Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Z życia SP Gniew

Przedstawiamy dziś państwu kilka wiadomości, które otrzymaliśmy ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Zachęcamy do lektury.

Jest tylko jeden sposób nauki - poprzez działanie!

Czwartek, 27 kwietnia, godzina 7.00- uczestnicy zajęć rozwijających z matematyki i przyrody, które realizowane są w ramach projektu „Dziecko najlepsza inwestycja”, pojawili się w komplecie na boisku szkolnym. Wczesna pora nie przeszkadzała uczniom klas IV, V i VI, aby wyruszyć na poszukiwanie jeszcze doskonalszej wiedzy na Uniwersytecie Gdańskim.

Pierwsze kroki po przyjeździe grupa skierowała na Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki. Czterogodzinny pobyt dostarczył 29 uczestnikom wyprawy różnorodnych doznań. Dr Elżbieta Mrożek w sposób bardzo dostępny tłumaczyła możliwość zaprzyjaźnienia się z matematyką w referacie pt. „Jak Bubal uczyła się liczyć?”. Natomiast wykład dr Piotra Zarzyckiego pt. „ O zadaniach związanych z klockami Cuisenaireʼa, miał na celu połączyć umiejętności z logicznym myśleniem matematycznym. Również możliwość uczestnictwa w finale rozgrywek II Pomorskich Meczów Matematycznych, do których Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego przystąpiła również we wrześniu 2016, okazała się dla uczniów fantastyczną przygodą z matematyką.

Przyrodnicy z niecierpliwością czekali na drugą część zajęć, na Wydziale Biologii. Zajęcia warsztatowe pod kierunkiem dr Krystyny Burkiewicz oraz pana Marcina Kowalskiego, doktoranta II roku biologii medycznej, uzmysłowiła wszystkim uczestnikom tej niecodziennej wycieczki, ile tajemnic skrywa przyroda. Ważący około tony 17 metrowy szkielet płetwala zwyczajnego, zwanego potocznie finwalem, okazał się atrakcją dla gniewskich uczniów. Ponadto wysepka z zielenią w holu głównym, terraria obrazujące na żywo zachowania owadów społecznych: mrówek, wielkoformatowe modele drapieżnych stawonogów wiszące na ścianach, kilkaset okazów wypchanych ptaków, ssaków i gadów, a także muzeum inkluzji w bursztynie oraz żywe akwaria z roślinami owadożernymi, jeszcze bardziej pobudziły wyobraźnię wszystkich uczestników do odkrywania niezwykłych tajników przyrodniczych.

-27 kwietnia 2017 roku z pewnością trwale zapisze się w pamięci w uczniów biorących udział w tej nietypowej wyprawie po wiedzę. A my jako koordynatorki zajęć dziękujemy rodzicom, którzy włączyli się w pozyskanie środków finansowych na ten fascynujący i ważny wyjazd. Ponadto hojność firm pozwoliła naszym uczniom sięgnąć po nowy poziom wiedzy. Młodzi pasjonaci matematyki i przyrody oraz koordynatorzy zajęć projektowych „Dziecko najlepsza inwestycja”, dziękują firmom: ALMA – COLOR S z o.o., Rolls - Royce Poland Sp. z o.o., Ślizex-Market, Pizzerii Cafe, Pubowi CK z Gniewu, Sklepowi Spożywczy z Gniewu oraz Zakładowi Produkcyjno Handlowemu „RUBIKON” K. Brzyski z Polskiego Gronowa- podsumowują wyjazd panie Beata Koszowska i Mirosława Fandrejewska

