Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Z życia SP Gniew

Przedstawiamy dziś państwu kilka wiadomości, które otrzymaliśmy ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Zachęcamy do lektury.

ODKRYWANIE TAJEMNIC ZDROWIA

Młodzi „Badacze przyrody” na kolejnych zajęciach projektowych postanowili prześledzić zagadnienia związane ze zdrowiem. Wyruszyli do placówki, która każdemu kojarzy się ze zwalczaniem choroby, Apteki im. Klaudiusza Galena w Gniewie.
Pozyskana fachowa wiedza dotycząca podziału leków na pewno na długo utkwi w pamięci dziesięciolatków. Nie lada frajdą dla dociekliwych badaczy przyrody stały się przyrządy i naczynia apteczne. Poznali naczynia recepturowe, tzw. utensylia, tj. moździerz i pistel ( tłuczek ), sztanglas – butelkę na leki. Możliwość odważenia na bardzo dokładnej wadze porcji glukozy i sporządzenia przysłowiowej tabletki, było dla grupy badaczy, doskonałą próbą cierpliwości.
Zajęcia w punkcie medycznym pozwoliły także młodym przyrodnikom na zdobycie jeszcze jednej dodatkowej umiejętności, czytania ze zrozumieniem ulotek, które znajdują się w opakowaniach zakupionych leków.
-Realizowane zajęcia w ramach projektu „Dziecko najlepsza inwestycja”, dowodzą kolejny raz, że metoda badawcza opiera się na naturalnej ciekawości dziecka, dzięki czemu w niecodzienny sposób może ono poznać otaczający je świat i znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania- tłumaczy Mirosława Fandrejewska, wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie.

KORESPONDENCJA MIĘDZYSZKOLNA - II D CIĄG DALSZY

Tuż przed świętami otrzymaliśmy kopertę z Głogowa. Radość i zaciekawienie towarzyszyło nam przy jej otwieraniu. Nasi nowi koledzy i koleżanki odesłali nam własnoręcznie zrobione pocztówki z życzeniami świątecznymi. Dołączyli również list, w którym podobnie jak my, opisali swoją szkołę i miasto. Czas, by teraz trochę bliżej siebie poznać. Już niebawem każdy z uczniów II d zredaguje list do swojego kolegi/koleżanki z głogowskiej szkoły, dzieląc się w nim swoimi pasjami i wrażeniami z świąt wielkanocnych.
Ale, ale …przed świętami i my nie zapomnieliśmy o wysłaniu życzeń. Tym razem jednak adresatami było kilkanaście szkół w całej Polsce. Nasze kartki powędrowały do takich województw jak: mazowieckie, podlaskie, dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, pomorskie, wielkopolskie, lubelskie, lubuskie, zachodniopomorskie. Jesteśmy ciekawi, ile pozdrowień przywędruje do nas.

ŻYWA LEKCJA MUZYKI W II D

W sobotę 8 kwietnia, klasa II d, po raz pierwszy miała okazję wziąć udział w lekcji muzyki z udziałem zaproszonego gościa. Był nim pan Paweł Konieczkowski, młody gniewianin, hobbistycznie grający na instrumentach. Spotkanie zaczęliśmy od przypomnienia sobie podziału instrumentów i kilku zagadek muzycznych. Pan Paweł zaprezentował przyniesione przez siebie instrumenty: gitarę klasyczną, elektryczną i bęben afrykański- djambe. Po krótkim omówieniu każdego z nich, uczniowie mieli niepowtarzalną okazję wysłuchać brzmienia tych instrumentów. Po krótkim koncercie uczniowie sami spróbowali na nich zagrać. Mini koncertom towarzyszyło dużo radości i oklasków. -Jeszcze raz dziękujemy Panu Pawłowi za ciekawą lekcję i chęć przybycia do nas- klasa II d wraz z wychowawczynią.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzony jest na całym świecie 22 kwietnia. Uczniowie klasy 3c to ekologiczne święto uczcili zbierając śmieci wokół terenu szkoły. – Nasi podopieczni dobrze wykonali zadanie. Teren przy szkole jest czysty- podsumowuje akcję Jolanta Górska.

 

Data publikacji: 2017-04-26 09:48
  • Z życia SP Gniew
  • Z życia SP Gniew
  • Z życia SP Gniew

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.