Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Do zobaczenia za rok!

Po raz pierwszy wszystkim miłośnikom muzyki gospel przyszło się cieszyć z niedotrzymanych obietnic. Pomimo ubiegłorocznych obaw o przyszłość festiwalu, muzyka gospel wciąż opanowuje Gniew. Co więcej, już dzisiaj zapraszamy 15 – 19 sierpnia 2018 r. do Gniewu na XXII Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Gospel.

Muzyczne warsztaty

Tradycyjnie tegoroczny festiwal rozpoczęły warsztaty wokalne. Za ich sprawą, już 9 sierpnia do Gniewu przyjechało ponad 300 miłośników muzyki gospel, m.in. z Warszawy, Poznania, czy Zakopanego. Wśród rekordowej, w dziejach festiwalu, liczby uczestników nie zabrakło również uzdolnionych mieszkańców naszej gminy. I tak przez cztery dni ćwiczyli oni swój warsztat wokalny pod okiem znakomitych instruktorów, znanego już wszystkim Wayna Ellingtona oraz Kuby Krauze. Owocem wielu godzin wspólnych prób w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie oraz w salach zamkowych, był wspólny występ na festiwalowej scenie. Właśnie z tej sceny, 13 sierpnia muzyka gospel opanowała Gniew.

Koncerty gwiazd

Koncert finałowy poprzedziły występy gwiazd zarówno muzyki gospel, jak i polskiej sceny muzycznej. W piątek, tuż po uroczystym otwarciu tegorocznego festiwalu przez ks. Zdzisława Ossowskiego, dla zgromadzonej publiczności wystąpił zespół rockowy Złe Psy i jego wokalista Andrzej Nowak. Za sprawą tej formacji widzowie poddali się szeroko pojętej muzyce rockowej. Po nich na scenie wystąpił Collin Williams & Gospel Celebrate, zespół o niezwykłej energii płynącej od Boga. Drugi dzień festiwalu rozpoczął Krzysztof Iwaneczko, zwycięzca 6. edycji „The Voice of Poland”. Tuż po nim słonecznie, romantycznie i brazylijsko zaprezentował się Mietek Szcześniak. Podczas występu artysta podzielił się z publicznością kompozycjami muzycznymi do wierszy ks. Jana Twardowskiego. Wszystkie one nawiązywały do akustycznej, lekkiej i pełnej słońca muzyki brazylijskiej. Sobotnie koncerty zwieńczył występ Natalii Kukulskiej. Podczas występu piosenkarki nie zabrakło znanych utworów takich jak „Pół na Pół”, „Światło”, „Im więcej ciebie tym mniej” oraz „Sexi Flexi”.

Wyznanie wiary

Jednakże głównym punktem tegorocznej edycji festiwalu było Credo in Misericordiam Dei pod kierownictwem Adama Sztaby. „Wierze w Boże Miłosierdzie” został napisany specjalnie na czuwanie z papieżem Franciszkiem podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. W lipcu ubiegłego roku słuchało go wtedy ponad 2 mln ludzi z całego świata. W niedzielę, 13 sierpnia również gniewska publiczność miała okazję wziąć udział w koncercie uwielbienia, który przeprowadził nas przez wszystkie części naszego credo, czyli wyznania wiary. Anna Szarmach, Anna Serafińska, Krzysztof Iwaneczko, Adam Krylik, Marek Bałata, Wayne Ellington oraz Grzegorz Wilk, to soliści, którzy tego dnia wystąpili na festiwalowej scenie. Towarzyszyli im muzycy z Holy Noiz oraz DeocentriCity. Natomiast w skład orkiestry weszli uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku oraz Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Gdańsku. Wśród muzyków reprezentujących gdańską szkołę, znalazł się również gniewianin, Jan Cieszyński. Koncert swym śpiewem uświetnili oczywiście uczestnicy warsztatów gospel pod kierunkiem Wayne Ellingtona oraz Adama Kosewskiego. Natomiast nad całością czuwała batuta Adama Sztaby, polskiego kompozytora, pianisty, aranżera oraz doskonałego dyrygenta. W repertuarze znalazło się wiele znanych utworów, aby wszyscy tego dnia mogli wyśpiewać miłość do Boga, którego imieniem jest miłosierdzie.

Bezcenne wsparcie

Warto zaznaczyć, że organizacja tak wielkiego wydarzenia, nie byłaby możliwa bez ciężkiej pracy wielu osób. Z tego miejsca pragniemy serdecznie podziękować dyrektorom oraz pracownikom gniewskiej podstawówki oraz gimnazjum, którzy przygotowali te placówki na przyjęcie ponad trzystu uczestników warsztatów gospel. Jednakże nie tylko szkoły na ten czas zmieniły swoją funkcję. Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji od 9 sierpnia stał się bowiem stołówką dla przyjezdnych, obsługiwaną przez wspaniałe panie kucharki Grażynę Danowską i Elżbietę Zielińską oraz ponad 40 wolontariuszy ze Szkolnego Klubu Wolontariusza działającego pod kierownictwem Katarzyny Puczyńskiej. Jak co roku, bezcennym wsparciem podczas festiwalu są policjanci z gniewskiego Komisariatu, Komendy Powiatowej w Tczewie oraz strażacy. W tym roku o nasze bezpieczeństwo oraz sprawną komunikację na terenie miasta dbało 70 ochotników z Gniewu, Piaseczna, Jelenia, Kolonii Ostrowickiej, Opalenia oraz Gogolewa pod dowództwem Tadeusza Kordeckiego i Stanisława Kłoddy. Serdeczne podziękowania kierowane są również do: Dyrektora Generalnego Krzysztofa Lisieckiego i pracowników Spółki Zamek Gniew, Ks. Proboszcza Zbigniewa Rutkowskiego, Dyrektora Krzysztofa Bejgrowicza i pracowników Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie, Dyrektorki Jadwigi Mielke i pracowników Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gniewie, Prezesa Jakuba Jaskólskiego i pracowników spółki INWEST – KOM, Kierownika Tadeusza Kordeckiego i pracowników Gminnego Centrum Reagowania UMiG Gniew, Zbigniewa Komorowskiego i pracowników Agencji Ochrony „Wena” Sp. z o. o. w Gdańsku, MET-TRANS w Kwidzynie, wszystkim pracownikom Urzędu Miasta i Gminy Gniew oraz firmom współpracującym i wspierającym Gminę Gniew i Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej Gospel przy organizacji tego wspaniałego festiwalu.

Organizatorami festiwalu byli: Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej Gospel, Gmina Gniew i Zamek Gniew.

Fotorelacja dostępna na: <PIĄTEK>, <SOBOTA>, <NIEDZIELA>

 

Data publikacji: 2017-08-14 15:13
  • Gospel
  • Gospel
  • Gospel
  • Gospel
  • Gospel
  • Gospel
  • Gospel
  • Gospel
  • Gospel

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.