Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Wieści z Fabryki Sztuk

Wakacje mają się pomału ku końcowi, ale to nie znaczy, że w naszym regionie będzie można się nudzić. Fabryka Sztuk z Tczewa przygotowała na najbliższe tygodnie m.in. dwa konkursy (literacko-plastyczny i fotograficzny), piknik historyczno-militarny oraz Wrześniowe Targowisko, czyli jarmark różnorodności.

WAKACYJNE KONKURSY

Fabryka Sztuk zachęca do udziału w dwóch wakacyjnych konkursach:

- literacko-plastycznym „Pozdrowienia z...”, który polega na samodzielnym wykonaniu pocztówki z tegorocznych wakacji. Dzieci i dorośli mogą sprawdzić swoje umiejętności plastyczne i zaprojektować awers pocztówki w formie np. rysunku albo wykazać się sztuką pisania, tworząc tekst niebanalnych pozdrowień. Kto zaś czuje się biegły w obu dziedzinach, warto, by spróbował swoich sił w dwóch kategoriach: grafika i tekst. Autorzy najciekawszych prac zostaną nagrodzeni, a do wygrania m.in. długopis 3d, karnety na seanse filmowe, bony upominkowe i gadżety Fabryki Sztuk. Nagrodę specjalną przyzna też Naczelnik Poczty Polskiej S. A. w Tczewie, a jest to wydrukowanie wyróżnionego projektu graficznego w formie pocztówki. Każdy uczestnik składa osobiście lub przesyła do Fabryki Sztuk (ul. 30 Stycznia 4, 83-110 Tczew) maksymalnie 3 prace w terminie do 30 września br. Partnerzy akcji: Poczta Polska S.A., Kino „Helios” w Tczewie, Lokalna Organizacja Turystyczna „Kociewie”. Regulamin i karta zgłoszenia dostępne na stronie internetowej organizatora: www.fabrykasztuk.tczew.pl

- fotograficznym „Wakacje z aparatem” – już po raz dziesiąty odbędą się fotograficzne zmagania. W dotychczasowych edycjach wzięło udział łącznie 400 osób, które udostępniły 1778 zdjęć. Zgodnie z regulaminem, do konkursu można zgłosić 3-5 fotografii wykonanych podczas wakacji 2017, tematycznie koncentrujących się wokół zagadnienia: czy słońce czy deszcz. Fotografie wykonane w Tczewie mogą dodatkowo zostać zgłoszone w kategorii na zdjęcie najlepiej promujące nasze miasto. Prace muszą być dostarczone do Fabryki Sztuk (ul. 30 Stycznia 4, 83-110 Tczew) w postaci odbitek formatu 20x30 cm oraz w formie elektronicznej. Termin ich składania upływa 30 września br. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, w tym nagroda główna – czek o wartości 1500 zł ufundowany przez Starostę Tczewskiego. Patronat nad konkursem objęli: Poseł na Sejm RP Kazimierz Smoliński, Starosta Tczewski Tadeusz Dzwonkowski, Prezydent Miasta Tczewa Mirosław Pobłocki. Partner konkursu: STUDIO FOTO VIDEO TOMASZ TELEFUS w Tczewie. Wzorem poprzednich edycji, zdjęcia będą podlegały ocenie profesjonalnego jury, jak również brały udział w rankingu publiczności.
Regulamin i karta zgłoszenia dostępne na stronie internetowej organizatora: www.fabrykasztuk.tczew.pl.

 

PIKNIK HISTORYCZNO-MILITARNY

Historia na wyciągnięcie ręki. Piknik Historyczno-Militarny już 1 września od godz. 16.00 na Bulwarze Nadwiślańskim im. Księcia Sambora II.

