Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Z życia SP Gniew

Przedstawiamy dziś państwu kilka wiadomości, które otrzymaliśmy ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Zachęcamy do lektury.

Przystanek Drzewiny

Od 10 do 11 maja uczniowie klasy VB wraz z opiekunami: p. A.Dłużewską i p. K. Mioduszewską-Firyn, wybrali się na dwudniową wycieczkę do Drzewin. Podróż była bardzo długa, a pogoda nie sprzyjała. Jednakże, gdy uczestnicy dojechali na miejsce okazało się, że czeka tam na nich moc atrakcji. W grupach, pod okiem instruktorów, brano udział w zabawach sprawnościowych, doświadczeniach chemicznych i zajęciach ze strzelania z łuku. Można było również spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej. Tu liczyła się sprawność i precyzja. Wiadomości zdobyte na lekcjach przyrody i umiejętność współpracy w zespole zostały sprawdzone w zadaniu na orientację. Zasady posługiwania się mapą i kompasem w terenie oraz marsz po najbliższej okolicy w poszukiwaniu punktów kontrolnych, to niewątpliwie ważne życiowe umiejętności. Najodważniejsi weszli do kuli sferycznej. Była to świetna wyprawa pełna przygód, pasji i pozytywnych emocji.

III a i III b na wycieczce w Toruniu

W poniedziałek, 15 maja klasy III a i III b były na wycieczce w Toruniu. Wybrano się tam, żeby przybliżyć sobie postać wielkiego, polskiego astronoma, Mikołaja Kopernika. Pobyt w Toruniu rozpoczęto od wyprawy w Kosmos w toruńskim Planetarium. Rozparci w wygodnych fotelach oglądano gwiazdy i planety. - Na Księżycu i na Marsie mogliśmy chwilę odpocząć. Niestety na Jowiszu i Saturnie nie udało się, gdyż są to gazowe kule bez powierzchni stałej. Spadające kryształki lodu z "kołnierza" Saturna trochę nas przeraziły, ale daliśmy radę lecieć dalej. Chcieliśmy odwiedzić dalsze planety, jednak żar bijący od Słońca nas odstraszył i wróciliśmy na naszą piękną Ziemię. - relacjonowali uczestnicy wycieczki. Następnie pani przewodnik oprowadziła grupę i opowiedziała wiele ciekawych legend związanych z Toruniem. Udano się również na wysoką Wieżę Katedralną, z której podziwiano panoramę miasta Kopernika. Próbowano także podtrzymać Krzywą Wieżę. Uczestnicy odwiedzili również Bunkier, w którym przeżyli chwilę grozy.
Będąc w Toruniu pamiętano o zakupieniu pamiątek, a także o toruńskich pierniczkach, z których to miasto słynie. Zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń wszyscy wrócili do swoich domów.

Gdańsk - miejscem świetnej zabawy i edukacji

W wtorek, 9 maja uczniowie klasy IVb i Vc wczesnym rankiem wyruszyli na wycieczkę do Gdańska. W programie zaplanowane zostało zwiedzanie największej w Polsce wystawy klocków LEGO oraz dotarcie wraz z przewodnikiem do unikatowych zakątków miasta z wielowiekową historią. Pierwsze kroki zostały skierowane do miejsca o powierzchni 2000 m2, w którym można było zobaczyć ponad 100 niesamowitych makiet – Fun Park (strefę zabawy) – kino edukacyjne. Zajęcia w tym niecodziennym miejscu połączyła zabawa z edukacją. Eksponaty z klocków LEGO prezentowały postacie, budowle architektoniczne, wydarzenia z bajek, interaktywne roboty i inne np. krajobrazy, sceny historyczne, narządy ciała ludzkiego itp. Można powiedzieć, że wystawa zapierała wszystkim uczestnikom „dech w piersiach”. Okazuje się, iż klocki LEGO są świetną zabawą dla każdego przedziału wiekowego. Wyprawa do tego nietypowego miejsca okazała się strzałem w przysłowiową dziesiątkę. W drugiej części wycieczki uczestnicy mieli okazję zobaczyć ciekawe zakątki Gdańska. Przewodnik zadbał o przekazanie wycieczkowiczom interesujących informacji o zwiedzanych miejscach. Uśmiech na twarzach uczniów klas czwartych i piątych był jednoznaczną odpowiedzią, że 9 maja 2017 roku – wycieczka do Gdańska, to dobrze zagospodarowany dzień, pełen wrażeń i przeżyć.

Data publikacji: 2017-05-24 13:49
  • Z życia SP Gniew
  • Z życia SP Gniew
  • Z życia SP Gniew
  • Z życia SP Gniew
  • Z życia SP Gniew
  • Z życia SP Gniew
  • Z życia SP Gniew
  • Z życia SP Gniew
  • Z życia SP Gniew

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.