Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Konkurs wiedzy ekologicznej

31 maja w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Gniewie odbył się finał X Gminnego Konkursu Wiedzy Ekologicznej Szkół Podstawowych organizowany przez Eko-Centrum Heliantus.

Do rywalizacji przystąpiło sześć 3-osobowych drużyn z pięciu placówek z terenu gminy Gniew. Wśród uczestników biorących udział w ekologicznych zmaganiach znaleźli się uczniowie ze szkół podstawowych z Gniewu, Gogolewa, Polskiego Gronowa, Opalenia i Pieniążkowa. Organizatorzy zadbali, by poziom zadań był wysoki, a pytania z dziedziny ekologii, biologii i ochrony środowiska nie należały do najłatwiejszych. Wiele pytań dotyczyło przyrody doliny Wisły, bo rok 2017 został ogłoszony przez parlament właśnie rokiem królowej naszych rzek. Dzieci musiały się również wykazać znajomością lokalnych form ochrony przyrody oraz umiejętnościami matematycznymi.

Po zaciętej walce jury w składzie: Kamila Majdzińska – animator kultury w gniewskiej bibliotece, Katarzyna Kwaterowska – przedstawiciel Stowarzyszenia CAG oraz Andrzej Raczkowski – specjalista ds. środowiska w firmie Mikrostyk, która jest sponsorem nagród w konkursie, wyłoniło zwycięzców.

Pierwsze miejsce z wynikiem 33,5 pkt zajęli uczniowie z Gogolewa – Wiktoria Rezmer, Kinga Kwiatkowska, Michał Kosecki. Tuż za nimi uplasowała się drużyna z Gniewu w składzie Olga Mozgiel, Patrycja Ostrowska, Filip Cybura, a na trzecim miejscu z różnicą zaledwie 2,5 pkt do zwycięzców uplasował się zespół z Pieniążkowa – Karolina Kurcaba, Kinga Kurcaba, Jakub Gładykowski.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe, a zwycięzcy – czyli 3 najlepsze drużyny, dodatkowo pojadą również na ekologiczną wycieczkę poznawać ciekawe miejsca na przyrodniczej mapie Pomorza.

Działanie zostało zrealizowane w ramach programu Ekologicznie Opanuj Gniew 2017 finansowanego ze środków Gminy Gniew i przy wsparciu firmy Mikrostyk, za które serdecznie dziękujemy.

Data publikacji: 2017-06-08 14:40
  • Konkurs wiedzy ekologicznej
  • Konkurs wiedzy ekologicznej
  • Konkurs wiedzy ekologicznej

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.