Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Projekt „Florencja” zakończony

„Projekt Florencja zakończony” – tymi słowami Izabela Chyła, dyrygentka chóru Cantores Minores zakończyła spotkanie podsumowujące wyjazd gniewskiego chóru na Festiwal Leonarda da Vinci we Florencji. Ale powiedzieć „wyjazd” to jak nie powiedzieć nic. Projekt ten to bowiem setki godzin przygotowań, dziesiątki zaangażowanych osób, wiele odwiedzonych fizycznie i wirtualnie miejsc, a nade wszystko ogromne emocje, które towarzyszyły tej inicjatywie. 

W minioną niedzielę, 1 października w tczewskim Centrum Kultury i Sztuki odbył się uroczysty koncert, który stanowił podsumowanie projektu, a właściwie przede wszystkim był formą podziękowania ze strony chóru osobom, firmom, instytucjom i organizacjom za okazaną pomoc związaną z organizacją wyjazdu.

Spotkanie to stanowiło swoistą podróż przez miejsca, ludzi i wydarzenia, które złożyły na realizację tego przedsięwzięcia. Piotr Stec, prowadzący koncert, opowiadając o długich miesiącach przygotowań do festiwalu, pozyskiwaniu partnerów i sponsorów oraz samym wyjeździe, wplótł w opowieść kilka dzieł sztuki związanych z Florencją. To one stanowiły tło do utworów po mistrzowsku wykonanych przez chór w trakcie koncertu, które złożyły się na artystyczny sukces dziewczyn i ich dyrygentki osiągnięty we Włoszech.

Chór swoim występem i okolicznościowymi dyplomami podziękował wszystkim, którzy wsparli projekt – Marszałkowi Województwa Pomorskiego, Burmistrz Miasta i Gminy Gniew, Staroście Powiatu Tczewskiego, Burmistrzowi Miasta i Gminy Pelplin, firmom Alma – Color, Alarmtech, Rolmag, Temida, Inwest – Kom, Mikrostyk, Rolls – Royce Gniew, Bank Spółdzielczy w Gniewie, Zamek Gniew, Studio A, a także Parafii św. Mikołaja w Gniewie, Stowarzyszeniu Centrum Aktywnych – Gniew i Fundacji M.A.P.A., a także wielu osobom indywidualnym, które  wsparły finansowo wyjazd za pośrednictwem platformy wspieram.to.

Chór nie przestaje marzyć. Już dzisiaj myśli o przyszłorocznym Festiwalu Chórów i Orkiestr w Lloret de Mar w Hiszpanii. I warto te marzenia wspierać. Ponieważ możemy wszyscy być dumni, że mały Gniew ma tak wielki chór!

Data publikacji: 2017-10-03 13:44
  • Koncert Cantores Minores w CKiS w Tczewie
  • Koncert Cantores Minores w CKiS w Tczewie
  • Koncert Cantores Minores w CKiS w Tczewie
  • Koncert Cantores Minores w CKiS w Tczewie

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.