Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Gniew wypięknieje do końca roku!- umowa podpisana

Rozstrzygnięto przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z realizacją w formule „zaprojektuj i wybuduj” zadania pn. „Gniew - miasto z charakterem”, czyli rewitalizacji starego miasta. Prace wykona firma BUDIMEX, która była odpowiedzialna m.in. za budowę mostu łączącego gminy Gniew i Kwidzyn. Wykonawca zaoferował wykonanie zadania w około 6 miesięcy, co oznacza, że jeszcze do końca tego roku, Stare Miasto w Gniewie może zyskać nowe oblicze. Podpisanie umowy z wykonawcą odbyło się dzisiaj w gniewskim magistracie.

24 kwietnia dokonano otwarcia ofert złożonych w ramach przetargu. Przystąpiły do niego dwie firmy: Firma Budowlano-Drogowa „PRASBET” z Grudziądza oraz BUDIMEX S.A. z Warszawy. Obie wyceniły realizację zadania na wyższą niż zaplanowała Gmina Gniew kwotę. W takiej sytuacji przetarg można było albo odwołać, albo zwiększyć środki na realizację inwestycji, co zrobił właśnie gniewski samorząd. 11 maja odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej, na której radni przyjęli uchwałę budżetową, na mocy której dodatkowe środki w wysokości 1.976.758,65 zł przeznaczono na to zadanie.

- Cieszę się, że przetarg został rozstrzygnięty, i że wygrała go ciesząca się dobrą opinią firma Budimex. Zaskoczona jestem natomiast terminem zakończenia prac, przewidywałam, że mogą się one skończyć do połowy 2018 r. Zgodnie jednak z przedstawionym nam harmonogramem, prace potrwać mają do końca tego roku. Na przyszły rok natomiast zostać ma już tylko zagospodarowanie zieleni - informuje Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska, Burmistrz Miasta i Gminy Gniew.

Przypomnijmy, że na realizację projektu rewitalizacyjnego pn. Gniew – miasto z charakterem Gmina Gniew otrzymała ponad 4-milionową dotację. Projekt jest finansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 w ramach Działania 8.3 Materialne i niematerialne dziedzictwo kulturowe. Podpisanie umowy, na mocy której dofinansowano przedsięwzięcie, miało miejsce w lipcu ubiegłego roku, przez Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Marię Taraszkiewicz-Gurzyńską i Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka.

Celem przedsięwzięcia jest przywrócenie śródmieściu Gniewu charakteru z przełomu XIX i XX wieku oraz przyczynienie się do zwiększenia atrakcyjności i podkreślenie walorów kulturowych przestrzeni publicznej, w ramach zabytkowego układu urbanistycznego. Cel ten planuje się osiągnąć poprzez przebudowę nawierzchni ulic i placów oraz montaż małej architektury, zagospodarowanie terenu fosy zamkowej i terenu zielonego za murami obronnymi.

We wtorek, 23 maja, w imieniu Gminy Gniew umowę podpisały Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska, burmistrz Gniewu i Maria Olszewska, skarbnik gminy. W imieniu BUDIMEXU swój podpis pod dokumentem złożył Sławomir Jułga.

Data publikacji: 2017-05-23 10:23
  • Gniew wypięknieje
  • Gniew wypięknieje
  • Gniew wypięknieje

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.