Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Wakacje w Bajecznej Krainie

Dwa tygodnie dobrej zabawy wakacyjnej w Bajecznej Krainie już za nami. Pierwszy tydzień minął niezwykle podróżniczo. Dzieci odwiedzały różne zakątki świata, poznając ich lokalizacje na mapie, flagi, zabytki, przysmaki oraz zwyczaje panujące w tych miejscach.

W poniedziałek maluchy wyruszyły do słonecznych Włoch. ,,Zwiedziły” Rzym z Fontanną di Trevi, do której wrzucały pieniążki na szczęście, następnie w Pizie budowały Krzywą Wieżę, w Mediolanie zaś wszyscy stali się projektantami mody, natomiast w Wenecji odpoczywali podziwiając miasto z perspektywy łódki.

Kolejnego dnia przedszkolaki udały się na Hawaje - archipelag pochodzenia wulkanicznego, dlatego też na chwilę wszyscy zamienili się w naukowców wykonując chemiczny wulkan. Następnie zapoznały się z popularnym tańcem Hula z własnoręcznie wykonanymi naszyjnikami z kwiatów na szyi.

W środę podróżnicy znaleźli się w stolicy Francji – w Paryżu, mieście mody. Tak więc maluchy ucząc się chodzenia na wybiegu mogły poczuć się jak prawdziwi modele. W czwartek nadszedł czas na Hiszpanię i słynny taniec flamenco z przepięknymi własnoręcznie wykonanymi wachlarzami w dłoniach. Tego dnia przedszkolaki poczuły także namiastkę radosnego hiszpańskiego święta ‘’La Tomatina". 

W piątek powróciliśmy do Polski, a dokładniej do naszego regionu, czyli Kociewia. Z tej okazji do przedszkola zawitał wyjątkowy gość - Pani Kociewianka, która przybliżyła maluchom kociewskie wiersze, tańce oraz instrumenty muzyczne takie jak: Burczybas oraz Diabelskie Skrzypce.

Drugi tydzień wakacji był równie podróżniczy jak poprzedni, jednak tym razem celem wypraw był świat bajek. Przedszkolaki poznały bohaterów bajek takich jak: Zakochany kundel, Gdzie jest Nemo, Kopciuszek czy Sekretne życie zwierzaków domowych. Wspólnie tworzyły gry, tańczyły, śpiewały.  Ostatniego dnia życie małych podróżników przeniosło się do wioski Smerfów, gdzie na ciekawskich czekał Papa Smerf oraz Gargamel, który zakradł się niepostrzeżenie i porwał Smerfetkę. Aby Ją odzyskać maluchy musiały pokonać wiele przeszkód…

-To były wspaniałe dni, pełne śmiechu i zabawy. Z pewnością pozostaną one w pamięci naszych podopiecznych, a to dopiero początek wspaniałej wakacyjnej przygody!- donoszą opiekunki z Bajecznej Krainy.

Więcej zdjęć z przedszkola zobaczyć można na stronie: <link>

 

Data publikacji: 2017-07-17 09:03
  • Wakacje w Bajecznej Krainie
  • Wakacje w Bajecznej Krainie
  • Wakacje w Bajecznej Krainie

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.