Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Zawsze słoneczni

Takiej pogody ducha jaką prezentują Teresa i Edward Brzyccy mógłby im pozazdrościć każdy. Małżonkowie obchodzili 26 sierpnia 50 rocznicę ślubu i z tej okazji otrzymali zaproszenie do gniewskiego magistratu. Tam otrzymali odznaczenia i opowiadali o swojej niezwykłej miłości, której blasku nie przyćmiły te wszystkie lata.

Pan Edward był mieszkańcem Widlic, a w latach 60-tych odbywał służbę wojskową w Elblągu. Pani Teresa mieszkała wówczas w Nowym Dworze Gdańskim, a pracowała nieopodal w Państwowym Gospodarskie Rolnym (PGR). Przyszli małżonkowie spotkali się w miejscowości Broniewo na potańcówce i jak sami zgodnie opowiadają była to miłość od pierwszego wejrzenia. –To były czasy kiedy jeszcze pisało się listy, a on pisał wspaniałe listy! Nawet charakter pisma miał piękny. Wszystko co tam opisywał okazało się też prawdą. Przechowuję całą tę korespondencję do dnia dzisiejszego na pamiątkę, i aby pokazać młodszym pokoleniom jak piękna potrafi być miłość- opowiada pani Teresa Brzycka.
Wspominając swój ślub małżonkowie opowiadają, że była wówczas słoneczna pogoda.- Piękna pogoda taka jak wówczas, zwłaszcza pogoda ducha, towarzyszy nam przez całe życie, niezależnie od aury- tłumaczy pan Edward Brzycki.
Małżonkowie od 1967 r. mieszkają w Gniewie. Najpierw przez dwa lata wynajmowali strych. Jak wspominają, było tam ciasno, ale własno i dzięki temu miło. Później przeprowadzili się na nowo powstające osiedla Kopernika gdzie mieszkają do dnia dzisiejszego. Państwo Brzyccy doczekali się trójki dzieci i czworga wnucząt.
Z okazji 50 rocznicy ślubu, zostali oni zaproszeni na uroczystość w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew. Tam z rąk wiceburmistrza Tomasza Sikory otrzymali pamiątkowe medale, legitymacje oraz okazjonalny list z życzeniami. 

Data publikacji: 2017-08-30 09:17
  • Teresa i Edward Brzyccy
  • Teresa i Edward Brzyccy
  • Teresa i Edward Brzyccy

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.