Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Monitoring miejski – trwa montaż kolejnych kamer

Od marca tego roku Gmina Gniew tworzy system monitoringu miejskiego. Na chwilę obecną na Starym Mieście w Gniewie działa już 6 obrotowych kamer, a do końca tygodnia zamontowana ma zostać jeszcze jedna. Gmina otrzymała już zgody na montaż dodatkowych 6 urządzeń, ile z nich uda się jednak uruchomić jeszcze w tym roku, zależy od możliwości finansowych gminy.

Do tej pory zamontowano 6 obrotowych kamer, które już rejestrują obraz:

 • na kamienicy nr 16/17 na placu Grunwaldzkim (zasięg: plac Grunwaldzki, ul. Piłsudskiego, ul. Brzozowskiego),
 • na kamienicy nr 45 na placu Grunwaldzkim (zasięg: plac Grunwaldzki, ul. Kościelna, ul. Pod Basztą),
 • na kamienicy nr 36 na placu Grunwaldzkim (zasięg: plac Grunwaldzki, ul. Wodna, ul. Wschodnia),
 • na dachu Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji (zasięg: parking przed GOSiR-em, boisko, wejście na „góry”, ul. Kusocińskiego),
 • na maszcie na budynku Ośrodka Zdrowia Medical (zasięg: parking przed ośrodkiem, ul. Witosa, ul. Hallera, boisko Orlik, parking przy boisku Orlik),
 • na bloku nr 3 przy ul. Kopernika (zasięg: dworzec autobusowy, ul. Kopernika od skrzyżowania z ul Gdańską do sklepu Żabka.

W tym tygodniu planowany jest montaż kamery na bloku nr 25 przy ul. Czyżewskiego. Obejmie ona zasięgiem całą ulicę, róg ulicy Staszica oraz róg ul. Kopernika z parkingiem.

Gmina pozyskała już zgody od zarządców obiektów, na których chce zamontować kolejne kamery. I tak planowane są:

 • 2 kamery stacjonarne na budynku GS przy alejce (zasięg: alejka i plac zabaw),
 • 1 obrotowa kamera na lampie na skrzyżowaniu ul. 27 Stycznia z ul. Sobieskiego (zasięg: ul. Sobieskiego i ul. 27 Stycznia),
 • 1 obrotowa kamera na słupie energetycznym na skrzyżowaniu ulic Gdańskiej, Kościuszki i 27 Stycznia (zasięg: ul. Gdańska, ul. 27 Stycznia, ul. Kościuszki, ul. Podwale),
 • 1 obrotowa kamera na skrzyżowaniu ulic Lipowej, Gdańskiej i Staszica (zasięg: ul. Lipowa, ul. Gdańska, ul. Staszica),
 • 2 kamery stacjonarne na terenie firmy Mikrostyk, na zamontowanym słupie na górach (zasięg: deptak nadwiślański),
 • 2 kamery stacjonarne na kamienicy nr 28/29 przy ul. Wąskiej (zasięg: ul. Wąska).

W planach jest także montaż kamer przy parku miejskim na skrzyżowaniu ul. Behrendta i ul. 7 Marca oraz na skrzyżowaniu ul. Pod Basztą z ul. Wiślaną.

Do końca września zamontowana będzie kolejna partia urządzeń monitorujących w Gniewie. Zakup kamer jest bardzo kosztowny, dlatego też ich ilość zależna będzie od finansów gminy, zaplanowanych na ten cel w bieżącym roku. O kolejnych krokach związanych z monitoringiem, informować będziemy na bieżąco.

- Montaż kamer w większości lokalizacji przebiegał sprawnie, choć nie brakowało komplikacji. Niektóre z wybranych miejsc, wymagają montażu dodatkowych elementów, na których zawiesić można kamery, w niektórych przypadkach ich umiejscowienie jest niemożliwe, z uwagi na brak możliwości podłączenia do prądu. Niemniej staramy się, aby aparaty znalazły się w najbardziej newralgicznych częściach miasta. Nie wszystkie z wybranych lokalizacji są terenami i obiektami gminnymi, w każdym więc przypadku musimy występować o zgody do ich właścicieli, z czym też nie mamy raczej problemu. Jesteśmy bardzo wdzięczni szczególnie firmie Mikrostyk, na której terenie staną dwie kamery, i do których zakład nieodpłatnie da nam napięcie, za co bardzo dziękujemy – mówi Sebastian Frymarski, informatyk gniewskiego urzędu, odpowiedzialny za instalację monitoringu miejskiego w Gniewie.

Kilka tygodniu temu przy wjeździe do miasta zamontowano już tablice "Miasto monitorowane".

Data publikacji: 2017-07-17 09:15

« wstecz

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.