Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Pomorze turystycznym liderem w Polsce

Tegoroczne hasło Światowego Dnia Turystyki brzmi „Zrównoważona turystyka – narzędzie na rzecz rozwoju”. Przyświecało ono też uczestnikom regionalnych obchodów Dnia Turystyki, które odbyły się 29 września w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku. Jedną z osób, które wyróżniono podczas tego święta jako zasłużonych dla rozwoju turystki w regionie był Tomasz Sikora Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Gniew.

Do udziału w wydarzeniu zaproszono samorządowców, działaczy Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, przewodników i pilotów wycieczek, hotelarzy i restauratorów, przedstawicieli organizacji i instytucji związanych z turystyką. Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, pod którego patronatem odbyły się obchody, witając uczestników imprezy, podkreślił, że dzięki ich pracy Pomorze to dziś najchętniej odwiedzany region w Polsce. – Wszystkim nam zależy na tym, aby ogromny potencjał Pomorza był jak najlepiej wykorzystany. Ten potencjał to różnorodność kulturowa, bogactwo historii, znakomite walory przyrodnicze i krajobrazowe – mówił Marszałek.

Jednym z najważniejszych punktów obchodów było wręczenie nagród i wyróżnień dla osób, które w sposób szczególny przyczyniły się w minionym roku do rozwoju pomorskiej turystyki. Wśród nagrodzonych przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze w Gdańsku znalazł się Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Tomasz Sikora. Otrzymał on dyplom Honorowy PTTK za Pomoc i Współpracę.

Z okazji Dnia Turystki również Samorząd Gminy Gniew serdecznie dziękuje wszystkim zaangażowanym w rozwój turystyczny gminy Gniew, budowanie jej kulturowej i przyrodniczej tożsamości, wszelkie inwestycje polegające na rozszerzaniu oferty skierowanej do turysty. Wierzymy, że potencjał turystyczny naszego miasta i gminy jest ogromny, i że działając wspólnie, możemy tę gałąź gospodarki uczynić kluczową.

Data publikacji: 2017-10-03 12:04
  • Światowy Dzień Turystyki
  • Światowy Dzień Turystyki

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.