Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Gniew miastem pięknych dam

Wczoraj obchodziliśmy święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, jedno z najważniejszych świąt maryjnych i kościelnych w naszym kraju. Z tej też okazji, w Gniewie  odbyła się procesja Królowej Marysieńki. Tego dnia, tuż po mszy świętej w gniewskim kościele, wszystkie piękne księżniczki, królowe i całe dwory, podążyły za figurą Matki Bożej do Ogrodu Historii.  Była to już 8. edycja tego bajkowego wydarzenia organizowanego przez parafię św. Mikołaja w Gniewie.

W parafialnych ogrodach, uczestników procesji przywitał ks. proboszcz Zbigniew Rutkowski. Po wspólnej modlitwie w intencji  kobiet, przyszedł czas na najbardziej wyczekiwaną przez wszystkie damy, część wydarzenia. Tego dnia bowiem, każda księżniczka, królowa oraz królewskie dwory miały okazję wziąć udział w konkursie z nagrodami. Jako pierwsze publiczności zaprezentowały się najmłodsze uczestniczki procesji, tj. księżniczki do lat 3, następnie na scenę zaproszono dziewczynki w wieku od 4 do 6 lat. Kolejne uczestniczki, to uczennice szkół podstawowych, następnie gimnazjów, szkół średnich oraz studentki. Piątą grupę stanowiły królowe. Wśród uczestników konkursu nie zabrakło również księżniczek z dworem. Wszystkie księżniczki otrzymały pocztówki z Misiem Maciusiem, natomiast tylko jedna z nich, w danej kategorii, mogła znaleźć na jej odwrocie pieczątkę Ogrodu Historii. Księżniczka, która ją wylosowała otrzymała tytuł najpiękniejszej. Wszystkie zwyciężczynie wróciły do swego zamku również z główną nagrodą, którymi były m.in., grająca i śpiewająca hulajnoga, "samochód", ogromny miś oraz bony na kosmetyki, ubrania, czy usługi fryzjerskie. Nie było jednak osoby, która nie byłaby obdarowana prezentem, bo prawdziwie kobiece upominki otrzymały wszystkie damy. Nie zabrakło również kolorowych upominków dla dzielnych rycerzy oraz nadwornych błaznów, którzy towarzyszyli naszym księżniczkom.

Data publikacji: 2017-08-16 12:54
  • Procesja księżniczek
  • Procesja księżniczek
  • Procesja księżniczek
  • Procesja księżniczek
  • Procesja księżniczek
  • Procesja księżniczek

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.