Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Gimnazjaliści w podróży w czasie

Święto wspaniałej zabawy, muzyki, tańca  i dobrego humoru – tak można powiedzieć o Majówce Hallerówce, którą już po raz 9-ty przygotowała społeczność szkolna Gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w Gniewie. Hasłem przewodnim była „Podróż w czasie”. Tradycyjne świętowanie rozpoczął barwny korowód, który przeszedł ulicami miasta.

Uczniów, przyjaciół szkoły i mieszkańców Gniewu przywitali dyrektor gimnazjum Ewa Grudzińska i wiceburmistrz Tomasz Sikora. - Życzę Wam, abyście patrzyli na świat, tak jak dziś patrzycie. Bawcie się wspaniale. Dziś oddaję Wam miasto - mówił do młodzieży pan Sikora. Za wspólną zabawę, przygotowanie sektora i najlepszą prezentację nagrodzono klasy: I D, II C i III C. W rolę konferansjerów wcielili się Natalia Janaszczyk i Marcin Plath.

Tradycyjne świętowanie rozpoczął barwny korowód, który przeszedł ulicami miasta. Na jego czele, powozem, jechała Kleopatra, pozdrawiając mieszkańców. Na scenie kolejno prezentowały się poszczególne klasy. Imprezę rozpoczęto indiańskim akcentem, teren gimnazjum odwiedziły też dzieci-kwiaty, wspomniano beztroskie dzieciństwo. Gimnazjaliści wyruszyli też w sentymentalną podróż przez wszystkie Hallerówki, odwiedzili Egipt. Na szkolnym boisku zapanowała „gorączka sobotniej nocy”, a raczej piątkowego południa. Można było obejrzeć musztrę powstańców warszawskich, ale niewątpliwą atrakcją okazał się występ nauczycieli, w wykonaniu których uczestnicy Hallerówki usłyszeli kilka znanych przebojów muzyki dance. Z kolei uczniowie, w odpowiedzi na występ grona pedagogicznego, zaprezentowali fragment przedstawienia „O miłości żartem i na poważnie”. Warto dodać, że spektakl ten zdobył uznanie jurorów podczas III Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Amatorskich „Kurtyna 2017” w Ryjewie.

Całość dopełnił mini-koncert szkolnego zespołu „Vox Fidei”. Gwiazdą imprezy był Czelo, gniewianin, wokalista, który cieszy się dużym uznaniem miłośników disco polo.

Podczas imprezy nagrodzono zwycięzców szkolnych konkursów: Gminnego Konkursu Plastycznego „Najpiękniejsza moja mama” oraz „List do kolegi XXII wieku”. - To śliczne listy, czytając je bardzo się wzruszałam - mówiła dyrektor Ewa Grudzińska. Wyróżnienie otrzymał Błażej Rus, natomiast I miejsce zajął Józef Bielecki.

Do wspólnego świętowania zaproszono również dyrektora Dariusza Jakubowskiego, nauczycieli i  uczniów z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Rudnie, którzy nie tylko bawili się na Majówce, ale również spędzili nockę w szkole na tzw. ”sportowym biwaku”. Była to inicjatywa klasy I D.

Dodatkową atrakcją był kiermasz wyrobów cukierniczych, przygotowanych przez uczniów i ich rodziców. Dochód ze sprzedaży ciast zostanie przekazany na leczenie ucznia gniewskiego gimnazjum, Mikołaja. Organizatorzy wydarzenia dziękują więc rodzicom za pomoc podczas imprezy, za pyszne ciasta dla Mikołaja oraz za wspólną zabawę.

Nagrody, poczęstunek, materiały papiernicze i zdjęcia zostały dofinansowane ze środków Gminy Gniew i Rady Rodziców.

Projekt Majówka Hallerówka "Podróż w czasie" stworzyły: Marzanna Murawska-Cichowlas i Katarzyna Puczyńska. Dekorację sceny i bony przygotowała Renata Reńska.

Data publikacji: 2017-05-22 14:37
 • Majówka Hallerówka 2017
 • Majówka Hallerówka 2017
 • Majówka Hallerówka 2017
 • Majówka Hallerówka 2017
 • Majówka Hallerówka 2017
 • Majówka Hallerówka 2017
 • Majówka Hallerówka 2017
 • Majówka Hallerówka 2017
 • Majówka Hallerówka 2017
 • Majówka Hallerówka 2017
 • Majówka Hallerówka 2017
 • Majówka Hallerówka 2017

« wstecz

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.