Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

3. Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy. Zapisy trwają!

Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE wspólnie z Urzędem Miejskim w Kwidzynie, Urzędem Miasta i Gminy Gniew oraz Gminą Morzeszczyn zapraszają na kolejną edycję imprezy rowerowej: 3. Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy - mówi Piotr Kończewski z LOT KOCIEWIE. - W dniach 22-23 lipca aktywnie połączymy Powiśle z Kociewiem. Data rajdu nawiązuje do dnia otwarcia mostu przez Wisłę w roku 2013.

Całkiem niedawno było to mocno utrudnione, i choć w prostej linii to kilka kilometrów, a drugi brzeg doskonale jest widoczny… Od czterech lat jest coś co ułatwia komunikację mieszkańcom, i turystom – most, który przekracza granice, łączy regiony!

W tym roku rowerzyści startują po kociewskiej stronie Wisły, a więc zgodnie z umową, i nazwa adekwatna: kociewsko-powiślański. Wszystko rozpocznie się o godz. 9.00 na placu przy Urzędzie Gminy w Morzeszczynie, skąd uczestnicy ruszą na nieco ponad 50 km trasę przez: Majewo, Małą Karczmę, Opalenie, Kwidzyn, Trzciano do Ryjewa. Tam zorganizowany będzie nocleg w szkole w warunkach turystycznych (należy posiadać karimatę i śpiwór - bagaże będą przewożone!). W niedzielę, w drodze powrotnej z Ryjewa na Kociewia, do pokonania będzie również ok. 50 km przez: Janowo, Lipianki, Tymawę, Gniew, Wielkie Walichnowy, Lignowy Szlacheckie, Kulice do Morzeszczyna.

- Poprzednie edycje, i sukcesy organizacyjne tych imprez pozwalają planować kolejne rajdy - podkreśla Jan Kozłowski z Urzędu Miejskiego w Kwidzynie. - Trasy opracowujemy tak, aby możliwe było odwiedzenie najbardziej urokliwych zakątków po obu stronach królowej rzek Polski.

To szczególnie ważne w Roku Rzeki Wisły 2017. Rajd ten wpisuje się w kalendarz wielu imprez organizowanych w całym kraju i związanych z Wisłą. Tegorocznemu rajdowi towarzyszy również hasło promujące turystykę rowerową w województwie: !Pomorskie kołem się kręci. Rajd poza współorganizacją ze strony samorządów Kwidzyna, Gniewu i Morzeszczyna wsparł również finansowo Powiat Tczewski.

- Budowa mostu skróciła drogę z Kociewia na Powiśle, zmniejszyła się odległość do pokonania, ale też zbliżamy nasze działania – podkreśla Magdalena Frost-Guz z Urzędu Miasta i Gminy Gniew. – Zarówno w zakresie kulturalnym, sportowym czy promocyjnym, dlatego już po raz trzeci włączamy się w organizację tego rajdu.

Zapisów na Rajd można dokonać telefonicznie (58 531 37 41), mailowo (info@kociewie.eu) lub poprzez nasz profil na Facebooku (fb.com/lot.kociewie).

Data publikacji: 2017-07-11 13:20
  • Rajd rowerowy
  • Rajd rowerowy
  • Rajd rowerowy

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.