Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

„Drugi brzeg” – o gniewsko - kwidzyńskiej inicjatywie

W sobotę, 30 września miłośnicy zdrowego stylu życia z gmin Gniew i Kwidzyn spotkali się w Opaleniu, by maszerując z kijkami, sforsować Wisłę i dotrzeć do kwidzyńskiego Nowego Dworu, w którym już po raz czwarty odbył się festyn pn. „Kulturalnie, zdrowo i sportowo”.

Uczestnicy marszu nordic walking wyruszyli z Opalenia krótko przed godziną 10.00. Na trasę ruszyło około 110 osób, w tym spora liczba mieszkańców naszej gminy, a wśród nich dwie mocne grupy z Gniewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz z Zespołu Szkół w Opaleniu. W słońcu, ale i przy dość silnym wietrze przebyli blisko 13 km. Uczestnikom bezpieczeństwo zapewniali strażacy OSP z Opalenia, policjanci Komisariatu Policji w Gniewie oraz kwidzyńscy ratownicy medyczni. Przewodnikami marszu byli instruktorzy ze Stowarzyszenia „Zakątek Dankowo”.

Na mecie, poza medalami, na uczestników marszu czekały liczne atrakcje – stoiska ze zdrową żywnością przygotowane przez szkoły i KGW z gminy Kwidzyn, opaleńskie Koło, warsztaty haftu artystycznego i rzeźby prowadzone przez Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie, zajęcia z robotyki przygotowane przez ZS Opalenie oraz liczne występy artystyczne młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Nowym Dworze, gospodarza imprezy.

Gości powitała wójt Gminy Kwidzyn Ewa Nowogrodzka, która sama była uczestniczką marszu. Wraz w obecnymi na scenie Przewodniczącą Rady Miejskiej w Gniewie Walentyną Czapską, która również wzięła udział w marszu oraz Mirosławem Narlochem, dyrektorem Zespołu Szkół w Opaleniu zaprosiła do przyszłorocznej edycji imprezy, której finał, zgodnie z deklaracjami, odbędzie się w Opaleniu.

Sobotnia impreza to dowód na to, że most połączył nas nie tylko komunikacyjnie, ale również dał możliwość łączenia mieszkańców we wspólnych ideach i inicjatywach.

Organizatorami wydarzenia byli: Gmina Kwidzyn, GOK Kwidzyn, Szkoła Podstawowa w Nowym Dworze i Stowarzyszenie „Zakątek Dankowo”. Organizację wspomogli: Gmina Gniew, Zespół Szkół w Opaleniu, Ochotnicza Straż Pożarna w Opaleniu. Finansowego wsparcia udzielił Bank Spółdzielczy w Brodnicy.

Data publikacji: 2017-10-03 12:21
  • Marsz nordic-walking "Drugi brzeg"
  • Marsz nordic-walking "Drugi brzeg"
  • Marsz nordic-walking "Drugi brzeg"
  • Marsz nordic-walking "Drugi brzeg"
  • Marsz nordic-walking "Drugi brzeg"
  • Marsz nordic-walking "Drugi brzeg"
  • Marsz nordic-walking "Drugi brzeg"
  • Marsz nordic-walking "Drugi brzeg"
  • Marsz nordic-walking "Drugi brzeg"

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.