Celem wydarzenia jest upowszechnianie historii ze szczególnym uwzględnieniem wątków lokalnych. Klimat drugiej wojny światowej odzwierciedlą działania Samodzielnej Grupy Odtworzeniowej „Pomorze”. Kilkudziesięciu rekonstruktorów podejmie się odtworzenia przejścia granicznego i organizacji sztabu Wojska Polskiego z września 39 roku. Dla miłośników historii organizatorzy przygotowali trzy wystawy: „Tczew pod okupacją hitlerowską” opracowaną przez Radosława Wieckiego z Fabryki Sztuk, a także „Polska Walcząca” oraz „Tajna Organizacja Wojskowa Gryf Pomorski” – obie będące produkcją Instytutu Pamięci Narodowej. Na bulwarze zostaną zaprezentowane zabytkowe pojazdy wojskowe, takie chociażby jak: niemieckie samochody ciężarowe, motocykle z wózkiem bocznym, lekka armata przeciwpancerna, a obok nich współczesny sprzęt wojskowy. Dzięki uprzejmości 49 Bazy Lotniczej w Pruszczu Gdańskim zwiedzający będą mogli zobaczyć z bliska śmigłowiec Mi-2, zaś wyposażenie i uzbrojenie pilota zaprezentują przedstawiciele 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku.  Z kolei żołnierze z 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej pokażą m.in. samochód terenowy Skorpion 3 i ręczną wyrzutnię rakietową Spike. Odwiedzający piknik poznają budowę i funkcjonowanie samochodu operacyjnego służącego do monitoringu, a używanego przez Straż Ochrony Kolei oraz obejrzą radiowozy Izby Administracyjno-Skarbowej w Gdańsku. Na tym nie koniec atrakcji. Chętne osoby odbędą przejazd ulicami miasta wojskowym samochodem terenowym typu Dodge. Bezpośredni kontakt z militariami umożliwi Kwidzyńskie Stowarzyszenie Sportowo Kolekcjonerskie GWARD. Swoje umiejętności strzeleckie będzie można sprawdzić w zawodach organizowanych przez Ligę Obrony Kraju. Z kolei Desant Paintball Tczew udostępni strzelnice do paintballu laserowego oraz zorganizuje gry i zabawy „Team Buildings”. W programie ponadto gry edukacyjne dla najmłodszych i sprzedaż publikacji regionalnych o drugiej wojnie światowej. Oczywiście nie może zabraknąć grochówki wprost z kuchni polowej.

Bulwar Nadwiślański im. Księcia Sambora II
1.09 godz. 16.00-20.00
Główny organizator: Fabryka Sztuk

 

WRZEŚNIOWE TARGOWISKO

Już po raz czwarty w Tczewie, tradycyjnie w pierwszą sobotę września, odbędzie się Wrześniowe Targowisko, czyli jarmark różnorodności, na którym będzie można handlować książkami, artykułami szkolnymi, płytami, używaną odzieżą, obuwiem, a także wyrobami rękodzielniczymi, antykami.

Handel odbywać się będzie tradycyjnie na Skwerze Doktora Schefflera, a stanowiska kolekcjonerów i twórców ludowych zostaną usytuowane na fragmentach pobliskich ulic: Łaziennej, Podmurnej, Jarosława Dąbrowskiego.

- Przez dwa tygodnie od rozpoczęcia naboru zgłosiły się 42 osoby, z czego ponad połowa to tczewianie. Już w drugim dniu przyjmowania wniosków dotarło do nas zgłoszenie od kolekcjonera ze Słupska. W ślad za nim poszli inni kolekcjonerzy i rękodzielnicy. Jednakże Wrześniowe Targowisko jest w szczególności przeznaczone dla tych osób, które chcą sprzedać niepotrzebną już odzież, przeczytaną książkę albo zabawki, którymi nie bawią się już ich dzieci. Co ważne, udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wystawcy nie ponoszą żadnych opłat – podkreślają organizatorzy wydarzenia.

Każdy, kto chciałby zostać wystawcą, powinien zapoznać się z regulaminem dostępnym na stronie internetowej: www.pchlitarg.tczew.pl, wypełnić formularz zgłoszenia i dostarczyć go do Fabryki Sztuk osobiście, pocztą tradycyjną lub elektroniczną. Organizatorem Wrześniowego Targowiska jest Fabryka Sztuk we współpracy z Urzędem Miejskim, Strażą Miejską i Zakładem Usług Komunalnych.

Wrześniowe Targowisko
Skwer Doktora Schefflera
2.09 godz. 10.00-15.00

 

Data publikacji: 2017-08-16 11:38
  • plakat
  • plakat
  • plakat

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.