Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Suczka szuka nowego domu

W Gminnym Centrum Reagowania w Gniewie na nowy dom czeka maleńka, kilkumiesięczna suczka. Piesek jest bardzo spokojny i pragnie ludzkich pieszczot. Pomóżmy wspólnie znaleźć jej kochającą rodzinę. Osoby, które chciałyby ją przygarnąć, proszone są o kontakt z GCR-em osobiście bądź telefonicznie pod nr tel. 58 535 22 88.

Informacja o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że rozstrzygnięty został otwarty konkurs ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego Gminy Gniew w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym. Szczegóły w załączniku.

Sesja Rady Miejskiej dostępna na youtube

Na kanale Youtube obejrzeć można już zapis video z obrad XXXVII Sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 28 czerwca w Szprudowie. Materiał podzielony został na trzy pliki. Z uwagi na dostosowanie parametrów technicznych, filmy dostępne będą na stronie www.gniew.pl jutro. Zachęcamy do oglądania.

Mikroinnowacje - zwycięski projekt wybrany

Partnerstwo INNO-GNIEW, Spółka Mikrostyk Gniew oraz Stowarzyszenie Centrum Aktywnych Gniew, pragnie poinformować, że Komisja Konkursowa, jednogłośnie, wybrała projekt pod nazwą: „Robotyka w Gminie Gniew”. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Nagrodą jest 8500 zł na realizację projektu oraz  wsparcie ze strony partnerów INNO-GNIEW w zakresie promocji i profesjonalizacja przedsięwzięcia.

Zamiana organizacji ruchu na Starym Mieście

W związku z budową sieci wodno-kanalizacyjnej i kanalizacji deszczowej w ul. Brzozowskiego, od 17 lipca nastąpią zmiany organizacji ruchu dla ulic powiązanych komunikacyjnie z ulicą Brzozowskiego. Pierwszy etap robót obejmie remonty od placu Grunwaldzkiego do ul. Zamkowej. Prace potrwać mogą od 1 do 2 miesięcy, a czas wykonania zadania uzależniony będzie od towarzyszących wykopom prac archeologicznych. Zachęcamy do zapoznania się ze zmienioną na ten czas organizacją ruchu.

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gniew

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2016r. poz. 2147 z póź. zm.), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 29 czerwca 2017 r. Zarządzeniem Nr 90/17 zatwierdzono „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy w trybie przetargowym”, stanowiący załącznik Nr 1 do w/w Zarządzenia, oraz „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w trybie przetargowym”, stanowiący załącznik Nr 2 do w/w Zarządzenia.

Sto lat Misiu!

Ubiegła sobota, choć pochmurna i deszczowa, była dniem wielu dziecięcych uśmiechów. A powodów do uśmiechu było wiele. Wspólne tańce i śpiewy, konkursy, zabawy, smakołyki oraz bańkowe torciki. Wszystko to czekało na urodzinowych gości Misia Maciusia, symbolu oraz maskotki Gniewu.

Agencja pocztowa w Piasecznie zawieszona

Poczta Polska S.A. Region Sieci w Gdańsku uprzejmie informuje, że z uwagi na rozwiązanie umowy z Agentem, umowy agencyjnej w związku z zakończeniem przez niego prowadzonej podstawowej działalności gospodarczej, od 1 lipca zawieszona została działalność Agencji pocztowej w Piasecznie. Najbliższą czynną placówką pocztową jest Urząd Pocztowy w Gniewie, czynny od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 17.00, a w sobotę od 9.00 do 13.00.

Zawodnik KZP Team Gniew Mistrzem Europy w wyciskaniu sztangi leżąc

W Białej Podlasce od 24 czerwca do 1 lipca odbywały się Mistrzostwa Europy Federacji GPC w trójboju siłowym, wyciskaniu sztangi leżąc, przysiadach i w martwym ciągu. W mistrzostwach wzięło udział ponad 350 zawodników z 22 krajów starego kontynentu, w tym zawodnicy ze Stowarzyszenia Sportów Siłowych KZP Team Gniew: Ireneusz Rosak, Jakub Blokus, Michał Kocknecht i Krystian Liebrecht, którzy jak zwykle pokazali swoją ogromną siłę.

Informator biurowy LOT KOCIEWIE

Przedstawiamy Państwu majowy informator biurowy Lokalnej Organizacji Turystycznej - KOCIEWIE. W informatorze znajdują się informacje m.in. o realizacjach zadań publicznych, przygotowaniach do rajdów rowerowych, wizycie na Ziemii Sandomierskiej. Szczegóły w załączniku.

Artyści już w Gniewie

Grupa 23 studentów Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego z Bydgoszczy przyjechała do Gniewu 3 lipca. Młodzi malarze są studentami pierwszego roku Architektury Wnętrz, na wydziale Budownictwa Architektury i Inżynierii Środowiska w Katedrze Sztuk Wizualnych. Artyści przyjeżdżają do nas na coroczny plener malarski im. Leona Wyczółkowskiego, by właśnie w pięknym Gniewie, szkolić swój warsztat malarski pod czujnym okiem profesor dr hab. Aleksandry Simińskiej oraz mgr sztuki Magdaleny Rucińskiej.

Kolejny sezon badań archeologicznych w gminie Gniew

Od poniedziałku, 3 lipca ponownie mamy okazję gościć grupę archeologów z Torunia, przed którymi ziemia gniewska już 9. rok odkrywa swe tajemnice. W ubiegłym roku kolejne pochówki wampiryczne zakończyły etap badań w kościele pw. św. Mikołaja w Gniewie, natomiast niezwykłe odkrycia w jednej z krypt Sanktuarium Maryjnego w Piasecznie stanowiły bodziec do kontynuacji wykopalisk w tym właśnie miejscu. Prace rozpoczęto również na podwórku jednej ze staromiejskich kamienic w Gniewie.

