Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Z życia SP Gniew

Przedstawiamy dziś państwu kilka wiadomości, które otrzymaliśmy ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Zachęcamy do lektury.

GMINNY KONKURS MATEMATYCZNO-TECHNICZNY

W piątek, 7 kwietnia, odbył się Gminny Konkurs Matematyczno-Techniczny organizowany przez Zespół Szkół w Opaleniu. Po przywitaniu reprezentantów szkół gminy Gniew biorących udział w konkursie uczniowie przystąpili do pierwszej części konkursu - testu z zadaniami matematycznymi. Po przerwie odbyła się druga część konkursu.
Trzyosobowe zespoły reprezentujące szkoły: SP Tymawa, SP Gogolewo, SP Piaseczno, SP Gniew i ZS Opalenie miały stworzyć pracę według podanej instrukcji na temat: „W krainie figur geometrycznych – makieta miasteczka”. Oceniano zgodność pracy z tematem, pomysłowość, organizację pracy, estetykę oraz dokładność. W skład komisji weszli nauczyciele matematyki i techniki z poszczególnych szkół podstawowych gminy.

W konkursie indywidualnym: I miejsce zajął nasz uczeń Piotr Pepliński z klasy 6c, a II miejsce uczennica Natalia Rus z klasy 6b Szkoły Podstawowej im Jana III Sobieskiego. Ponadto szkoła ta zajeła I miejsce w konkursie zespołowym. -Gratulujemy zwycięzcom. Organizatorom dziękujemy za miłą atmosferę, możliwość rywalizacji i integracji międzyszkolnej oraz za wspaniałe przygotowanie konkursu- nauczyciele matematyki i techniki SP Gniew B. Koszowska, E. Mosek-Mosińska,
i M. Fandrejewska.

DOPALACZE MOGĄ CIĘ WYPALIĆ!

W poniedziałek, 10 kwietnia, uczniowie klas VI, uczestniczyli w pogadankach przeprowadzonych przez Pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie, panią Małgorzatę Pasikowską.
Tematyka spotkań dotyczyła zagrożeń, jakimi w dzisiejszych czasach są dopalacze. Dopalacze, czyli nowe narkotyki, to produkty o zróżnicowanym składzie, które łączy jedna wspólna cecha: zawierają substancje psychoaktywne, działające na układ nerwowy człowieka w podobny sposób, jak narkotyki. Dopalacze zawierają niezwykle groźne substancje dla zdrowia i życia osoby, która je zażyje. Dopalacze charakteryzują się tym, że już w niewielkich dawkach działają na ośrodkowy układ nerwowy. Dlatego bardzo łatwo można je przedawkować, co prowadzi do poważnych konsekwencji dla zdrowia fizycznego i psychicznego, a nawet śmierci.
-Składamy serdeczne podziękowania Pani Małgorzacie Pasikowskiej za przybliżenie naszym uczniom tematyki dopalaczy- podsumowują spotkanie panie Mirosława Fandrejewska i Barbara Gacek-Pek.

KLASOWY FASHION SHOW

W związku z tematem zajęć „clothes – ubrania” uczniowie klas III naszej szkoły urządzili niedawno „klasowy pokaz mody”. Udowodnili, że lekcje angielskiego nie muszą być nudne i aby dobrze się bawić potrzebne są chęci i nic poza tym. Młodzi modele nie tylko zaprezentowali stroje codzienne, wyjściowe czy sportowe ale również opowiedzieli co mają na sobie, oczywiści po angielsku. -Produkcja językowa w tym wieku zasługuje na najwyższe uznanie! Brawo Wy! Jestem dumna z moich uczniów- cieszyła się po zajęciach Joanna Piekarska.

Data publikacji: 2017-04-21 07:58
  • Z życia SP Gniew
  • Z życia SP Gniew
  • Z życia SP Gniew

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.