Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Z Bogiem na wesoło

W sobotnie popołudnie, 30 września rynek w Gniewie zapełnił się kolorowymi stoiskami i ludźmi. W taki sposób rozpoczął się festyn pn. „Bliżej Boga. Bliżej rodziny”. Imprezę zorganizowała malborska parafia Kościoła Bożego w Chrystusie. Oprócz licznie przybyłych mieszkańców i ich dzieci, festyn swoją obecnością zaszczyciła burmistrz Maria Taraszkiewicz – Gurzyńska oraz zastępca burmistrza Tomasz Sikora.

Celem imprezy było jednoczenie ludzi - mężów i żon, dzieci i rodziców, sąsiadów, mieszkańców, chrześcijan z różnych kościołów. Na twarzach uczestników było widać radość. Nic dziwnego, bo atrakcji było co niemiara. Na samym początku została postawiona olbrzymia dmuchana zjeżdżalnia dla dzieci. Potem powstały stoiska z ciastami, kawą, herbatą, popcornem i kiełbaskami z grilla. Za żadną z tych rzeczy nie trzeba było płacić. To dzięki sponsorom, którym spodobała się idea rodzinnego święta.

Dzieci brały udział w warsztatach plastycznych. Największe emocje wzbudzało malowanie kamieni, kolorowanie twarzy, malowanie za pomocą kolorowej soli oraz robienie wielkich mydlanych baniek. Dzieci były zabawiane przez wielką mysz i lwa oraz przez łąkowe dziewczyny przebrane za trawę.

Ustawiona została też scena, na której przez cały czas trwania festynu występowały zespoły. Na początku pojawiła się grupa składająca się z młodzieży mieszkającej gdzieś pomiędzy Gniewem a Malborkiem. Potem wystąpił gdański zespół Przed Nami, który zaprezentował materiał ze swojej najnowszej płyty pt.: „Emmanuel”. Gwiazdą wieczoru był Piotr Płecha, były muzyk zespołu Budka Suflera. Wystąpił z nim Bartek Bobeł, multiinstrumentalista jazzowo-folkowy z Wrocławia. Wszyscy muzycy śpiewali i opowiadali o Bogu.

- Dlaczego ten festyn w tak dużej mierze jest poświęcony Bogu? – zapytałem Darka, jednego ze współorganizatorów.

- Nie zawsze byłem człowiekiem, z którego społeczeństwo mogłoby być dumne. Kiedyś nie byłem ani dobrym mężem, ani ojcem. Moim życiem rządziły nałogi i złe wybory. Zmieniło się to kiedy pewnego dnia trafiła do moich rąk Biblia. Zacząłem czytać o tym, co Jezus Chrystus zrobił dla mnie na krzyżu. Byłem wstrząśnięty.  Wtedy dowiedziałem się jak mam żyć, aby nikogo nie ranić – odpowiedział Darek. – W moim mieście istnieje wiele problemów. Wielu ludzi jest uzależnionych, wiele rodzin rozbitych, wiele osób żyje z dnia na dzień, bez celu. Chciałbym, aby oni wszyscy mogli znaleźć szczęście, które ja znalazłem. Wiem, że pokój umysłu i motywację do działania można znaleźć w życiu z Bogiem. Dlatego ja i moi przyjaciele chcemy o Nim opowiadać. Dlatego powstał ten festyn.

Tekst: Maciek Strzyżewski
Fotografie: Marcela Szczuraszek

Data publikacji: 2017-10-05 10:39
  • Bliżej Boga, bliżej Rodziny
  • Bliżej Boga, bliżej Rodziny
  • Bliżej Boga, bliżej Rodziny
  • Bliżej Boga, bliżej Rodziny
  • Bliżej Boga, bliżej Rodziny
  • Bliżej Boga, bliżej Rodziny
  • Bliżej Boga, bliżej Rodziny
  • Bliżej Boga, bliżej Rodziny
  • Bliżej Boga, bliżej Rodziny

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.