch (IV a), Maria Szymczyk (VI b), Martyna Jeske (VI b), Darek Zieliński (IV d), Aleksander Pek (V d), Joanna Leier (V d), Marcin Piaskowski (VI a).
Drugiego dnia odbyła się gra półfinałowa. Tym razem rozgrywki toczyły się przy trzech stolikach - zwycięzcy dotarli do finału SZKOLNEGO TURNIEJU GRY W SUPERFARMERA - byli to: Darek Zieliński, Maria Szymczyk, Kacper Narloch.
W ostatecznej, bardzo spokojnej i przemyślanej rozgrywce zwyciężyła Maria Szymczyk z klasy VI b, II miejsce zajął Darek Zieliński z klasy IV d, a III miejsce Kacper Narloch z klasy IV a.
Nagrody dla zwycięzców rozdane zostaną na najbliższym apelu szkolnym.
Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Gminy Gniew w ramach zadania publicznego w zakresie rozpowszechniania kultury. Nagrody dodatkowe pozyskano dzięki uprzejmości wydawnictwa Publicat.

WARSZTATY WIELKANOCNE

W piątek, 7 kwietnia, uczniowie klas III b i II c wzięli udział w warsztatach związanych ze Świętami Wielkanocnymi w gniewskiej bibliotece. Uczniowie przy asystencji p. Renaty wykonali piękne maski zajączka oraz baranki. Czas spędzony wspólnie przy pracy oraz dobrej zabawie zachęcił uczniów do udziału w kolejnych warsztatach.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS BRD

Droga koleżanko i drogi kolego,
pamiętaj o zasadach ruchu drogowego!
Chodź lewą strona drogi, albo chodnikiem,
nigdy nie idź środkiem, ani krawężnikiem.
Zawsze patrz na światła, żebyś nie musiał
przepraszać policjanta!

Szóstoklasiści ze Szkoły Podstawowej im Jana III Sobieskiego (Natalia Rus, Olga Mozgiel, Mikołaj Leszman i Piotr Pepliński) wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W bieżącym roku organizatorem eliminacji gminnych był Zespół Szkół w Opaleniu. Uczestnicy konkursu zmierzyli się z testem zarówno wiedzy teoretycznej i pytaniami, które dotyczyły umiejętności praktycznych. Zespołowo - różnicą zaledwie 1 punktu drużyna z Gniewu zajęła II miejsce.
Przed i po konkursie aspirant Adam Firyn z Komisariatu Policji w Gniewie przybliżył uczestnikom konkursu ogóle zasady bezpieczeństwa, obowiązujące w ruchu drogowym. Ponadto dużą atrakcją w czasie przerwy okazał się pokaz udzielania pierwszej pomocy przygotowany przez strażaków z OSP w Opaleniu.

BADACZE PRZYRODY W KRAINIE EKSPERYMENTÓW I DOŚWIADCZEŃ

28 marca o godzinie 15.00 młodzi pasjonaci, uczestniczący w realizacji zajęć rozwijających z przyrody w ramach projektu „Dziecko najlepsza inwestycja” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, przez 2 godziny próbowali zaciekawić zebranych gości tajnikami, które skrywa przyroda. Na nietypową lekcję otwartą przybyli zarówno ich rodzice oraz koordynatorzy projektu Izabela Zawodzińska i Mateusz Bogusz.
Spotkanie przerodziło się we wspólną zabawę doświadczania, poznawania oraz opisywania zjawisk i reakcji, jakże często niezrozumiałych, ale wytłumaczalnych.
Cel, jaki wyznaczyli sobie „ Badacze przyrody” na pierwszych zajęciach, to przede wszystkim badanie przyrody i eksperymentowanie z nią w myśl hasła „Szkiełko i oko mędrca mówi do mnie silniej niż czucie i wiara”.
Nauczyciele z gniewskiej placówki uważają, że tak realizowane zajęcia rozwijające wiedzę przyrodniczą, pozwalają na wykreowanie ucznia: odpowiedzialnego za środowisko przyrodnicze, ucznia który ma zdolność krytycznego myślenia i szybkiego działania. Ponadto celem nadrzędnym zadań ujętych w tymże projekcie jest zmiana tradycyjnego nauczanie na takie, gdzie w centralnym punkcie procesu edukacyjnego stawia się ucznia, który aktywnie i zainteresowaniem poznaje świat oraz rozwija własne kompetencje.
Dowodem potwierdzającym ten fakt jest chociażby wiersz napisany przez uczestniczkę – Zosię Kopp Ostrowską, umieszczony w gazetce „Chwila prawdy i refleksji”, wydanej przez młodych pasjonatów przyrody. Wiersz pt. „Lekcja przyrody” jest potwierdzeniem faktycznego zafascynowania przyrodą

Dzwoni dzwonek – przychodzimy!
Czego dziś się nauczymy?
Tlen – to dla nas nie zagadka.
CO2 – to dla nas gradka.
O magnesie wiemy niemało.
I opowiem o tym śmiało!

Słońce, gwiazdy, księżyc, Ziemia.
Omawiamy bez wytchnienia.
Nagle padło tu pytanie:
Co dziś jadłeś na śniadanie?
Na to las rąk „się unosi”.
Każdy uczeń o głos prosi.
Witaminy i minerały.
Wszystkie dzieci w głowie miały

Każda lekcja jest przyjemna .
Głowa w wiedzę staje się pojemna.
My lubimy tę PRZYRODĘ.
Nawet w deszcz i inną niepogodę!

Data publikacji: 2017-04-13 08:30
  • Z życia SP Gniew
  • Z życia SP Gniew
  • Z życia SP Gniew

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.