Letnie spotkania z książką

Każde spotkanie czytelnika z książką, pozwala na dowolną interpretację omawianej pozycji. Mamy prawo do obiektywnej oceny, wybranej przez nas lektury. Podczas kolejnego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, każdy z uczestników,  przygotował i omówił wybraną przez siebie pozycję z dowolnego gatunku literackiego.

Uwaga rolnicy!

Stowarzyszenie Producentów Rolnych Ziemi Gniewskiej w Gniewie zaprasza rolników, zainteresowanych nowymi zasadami przejścia na emeryturę, na spotkanie z pracownikami KRUS Sztum. Spotkanie odbędzie się dnia 13 lipca 2017 r., o godz. 13.00 w Sali Kameralnej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie, Pl. Grunwaldzki 16/17.

Ogłoszenie

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 27 grudnia 2007 r. w sprawie określenia danych dotyczących czynszów najmu lokali mieszkalnych nienależących do publicznego zasobu mieszkaniowego, położonych na obszarze gminy lub jego części (Dz.U. z dnia 31 grudnia 2007 r., Nr 250, poz. 1873) zarządcy nieruchomości powinni przekazywać dane dotyczące czynszów najmu lokali mieszkalnych nienależących do publicznego zasobu mieszkaniowego do Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie. Dane należy przekazywać wg wzoru stanowiącego załącznik do niniejszego ogłoszenia z zachowaniem określonych poniżej terminów.

Zwiedzanie piaseckiego sanktuarium z telefonem w ręku

Sanktuarium Maryjne w Piasecznie przygotowało nową ofertę dla swoich gości. Od niedawna pielgrzymi odwiedzający piasecką świątynię mogą ją zwiedzać z telefonem w ręku.  Aby rozpocząć zwiedzanie wystarczy pobrać na swój telefon audioprzewodnik, tym samym zyskując możliwość poznania najważniejszych informacji o kościele, sanktuarium i cudach, które dokonały się za przyczyną Matki Bożej Piaseckiej. Przewodnik skierowany jest głównie do pielgrzymów indywidualnie przybywających do Piaseczna.  Grupy nadal przyjmowane są w biurze parafialnym. Naciśnij play i zwiedzaj!

Hotspot - bezpłatny dostęp do internetu na gniewskim rynku

Na ławeczkach usytuowanych nieopodal gniewskiego magistratu w ciągu dnia przysiada wiele osób.  Teraz część z nich, w oczekiwaniu na znajomych, bądź po prostu odpoczywając, będzie mogła skorzystać z darmowego i bezprzewodowego internetu. Darmowe_Geckonet_WiFi - taką właśnie nazwę od dzisiaj "zobaczy" twój telefon lub laptop wyposażony w moduł łączności bezprzewodowej Wi-Fi. Wystarczy, że raz się zalogujesz, a połączenie z internetem będziesz miał za każdym razem gdy znajdziesz się w zasięgu Hotspot. Spróbuj!

Diamentowy jubileusz

Wczoraj w Urzędzie Stanu Cywilnego goszczono Państwo Teresę i Kazimierza Styn z Gniewu, którzy wspólnie przeżyli w związku małżeńskim 60 lat i tym samym doczekali pięknego Jubileuszu Diamentowych Godów. Pani Burmistrz Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska złożyła Jubilatom serdeczne życzenia i wręczyła kosz kwiatów. W miłej atmosferze wspominano minione lata.

Recepta na raka

Ruszyła kolejna edycja programu wczesnego wykrywania raka płuc wśród mieszkańców powiatu tczewskiego, w których udział wziąć mogą mieszkańcy powiatu tczewskiego w wieku 55 - 80 lat, palący od co najmniej 30 lat przynajmniej jedną paczkę papierosów dziennie lub palili w przeszłości przez co najmniej 30 lat przynajmniej jedną paczkę dziennie i rzucili palenie w ciągu 15 lat. Osoby te mogą zgłaszać się do 20 grudnia 2017 r. na badania przesiewowe w kierunku raka płuc.

Przetarg na drogę na Piaseckie Pola ogłoszony

3 lipca Gmina Gniew ogłosiła przetarg na przebudowę drogi gminnej nr 228025G Piaseczno - Piaseckie Pole na długości 550 m, stanowiącej drogę transportu rolnego. Termin składania ofert mija 18 lipca. Zakres projektu obejmuje przebudowę drogi bez zmiany istniejącej granicy pasa drogowego wraz z wykonaniem zjazdów na posesje oraz regulacją poboczy.

Wybory Bursztynowej Miss Lata w Gniewie

Już w sobotę, 8 lipca na zamku w Gniewie odbędą się Ogólnopolskie Wybory Bursztynowej Miss Lata 2017. Wstęp na wydarzenie jest wolny, zapraszamy więc wszystkich mieszkańców do uczestnictwa w wydarzenia, które rozpocznie się o godz. 18.00. Gwiazdą wieczoru będzie wokalista disco-polo Kamilo.

Bezpłatne zajęcia tenisa ziemnego

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie zaprasza chłopców i dziewczęta ze szkół podstawowych i gimnazjów na bezpłatne zajęcia sportowe z tenisa ziemnego. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w piątek 14 lipca o godz. 11:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie. Emocje i wspaniała zabawa gwarantowane!

Poezja bliżej nas

Poetycka Grupa Bez Nazwy we współpracy z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Gniewie w czwartek, 6 lipca o godzinie 19:00 dała początek XII Czwartkom Poetyckim. Jak co roku w lipcowe czwartki spotykają się słuchacze, miłośnicy i amatorzy poezji by kulturalnie spędzić wieczór. Za nami pierwszy Poetycki Czwartek, którego tematem przewodnim była „Rzeka Wisła” i poezja z nią związana. Wybór tematu podyktowany był wyborem roku 2017 Rokiem Rzeki Wisły przez Sejm RP.

