Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Wieści z SP 1

Przedstawiamy Państwu wiadomości nadesłane ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Tym razem uczniowie wybierali samorząd, pomagali młodszym kolegom i doskonalili swoje umiejętności pływackie na basenie. 

W czwartek, 28 września, odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Są one wdrążeniem do uczenia samorządności, odpowiedzialności, a przy okazji dobrą zabawą. Uczniowie klas III-VI licznie przybyli na boisko szkolne, aby tam oddać głos na wybranego kandydata. Głosujący odbierali karty wyborcze, a po ich wypełnieniu wrzucali je do urny. Wcześniej mogli zapoznać się z programem wyborczym, który każdy kandydat umieścił na swoim plakacie. Oddano łącznie 276 głosów, w tym 261 głosów ważnych. Do samorządu wybrani zostali: Amelia Seroka VIc  (przewodnicząca SU) i Filip Sedlewski VIb -  (zastępca przewodniczącej SU). Gratulujemy zwycięzcom!

Uczniowie ze szkoły podstawowej nr 1 przyłączyli się do charytatywnej akcji zbierania plastikowych nakrętek. Środki zebrane w ten sposób przeznaczone zostaną na rehabilitację Michaliny, absolwentki tej placówki. Pojemnik na nakrętki znajduje się  na parterze w sali nr 2.

W nowym roku szkolnym klasa IIIb zaczęła regularne lekcje na basenie w Kwidzynie. Będą one odbywały się dwa razy w miesiącu. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonywali wszystkie ćwiczenia wprowadzające do nauki pływania.

Od kilku lat uczniowie klas pierwszych rozpoczynający naukę w  Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego, objęci są programem – „Mój starszy kolega, moja starsza koleżanka”. W rolę opiekunów wcielają się wybrani uczniowie klas szóstych, którzy mają pomóc młodszemu koledze i młodszej koleżance przysposobić się do nowej rzeczywistości – nauce w szkole oraz stworzyć przyjacielską relację.

Spotkanie integrujące uczniów klas pierwszych i szóstych, które odbyło się 29 września na boisku Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie było pokazało, że starszy kolega i koleżanka w życiu siedmiolatka to bardzo ważna osoba. Zabawy i konkursy przygotowane przez szóstoklasistów pod kierunkiem wychowawców były doskonałą formą relaksu i spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Z całą odpowiedzialnością można powiedzieć, że „Starszy kolega, starsza koleżanka”: wspiera w zainteresowaniach, rozmawia, bawi się, aktywizuje oraz dzieli się umiejętnościami ze swoim podopiecznym – uczniami z klasy pierwszej. A najważniejsze, iż robi to bezinteresownie i z wielkim zaangażowaniem. 

Więcej zdjęć z życia SP 1 znaleźć można m.in na stronie: <link>. 

Data publikacji: 2017-10-02 09:26
  • Wieści z SP 1
  • Wieści z SP 1
  • Wieści z SP 1

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.