Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Święto ZSP

Społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie obchodziła w poniedziałek swoje święto. Impreza połączona została z 25 rocznicą reaktywowania liceum ogólnokształcącego w placówce. Na podzamczu spotkali się sympatycy szkoły, odbyły się otrzęsiny klas pierwszych, recital uczniów i wspólne grillowanie.

Jak co roku, we wrześniu społeczność ZSP Gniew obchodziła „urodziny szkoły”. Tym razem uroczystość zbiegła się z jubileuszem – 25-leciem reaktywacji Liceum Ogólnokształcącego w Gniewie. Świętowanie poprzedziła msza święta celebrowana przez księdza proboszcza Zbigniewa Rutkowskiego w kaplicy zamkowej. Następnie na przedzamczu odbył się piknik, w którym wzięli udział zaproszeni goście oraz cała społeczność szkoły.

Dyrektor Wioletta Połomska krótko przypomniała historię szkoły, szczególnie rok 1992, kiedy to po 37 latach reaktywowano LO w Gniewie. Od tego momentu minęło już 25 lat. Wspomniała również księgę uczniów, liczącą dziś 1430 osób. Życzyła, by szkoła, dalej wspierana przez władze, firmy i parafię, kształciła i wychowywała wiele następnych pokoleń wspaniałych ludzi. Dyrektor, w imieniu całej społeczności, podziękowała osobom, które w szczególny sposób wspierają działalność placówki. W tym roku statuetki dla przyjaciół ZSP Gniew otrzymali panowie -  Aleksander Kirszenstein, Marcin Rąbała i Leszek Meler.

Ważnym elementem uroczystości były tradycyjne otrzęsiny uczniów klas pierwszych. Jak zwykle miały one charakter wesołej zabawy. Ponieważ szkole tej historia w sposób szczególny przeplata się ze współczesnością, również i otrzęsiny podzielone zostały na dwie części - historyczną, prowadzoną przez animatorów kultury średniowiecza, oraz współczesną, którą poprowadziła Weronika Frymarska.

Wspólne grillowanie umilały występy utalentowanych muzycznie uczniów oraz pokaz kunsztu rycerskiego. Zacięte pojedynki stoczyli Filip Witkowski i Marcin Andrzejczak, a także Sebastian Ciesiński i Bartek Konieczny. Swoje umiejętności w zakresie tańców dawnych zaprezentowały również dwórki. Dużo emocji i śmiechu przysporzyły gry i zabawy sprawnościowe, np. przeciąganie liny, czy narty.

Na zakończenie na wszystkich zebranych na jubileuszowym pikniku czekał pyszny tort, upieczony specjalnie z okazji „urodzin szkoły”.

Jubileuszową uroczystość zaszczycili swoją obecnością Starosta Tczewski Tadeusz Dzwonkowski, członek Zarządu Powiatu Tczewskiego Adam Klimczak, naczelnik Wydziału Edukacji Małgorzata Flisik, burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maria Taraszkiewicz - Gurzyńska, przewodnicząca Rady Miejskiej Walentyna Czapska, przedstawiciel Rady Rodziców szkoły Janusz Wohlert, dyrektor ZS w Opaleniu i jednocześnie absolwent LO w Gniewie Mirosław Narloch, byli dyrektorzy ZSP Gniew oraz przedstawiciele okolicznych podmiotów gospodarczych i mediów.

Więcej zdjęć z wydarzenia między innymi na stronie: <link>.

 

 

 

Data publikacji: 2017-09-26 13:22
  • Święto ZSP
  • Święto ZSP
  • Święto ZSP

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.