Uwaga, dzisiaj możliwe burze z gradem

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem.

Lato w rytmie reggae!

Konkursy z nagrodami, malowanie twarzy, wakacyjne tatuaże, baloniki i cukrowe obłoczki. Przede wszystkim jednak - wspólna zabawa w rytmie reggae dla całej rodziny. To atrakcje tegorocznego festynu rodzinnego, który odbył się w sobotę w Parku Miejskim w Gniewie. Organizatorami wydarzenia byli Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Gniewie, spółka Inwest-Kom oraz Centrum Muzycznie Aktywnych.

 • Lato w rytmie reggae!
 • Lato w rytmie reggae!
 • Lato w rytmie reggae!

Tajemnice piaseckiej krypty - 121 śliwek i śmierć

Toruńscy archeolodzy, którzy już od wielu lat badają historię gminy Gniew znowu dokonali ciekawych odkryć. Udało się wejść do niebadanej wcześniej krypty w Kaplicy Matki Bożej Szkaplerznej w Sanktuarium Maryjnym w Piasecznie. Tam już po kilku dniach eksploatacji udało się zidentyfikować pierwszą z ponad 30 pochowanych tam osób. Naukowcy trafili też na szczątki osoby, która zmarła najprawdopodobniej z przejedzenia śliwkami…

Kto okaże się najlepszy?

Sołtys Sołectwa Kursztyn serdecznie zaprasza na VI już Turniej Piłkarski o Puchar Sołectwa Kursztyn, który odbędzie się w sobotę, 15 lipca o godz. 14:00. Po turnieju zabawa na świeżym powietrzu przy muzyce Miłosza Bałdowskiego. Zapraszamy!

Trwa budowa sieci wodociągowej w Półwsi, Dąbrówce i Starym Młynie

W kwietniu rozstrzygnięto przetarg na budowę sieci wodociągowej z przyłączami dla Półwsi, Dąbrówki i Starego Młyna. Zadanie to wykonuje Zakład Wodno-Kanalizacyjny z Brodnicy. Prace rozpoczęły się na początku czerwca, a inwestycja dobiec końca powinna w maju 2018 roku.

Zagłosuj w Podwórku Nivea - udostępnimy Ci komputer

Mieszkańcy, którzy chcą głosować na gniewską lokalizacją w konkursie Podwórka talentów NIVEA, zachęcamy do korzystania z udostępnionych w Pracowni Orange, gniewskiej bibliotece i w Referacie Gospodarki Odpadami komputerów. Pracownicy tych instytucji pomogą Państwu także w zakładaniu konta i oddaniu głosów. Serdecznie zachęcamy do głosowania! Gniew jest już na wysokiej 60 pozycji, możemy być jednak jeszcze wyżej, ale to tylko dzięki Państwa aktywności. Wystarczy zaledwie kilka minut dziennie, abyśmy zbliżyli się do wygranej.

Spotkanie ws. parkingu przy ul. Krótkiej w Gniewie

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew zaprasza zainteresowanych mieszkańców na spotkanie dotyczące utworzenia miejsc postojowych przy ul. Krótkiej w Gniewie. Celem spotkania jest omówienie sytuacji formalnej i prawnej związanej z w/w sprawą. Spotkanie odbędzie się 19 lipca o godz. 16.00 w Sali Ślubów gniewskiego urzędu.

3. Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy. Zapisy trwają!

Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE wspólnie z Urzędem Miejskim w Kwidzynie, Urzędem Miasta i Gminy Gniew oraz Gminą Morzeszczyn zapraszają na kolejną edycję imprezy rowerowej: 3. Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy - mówi Piotr Kończewski z LOT KOCIEWIE. - W dniach 22-23 lipca aktywnie połączymy Powiśle z Kociewiem. Data rajdu nawiązuje do dnia otwarcia mostu przez Wisłę w roku 2013.

Szukaj, poznawaj, zwiedzaj!

Lokalny Bajarz "Baju Baj" wraz z Pizzerią CK przygotowali nową grę miejską. Aby wziąć w niej udział wystarczy wyposażyć się w kartę startową oraz wygodne buty. Odwiedź zaznaczone na mapie miejsca, wybierz właściwą odpowiedź na pytania, weź udział w konkursie oraz poznaj przy okazji tajemnice Gniewu. Jednym z punktów, gdzie można pobrać kartę startową, jest siedziba Nowin Gniewskich znajdująca się przy Placu Grunwaldzkim 16/17. Zapraszamy do gry!

Tytuł najpiękniejszej

Piętnaście najpiękniejszych dziewcząt z całej Polski wzięło udział w wyborach Bursztynowej Miss Lata 2017, które odbyły się w sobotę, 8 lipca w Zamku Gniew. Dzień ten na zawsze zapamięta kandydatka z nr 3, Natalia Włodarska ze Szczecina, gdyż to właśnie ona została Bursztynową Miss Lata 2017. Warto zaznaczyć, że tegoroczna finalistka w poprzednim roku otrzymała tytuł II Wicemiss. Podczas sobotniej gali wyróżniono I Wicemiss, którą została Oliwia Borawska z nr 1, natomiast tytuł II Wicemiss otrzymała kandydatka z nr 2 Patrycja Siwek. Tego dnia wyłoniono również Miss klubu motocyklowego Valkyrie, którą została Iwona Zuzek z nr 11.