 Dla Ziemi, dla siebie - zostań przyjacielem przyrody

Święto Ziemi, to dzień, w którym wszyscy pokładamy nadzieję, że minął kolejny rok z walką o lepszy, bardziej czysty świat, ze świadomością, iż oddychamy świeżym powietrzem, że edukacja ludzi o segregacji śmieci jest coraz większa. Z tej okazji uczniowie klas IIIB i VIA przygotowali inscenizację ekologiczną pod tytułem "Dla Ziemi, dla siebie - zostań przyjacielem przyrody”. Miała ona na celu uświadomienie wszystkim, jak ważna jest przyroda w naszym życiu. Pracowite krasnoludki sprzątały świat, drzewa i kwiaty prosiły o świeże powietrze, a zwierzęta apelowały, aby ich nie zabijać. Przybyli też mieszkańcy obcej planety, którzy poszukiwali ziół dla swojego chorego towarzysza. Nie mogli ich znaleźć wśród sterty śmieci. Chorego kosmitę uzdrowiły dzieci, które posprzątały las, posegregowały śmieci i śpiew ptaków rozbrzmiewający wśród konarów drzew. Uczniowie pokazali swój program wielu koleżankom i kolegom oraz rodzicom. -Mamy nadzieję, że treści, które przekazali mali ekolodzy, poprawią naszą świadomość o zanieczyszczeniach i zagrożeniach środowiska, że wysiłek dzieci docenią ich rówieśnicy i dorośli, a efektem tego będzie fakt, że wszyscy jeszcze bardziej zadbamy o przyrodę, czyste powietrze i odpowiednią segregację śmieci. Pamiętajmy: jeżeli chcemy zostać przyjaciółmi przyrody, musimy o nią dbać! Musimy jej pomóc, bo sama nie może się obroni- przestrzegają panie Małgorzata Jeleniewska i Teresa Borecka.

Wyniki konkursu czytelniczego " CZYTAM BO LUBIĘ"

Na początku kwietnia odbyła się kolejna część konkursu „CZYTAM, BO LUBIĘ”. Młodzi wielbiciele literatury tym razem przeczytali książkę Tove Jansson „Kometa nad Doliną Muminków”. Test ze znajomości książki odbywał się online, szybkich i poprawnych odpowiedzi trzeba było udzielać korzystając z tabletów. Liczyła się więc nie tylko wiedza, ale i tempo czytania oraz szybkość reakcji.
Najlepszy okazał się uczeń klasy IV a Fabian Gołyński, na którego czeka już nagroda w postaci książki, talerza babeczek oraz szóstki z języka polskiego. II miejsce zajęła Anna Wasielewska uczennica klasy V c, a III miejsce uczennica klasy IV a Wiktoria Tobiańska. Uczennice otrzymają nagrody książkowe oraz kupony na piątki z języka polskiego. Pozostali uczestnicy otrzymali pochwały z zachowania. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim, którym chciało się czytać kolejną książkę. Nagrody zostaną przekazane na majowym apelu szkolnym.
Organizatorzy konkursu: J. Bobek, K. Cieszyńska, J. Kaczmarek

Bezpieczny w sieci

25 kwietnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie spotkali się z najmłodszymi uczniami szkoły podstawowej w Gniewie. W ramach akcji „Bezpieczny w sieci” omówili zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Podczas lekcji z uczniami policjanci mówili na przykład o kodeksie dobrego zachowania w internecie.

Stróże prawa ostrzegali pierwszoklasistów przed podawaniem swoich prywatnych danych, w chwili, gdy korzystają ze stron internetowych. Dzieci dowiedziały się, że podając takie informacje, zawsze muszą zapytać o zgodę swoich rodziców. Funkcjonariusze w trakcie spotkań uczulali dzieci na niebezpieczeństwa związane z nawiązywaniem nowych znajomości w internecie. Podkreślali, że nie można ufać osobom poznanym w sieci, ani też wierzyć we wszystko co o sobie mówią. -Najmłodsi uczniowie dowiedzieli się również, że najlepiej korzystać z internetu wspólnie z rodzicami, gdyż zapewni im to bezpieczeństwo. Podczas lekcji bezpieczeństwa mundurowi wskazywali również, że dzieci powinny grać w gry przeznaczone dla ich kategorii wiekowej- informuje Barbara Gacek- Pek z gniewskiej podstawówki.

W każdym dziecku drzemią talenty

Gmina Gniew bierze udział w konkursie u „Podwórko Talentów NIVEA”, w którym można zdobyć jeden z 20 nowoczesnych i doskonale wyposażonych placów zabaw. Jednym z zadań konkursowych jest nagranie filmu opisującego talenty dzieci.

W czwartek, 20 kwietnia,  uczniowie klasy IIIa mieli możliwość ukazania swoich talentów w czasie zajęć, które odbyły się w gniewskiej bibliotece. Piątkowy poranek , 21 kwietnia, okazał się natomiast pracowity dla młodych naukowców. „Badacze przyrody” przed kamerą pokazywali jak łatwo można samemu przygotować ciekawy eksperyment naukowy.

Więcej zdjęć ze szkoły znajdą Państwo m.in. na stronie: <link>

Data publikacji: 2017-05-04 15:07
  • Z życia SP Gniew
  • Z życia SP Gniew
  • Z życia SP Gniew

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.