Gniew na płótnie

Już w najbliższą niedzielę, 16 lipca zapraszamy na wernisaż poplenerowy, który stanowił będzie niebywałą okazje do podziwiania Gniewu na płótnie, zakupienia obrazów lub wygrania ich w przygotowanej specjalnie dla Państwa loterii. Autorami prac są studenci Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego z Bydgoszczy, których od 3 lipca gościmy w naszym mieście. Młodzi malarze przyjeżdżają do nas na coroczny plener malarski im. Leona Wyczółkowskiego, by właśnie w pięknym Gniewie, szkolić swój warsztat malarski pod czujnym okiem profesor dr hab. Aleksandry Simińskiej oraz mgr sztuki Magdaleny Rucińskiej. Zobacz sam jak powstają ich dzieła i co jest źródłem inspiracji.

Uwaga- intensywne opady deszczu!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed intensywnymi opadami deszczu.

Czas na tańce

W najbliższą sobotę, 15 lipca, w świetlicy wiejskiej w Szprudowie zorganizowana zostanie zabawa taneczna przy muzyce zespołu Solus. Impreza rozpocznie się o godz. 21.00. Wstęp wolny. 

Podbijają Florencję

Gniewski chór Cantores Minores  bierze właśnie udział w Festiwalu Leonarda da Vinci. Nasze chórzystki mają już za sobą koncert inauguracyjny. Dziewczęta pod przewodnictwem Izabeli Chyły wystąpiły też ze swoim programem sakralnym. Jesteśmy dumni z dziewcząt i trzymamy kciuki za ich występy. Zachęcamy do śledzenia poczynań zespołu na ich facebookowej stronie: <link>

375 rocznica cudu w Piasecznie

Dokładnie 375 lat temu Albrycht Stanisław Radziwiłł przybył wraz z chorą żoną do kościoła w Piasecznie. Była to wówczas sobota, 12 lipca 1642 r., a data ta przeszła do historii, jako dzień uzdrowienia Krystyny Anny Radziwiłłówny.

Doceniono gniewskich karateków

Dzisiaj, na zaproszenie Burmistrz Miasta i Gminy Gniew, w Sali Ślubów gniewskiego magistratu goszczono reprezentantów Klubu Sportowego Karate Tradycyjnego w Gniewie. Podczas spotkania doceniono nie tylko ich ciężką pracę pod czujnym okiem senseia Kazimierza Maruta, ale również jej owoce, tj. wysokie osiągnięcia w dziedzinie karate tradycyjnego oraz godne reprezentowanie Gminy Gniew na zawodach sportowych zarówno na szczeblu krajowym jak i międzynarodowym, m.in. podczas XVII Ogólnopolskiego Pucharu Dzieci w Karate Tradycyjnym ORLEN 2017, który rozegrany został 3 czerwca w Atlas Arenie w Łodzi.

Piasecka moda prosto z francuskiego dworu

Prace archeologiczne w kościele pw. Narodzenia NMP w Piasecznie rozpoczęły się w 2016 r. od zbadania krypty pod prezbiterium świątyni. W tym roku naukowcy kończą prace w tej krypcie i odkrywają tajemnice nowo odkopanej krypty spod Kaplicy Matki Boskiej Szkaplerznej. Na tę chwilę, wiemy już, że jedna z szat znalezionych w Piasecznie jest tak bogata, jak szata Anny Austriaczki, matki francuskiego Króla Słońce! 

Pomorskie dla zdrowia

Bezpłatne badanie znamion, poziomu cukru, cholesterolu, pomiar ciśnienia, kwasu moczowego, BMI, nauka samobadania piersi, porady dietetyczne, szkolenia i pokazy ratownictwa medycznego – tak zapowiada się Pomorskie dla Zdrowia. Wydarzenie odbędzie się w wakacyjne weekendy we Wdzydzach Kiszewskich, Gdańsku, Gdyni i Ustce. Szczegóły na załączonym plakacie oraz www.pomorskie.eu.

 • Pomorskie dla zdrowia

Odpust w Piasecznie

W niedzielę, 16 lipca, w Sanktuarium Maryjnym w Piasecznie odbędzie się Odpust Matki Bożej Szkaplerznej. O godz.10.30 odprawiona zostanie suma odpustowa, o 15.00 nabożeństwo nałożenia szkaplerza, a o 18.30 koncert zespołu Cold Band. Zachęcamy do udziału w uroczystości. 

Obwieszczenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska

Podajemy do publicznej wiadomości obwieszczenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Bydgoszczy z dnia 11 lipca 2017 r., znak WOO.4202.3.2016.ADS.36, w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn.: "Budowa napowietrznej dwutorowej linii 400kv Grudziądz-Pelplin-Gdańsk Przyjaźń, na odcinku Grudziądz Pelplin". Treść obwieszczenia dostępna w załączniku.

Czwartki poetyckie

Zapraszamy wszystkich miłośników poezji na dzisiejsze spotkanie w gniewskiej bibliotece. Jak w każdy czwartek lipca, tak i dziś w Sali Kameralnej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie będzie można miło spędzić czas słuchając wierszy. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy. 

Zewnętrzne środki na oświatę dla Gminy Gniew

W ostatnim czasie dotarły do gniewskiego samorządu dwie bardzo dobre wiadomości, związane z pozyskaniem środków na cele oświatowe. Gmina otrzyma dotacje w ramach programu rządowego Bezpieczna + oraz z Ministerstwa Edukacji Narodowej na doposażenie świetlic szkolnych, remonty sanitariów i sal lekcyjnych. Łącznie otrzymamy ponad 143 000 zł.

Dołącz do Korowodu Kociewskiego!

Za nieco ponad dwa tygodnie czeka nas kolejna edycja Unikatów z Kociewia na Jarmarku Dominikańskim - tegoroczna będzie wyjątkowa dla naszego Regionu. Rozpocznie ją Korowód Kociewski, do udziału w którym ponownie serdecznie zachęcamy. Już przyłączyło się i przemaszeruje wiele instytucji i Kociewiaków - czekamy z nadzieją na akces z Państwa strony! Warto zaznaczyć, że Gminę Gniew w korowodzie reprezentować będą członkowie Gniewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Wakacje w Bajecznej Krainie

Dwa tygodnie dobrej zabawy wakacyjnej w Bajecznej Krainie już za nami. Pierwszy tydzień minął niezwykle podróżniczo. Dzieci odwiedzały różne zakątki świata, poznając ich lokalizacje na mapie, flagi, zabytki, przysmaki oraz zwyczaje panujące w tych miejscach.

Monitoring miejski – trwa montaż kolejnych kamer

Od marca tego roku Gmina Gniew tworzy system monitoringu miejskiego. Na chwilę obecną na Starym Mieście w Gniewie działa już 6 obrotowych kamer, a do końca tygodnia zamontowana ma zostać jeszcze jedna. Gmina otrzymała już zgody na montaż dodatkowych 6 urządzeń, ile z nich uda się jednak uruchomić jeszcze w tym roku, zależy od możliwości finansowych gminy.

Oferta pracy

W związku z rozwojem placówki, Przedszkole Niepubliczne ,,Bajeczna Kraina” w Gniewie poszukuje Nauczyciela Wychowania Przedszkolnego. Placówka oferuje stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. 

Wróciły z dyplomami

"Leonardo da Vinci Choral Festival" był marzeniem gniewskich chórzystek już od kilku miesięcy. Dziewczęta i ich rodziny dzielnie walczyły przez ostatnie tygodnie, aby zebrać pieniądze umożliwiające udział we florenckim festiwalu. Udało się i wczoraj Cantores Minores wrócił do Gniewu z dwoma wyróżnieniami. Gratulujemy młodym artystkom i ich opiekunce, Izabeli Chyle, udziału w wydarzeniu i godnego reprezentowania naszej gminy na arenie międzynarodowej.  

Piknik Rodzinny Super Bohaterów

Zespół Bajecznej Krainy pragnie zaprosić na Piknik Rodzinny Super Bohaterów, który odbędzie się w najbliższy piątek, 21 lipca. Początek zabawy o godzinie 16.00, a w programie m.in. zawody sportowe, przeciąganie liny, warsztaty plastyczne, malowanie twarzy i rozbijanie piniaty. 

Budowa sieci ciepłowniczej

W związku z długim oczekiwaniem na pozwolenie Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Gdańsku na prowadzenie prac budowlanych w obrębie Starego Miasta w Gniewie, Veolia Północ Sp. z o. o. budowę sieci ciepłowniczej wraz z przyłączami rozpocznie dopiero 19 lipca. Najpierw prace  prowadzone będą od ul. Sobieskiego wzdłuż placu Grunwaldzkiego do budynku nr 34, następnie w części ul. Piłsudskiego od nr 25 do nr 16, na końcu na placu Grunwaldzkim od nr 35 do 45. Budowa sieci potrwać ma do końca sierpnia.

W rodzinnych ogrodach

W sobotę, 15 lipca na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Juliusza Kraziewicza w Gniewie odbył się uroczysty festyn z okazji jubileuszu 35-lecia jego istnienia. Promienie słońca, zieleń ogrodów oraz prawdziwa rodzinna atmosfera – aż chciałoby się dołączyć do grona działkowców.

Uzyskaj wsparcie na realizację swoich pomysłów

Działasz lub chcesz działać na rzecz swojej społeczności? Wiesz jak, ale nie wiesz skąd wziąć fundusze? Masz pomysł, ale nie wiesz gdzie się zwrócić i w jaki sposób zacząć? AKUMULATOR SPOŁECZNY jest dla Ciebie! Konkurs skierowany jest do młodych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z terenu województwa pomorskiego; aktywnych grup mieszkańców, chcących działać na rzecz dobra wspólnego. Nabór wniosków trwa do 31 lipca 2017. Projekty mogą być realizowane w okresie od 16 sierpnia do 15 grudnia 2017. Do wygrania do 500 zł lub do 5000 zł na realizację inicjatyw!

Nowe doniesienia z krypty

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o niezwykłym odkryciu pochówku osoby, która zjadła 121 śliwek i najprawdopodobniej przez to zmarła. Dziś wiemy, że takie pochówki w krypcie w Kaplicy Matki Boskiej Szkaplerznej w Sanktuarium Maryjnym w Piasecznie były, co najmniej dwa. Możliwe więc, że był to jakiś miejscowy zwyczaj.

Decyzja PWKZ

Pomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków podaje do publicznej wiadomości decyzję w sprawie pozwolenia na prowadzenie robót budowlanych w obszarze wpisanym do rejestru zabytków, w związku z projektem: Budowa rurociągu ciepłowniczego w technologii rur preizolowanych (…) w systemie twinpipe.  

Gniew na płótnie

W niedzielę, 16 lipca przy kościele św. Mikołaja w Gniewie odbył się wernisaż wieńczący tegoroczny plener malarski im. Leona Wyczółkowskiego. Już od 3 lipca na ulicach miasta nie trudno było spotkać studentów pierwszego roku Architektury Wnętrz, na wydziale Budownictwa Architektury i Inżynierii Środowiska w Katedrze Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, którzy źródła inspiracji doszukiwali się w gniewskich krajobrazach, kamienicach, czy wąskich uliczkach.

Ważne dla NGO!

W imieniu organizatorów, serdecznie zapraszamy na VIII Ogólnopolskie Forum Inicjatyw Pozarządowych, które odbędzie się 8 i 9 września w Warszawie. Dowiedz się więcej o największym w Polsce spotkaniu osób zaangażowanych w działalność obywatelską na: www.ofip.eu.

Prosimy nie parkować w ul. Brzozowskiego

W związku z trwającymi pracami nad budową sieci wodociągowej, sanitarnej i deszczowej prosimy od środy, 19 lipca, (do zakończenia prac) o nieparkowanie pojazdów na ulicy Brzozowskiego w Gniewie.

Promowanie bezpiecznych zachowań w pobliżu linii przesyłowych najwyższych napięć tj. (220 i 400kV)

Energia elektryczna w naszym codziennym życiu odgrywa ogromną rolę i przy zachowaniu podstawowych środków ostrożności nie stanowi zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi oraz zwierząt. Również w przypadku linii przesyłowych PSE, gdzie napięcie jest znacznie wyższe niż w domowym gniazdku, stosowanie zasad bezpieczeństwa chroni przed ewentualnym porażeniem prądem.

Piasecka moda prosto z francuskiego dworu- przyjdź posłuchać!

Prace archeologiczne w kościele pw. Narodzenia NMP w Piasecznie rozpoczęły się w 2016 r. od zbadania krypty pod prezbiterium świątyni. W tym roku naukowcy kończą prace w tej krypcie i odkrywają tajemnice nowo odkopanej krypty spod Kaplicy Matki Boskiej Szkaplerznej. Na tę chwilę, wiemy już, że jedna z szat znalezionych w Piasecznie jest tak bogata, jak szata Anny Austriaczki, matki francuskiego Króla Słońce! Ponadto znaleziono dwa pochówki osób, które tuż przed śmiercią zjadły duże ilości śliwek z pestkami (ponad 120!). Konferencja podsumowująca tegoroczne prace odbędzie się w kościele Narodzenia NMP w Piasecznie w piątek, 21 lipca, o godz.11.00. Podczas spotkania archeolodzy i antropolodzy opowiadać będą o odkryciach, pokazane też zostaną fragmenty cenniejszych odnalezionych materiałów, oraz najciekawsze wota dziękczynne z piaseckiego ołtarza. 

Ostatni etap prac podziemnych przed rewitalizacją Starego Miasta

Drodzy mieszkańcy! Trwa ostatni etap prac ziemnych, związanych z uzbrojeniem terenu na Starym Mieście w Gniewie. Rozkopy na ul. Brzozowskiego, prowadzone przez spółkę Inwest-Kom związane są z budową sieci wodociągowej, sanitarnej i deszczowej, budowę rurociągu ciepłowniczego we wschodniej pierzei placu Grunwaldzkiego, prowadzi natomiast spółka Veolia. Wszystkich mieszkańców, którzy mają w planach podłączenie się do sieci ciepłowniczej, zachęcamy do kontaktu z firmą Veolia, pod nr tel. 58 535 24 16.

Przypominamy o prawidłowej segregacji

W związku z coraz częstszymi przypadkami nieprawidłowej segregacji bądź w ogóle jej braku, co w naszej gminie zdarza się szczególnie w zabudowie wielorodzinnej, przypominamy Państwu jak to robić. W załączniku znajdą Państwo ulotkę, dzięki której można w łatwy sposób przypomnieć sobie warunki segregacji odpadów, do czego bardzo zachęcamy.

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gniew

Ogłoszenie z dnia 20 lipca 2017r. Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz.446 z póź. zm), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 20 lipca 2017r. Zarządzeniem Nr 102/17 zatwierdzono niżej wymieniony wykaz: „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w trybie bezprzetargowym” stanowiący załącznik nr 1 do ww. Zarządzenia. 

Intensywne opady deszczu

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne sporządzone przez  Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW-PIB Oddział w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed intensywnymi opadami deszczu.

Obwieszczenie Burmistrza Miasta i Gminy Gniew

21 lipca wydane zostało Obwieszczenie Burmistrza Miasta i Gminy Gniew o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla północnej części miasta Gniew przy drodze krajowej nr 91 wraz z prognozą oddziaływania na środowisko. Z projektem zapoznać się będzie można od 1 do 23 sierpnia w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Gniew. Szczegóły w załączniku.

Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych - składanie wniosków do końca lipca

Centrum Projektów Polska Cyfrowa jako Instytucja Pośrednicząca w Programie Operacyjnym Polska Cyfrowa, ogłosiło konkurs na dofinansowanie projektów w ramach Działania 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Wnioski należy składać do 31 lipca 2017 r.

Badania podsumowane

Dzisiaj zakończył się kolejny sezon prac archeologicznych prowadzonych w gminie Gniew przez naukowców z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Przed licznie zebranymi mieszkańcami Piaseczna i przedstawicielami mediów archeolodzy opowiadali o tym co udało się odkryć podczas tegorocznych prac.

VI Turniej Piłkarski o Puchar Sołectwa Kursztyn

W sobotę, 15 lipca na boisku w Kursztynie rozegrany został VI Turniej Piłkarski o Puchar Sołectwa Kursztyn. W zawodach udział wzięły cztery drużyny. O miejsce na podium rywalizowali zawodnicy z gminy Morzeszczyn, Gniewu oraz miejscowej drużyny Orion. Po emocjonujących rozgrywkach pierwszą lokatę uzyskał Orlik Gniew, tuż za nim uplasował się Orlik Morzeszczyn. Natomiast trzecie miejsce zajął zespół Orion z Kursztyna.

Nowa remiza dla OSP Kolonia Ostrowicka

W ubiegłą sobotę, 22 lipca w Kolonii Ostrowickiej miało miejsce przeniesienie tamtejszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej do nowej remizy. Podczas uroczystości dokonano przecięcia symbolicznej wstęgi oraz aktu poświęcenia nowego obiektu. Od tego momentu lokalni strażacy mogą cieszyć się z dogodniejszego miejsca dla swych ochotniczych działań.

Poczta Polska już nie w Piasecznie

Poczta Polska poinformowała nas, że w związku z rozwiązaniem umowy z agentem od 1 lipca zostaje zawieszona działalność Agencji Pocztowej Piaseczno. Najbliższą czynną placówką pocztową jest Urząd Pocztowy Gniew (ul. Gdańska 5) czynny w dni robocze: 8.00-17.00, w sobotę: 9.00-13.00. Podmioty gospodarcze, zainteresowane podjęciem współpracy w zakresie prowadzenia Agencji Pocztowej w Piasecznie proszone są o kontakt z nr tel. 58 32 66 540. 

Piknik Super Bohaterów

Wata cukrowa, dmuchańce, ale też piłowanie i wbijanie gwoździ były atrakcjami podczas piątkowego festynu w Bajecznej Krainie. Tym razem pogoda dopisała, a chętnych do wspólnej wesołej zabawy też nie brakowało.

Kto wygra tym razem?- nadchodzi KKK!

VII Festiwal Dziedzictwa Regionalnego Krzyżacy kontra Kociewiacy odbędzie się już w najbliższą niedzielę (30 lipca). Zapraszamy miłośników Gniewu, folkloru, historii i dobrej zabawy. W programie m.in. barwny korowód, hip hopowy atak Krzyżaków i pokazy walk.  

Intensywne opady deszczu

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed intensywnymi opadami deszczu.  

Kolejne pieniądze na społeczne działania

W ubiegły czwartek, 20 lipca w tczewskim Domu Przedsiębiorcy odbyło się spotkanie, podczas którego przekazano umowy dotacji projektom dofinansowanych w ramach programu Działaj Lokalnie X 2017. Wśród realizatorów poszczególnych projektów znaleźli się również reprezentanci gminy Gniew. Gratulujemy!

Plan gospodarowania wodami gminy Gniew

W Dzienniku Ustaw z 2016 r. pod poz. 1911 zostało opublikowane Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie Planu gospodarowania wodami na obszarze dorzecza Wisły. Do dorzecza Wisły na terenie naszej gminy wpływają wody z Strugi Młyńskiej, Janki, Dopływu spod Piaseczna, Kanału Granicznik i Wierzycy. Konieczność opracowania takiego Planu wynika z ustawy Prawo wodne, Dyrektywy Rady i Parlamentu Europejskiego. Należy podkreślić, że Plan gospodarowania wodami jest podstawowym dokumentem planistycznym w zakresie gospodarowania wodami.

Brak wody w Kolonii

W związku z realizacją rozbudowy sieci wodociągowej w środę, 26 lipca, w godzinach 9-12.00 wystąpi przerwa technologiczna w dostawie wody dla miejscowości Kolonia Ostrowicka. Spółka Inwest-Kom przepraszam za utrudnienia i jednocześnie informuje, że komunikat rozesłano przez serwis SMS WODA.

Wesołe Szprudowo

Sołtys Szprudowa dziękuje wszystkim osobom, które tak licznie przybyły na zabawę wiejską zorganizowaną w świetlicy wiejskiej. Słowa uznania należą się też występującym tego dnia artystom, czyli zespołowi Solus. Włodarz wsi cieszy się również z dużej frekwencji jaka towarzyszyła wycieczce do Krynicy Morskiej i dziękuje jej uczestnikom za miłą i wesołą atmosferę. 

Nowa przychodnia- darmowe badanie

Od kilku miesięcy działa w Gniewie nowa przychodnia. Poradnia realizuje świadczenia medyczne w oparciu o umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia, a dziś chcieliby oni zaprosić państwa na bezpłatne badania kardiologiczne.  

Przerwa w dostawie wody

W związku z realizacją rozbudowy sieci wodociągowej w czwartek, 27 lipca, w godzinach 9-14.00 wystąpi przerwa technologiczna w dostawie wody dla miejscowości Pieniążkowo, Półwieś, Włosienica. Spółka Inwest-Kom przeprasza za utrudnienia i jednocześnie informuje, że komunikat rozesłano przez serwis SMS WODA.

Przejechał 3. Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy

Ponad sto kilometrów po Kociewiu i Powiślu - takie wyzwanie postawiła przed prawie setką uczestników 3. Kociewsko-Powiślańskiego Rajdu Rowerowego Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE, organizator tej imprezy.

O świadczeniach socjalnych

Zachęcamy państwa do zapoznania się z najświeższymi informacjami Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gniewie. W załączniku do tej informacji znaleźć można informacje o świadczeniach wychowawczych, rodzinnych i funduszu alimentacyjny na nowy okres zasiłkowy 2017/2018. 

Dalej będzie padać!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje zmianę ostrzeżenia meteorologicznego otrzymaną z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed intensywnymi opadami deszczu.

W czwartek „miłość nie jedno ma imię”

Grupa Bez Nazwy oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Gniewie zapraszają w najbliższy czwartek, 27 lipca, o godzinie 19:00 do Sali Kameralnej przy Pl. Grunwaldzkim 16/17 w Gniewie, na ostatni tego lata „Czwartek Poetycki”. Tym razem spotkanie odbędzie się pod hasłem: „Miłość nie jedno ma imię …”

Wyniki naboru wspólnot mieszkaniowych do udział w projekcie partnerskim

W środę, 8 lutego br. roku komisja oceniająca wnioski zweryfikowała oferty złożone w odpowiedzi na nabór wspólnot mieszkaniowych do udziału w projekcie partnerskim pn. „Rewitalizacja zdegradowanej przestrzeni Starego Miasta i Podzamcza w Gniewie”. W wyniku przeprowadzonej oceny wybrano do realizacji wspólnoty mieszkaniowe Wodna 8 oraz Wiślana 10, z którymi zostanie zawarta umowa partnerska.

Obwieszczenie Wojewody Pomorskiego

Podajemy do publicznej wiadomości obwieszczenie Wojewody Pomorskiego z dnia 25 lipca 2017 r. dot. przedsięwzięcia pn.: "Budowa napowietrznej dwutorowej linii 400kv Grudziądz-Pelplin-Gdańsk Przyjaźń, na odcinku Grudziądz Pelplin". Treść obwieszczenia dostępna w załączniku.

Nowy okres zasiłkowy

W imieniu Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej informujemy, że od 1 sierpnia można składać wnioski o świadczenia wychowawcze "500+", świadczenia rodzinne i fundusz alimentacyjny na nowy okres zasiłkowy 2017/2018. Szczegóły na stronie: www.mgops.gniew.pl

Konkurs modelarski „EKO MODEL”

Do końca listopada potrwa konkurs na wykonanie modelu eko instalacji dla domu jedno lub wielorodzinnego - EKO MODEL pod patronatem Fundacji Banku Ochrony Środowiska. W obecnej, drugiej już edycji zadaniem jest przedstawienie przydomowej oczyszczalni ścieków, która często stanowi konieczność, gdy nie ma możliwości podłączenia do miejskiej kanalizacji.

Brak wody na odcinku Piaseczno-Jeleń

Spółka Inwest-Kom informuje, że z powodu dzisiejszej awarii sieci wodociągowej, nastąpi przerwa w dostawie wody na odcinku Piaseczno-Jeleń. Po zlokalizowaniu miejsca awarii jej usunięcie potrwać ma do godz. 18:00. Spółka Inwest-Kom przeprasza za utrudnienia.

Przedszkolaki z Bajecznej Krainy z wizytą na zamku

Przedszkolaki z Bajecznej Krainy poznając nasze miasto udały się na wycieczkę do zamku. Na miejscu mali turyści podziwiali stroje rycerskie oraz samodzielnie wybijali pamiątkowe monety. Ogromną atrakcją okazało się mini zoo z kangurem Fredzio, który podbił serca zwiedzających.

Spotkanie ws. rozbudowy szkoły podstawowej w Gniewie

Wczoraj, tj. 26 lipca w Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki odbyło się spotkanie skierowane do mieszkańców najbliższej okolicy terenu, na którym rozbudowana ma zostać gniewska szkoła podstawowa. Licznie zgromadzonym mieszkańcom koncepcję przedstawił architekt Piotr Lewandowski z Pracowni Architektonicznej APA PROJEKT z Tczewa, wykonujący dokumentację projektową na zlecenie finalnego wykonawcy rozbudowy szkoły, firmy Resteks.

Turniej tenisa ziemnego

Pelplińskie Centrum Sportu oraz Lokalni Animatorzy Sportu zapraszają do udziału w Turnieju Tenisa Ziemnego „Pelplin Open”, który odbędzie się 20 sierpnia na kompleksie boisk Orlik w Pelplinie (ul. Kościuszki 12A) o godzinie 9:00. Zawody zostaną rozegrane bez podziału na kategorie kobiet i mężczyzn i są przeznaczone dla wszystkich osób, które ukończyły 13 lat.

Prośba o nieparkowanie

W związku z organizowanym w najbliższą niedzielę, tj. 30 lipca, VII Festiwalem Dziedzictwa Regionalnego Krzyżacy Kontra Kociewiacy na rynku Starego Miasta prosimy o nieparkowanie w północnej i zachodniej pierzei placu Grunwaldzkiego. Za utrudnienia przepraszamy.

Czwartki Poetyckie 2017 w Gniewie

Wiersze czytamy, dlatego, że „mamy uczucia i żyjemy dla poezji, piękna, miłości…”. Ten cytat z filmu „Stowarzyszenie umarłych poetów” towarzyszy już od kilku lat Grupie Bez Nazwy i wszystkim zgromadzonym wokół niej, podczas lipcowych wieczorów spędzanych w Sali Kameralnej gniewskiej książnicy. XII edycja Czwartków Poetyckich miały jak co roku, gromadziły trzy pokolenia chcące zdystansować się od świata medycyny, prawa, finansów czy techniki.

 • Czwartki Poetyckie 2017
 • Czwartki Poetyckie 2017
 • Czwartki Poetyckie 2017
 • Czwartki Poetyckie 2017
 • Czwartki Poetyckie 2017
 • Czwartki Poetyckie 2017

Pani cukiernik w Bajecznej Krainie

W ubiegłym tygodniu w Bajecznej Krainie dzieci rozwijały swój warsztat kulinarny. Początkowo pod okiem kadry przedszkolnej wypiekając między innymi własnoręcznie przygotowane ciasteczka. Następnie lekcje pobrały od prawdziwej pani cukiernik.

Trochę wody dla ochłody - na rynku stanęła kurtyna wodna

Spółka Inwest-Kom w Gniewie na skwerku, tuż obok gniewskiego urzędu, postawiła dzisiaj kurtynę wodną, która chłodzi przechodniów. Dla dzieci to prawdziwa frajda.

Uwaga- może zagrzmieć

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem.

Festiwal Muzyki Gospel 2017

Trwają przygotowania do XXI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej Gospel w Gniewie, jednego z największych tego typu festiwali w Polsce. W tym roku na muzycznej scenie usłyszymy między innymi Natalię Kukulską, Mietka Szcześniaka, Złe Psy oraz występ orkiestry pod przewodnictwem Adama Sztaby. Zapraszamy! Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.