Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Wieści z SP 1

Przedstawiamy Państwu wiadomości nadesłane ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Tym razem uczniowie m.in. odbierali nagrody z rąk wojewody pomorskiego i obserwowali świat przez mikroskop.

W ubiegłym roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego z klas IV i V wzięli udział w konkursie organizowanym przez Komisję Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP we współpracy z Fundacją im. Św. Cyryla i Metodego prowadząca inicjatywę Tat.Net pod tytułem „List do taty”. Trzeba było napisać list do taty, który ukazywał rolę ojca w życiu rodziny.
6 października 2017 roku, uczniowie zaproszeni zostali do Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku, aby odebrać nagrody z rąk Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha i Senatora RP Antoniego Szymańskiego. Galę rozdania nagród uświetnił występ aktora Kuby Kornackiego. -Cieszę się, że tak wielu uczniów wzięło udział w konkursie i aż czworo zostało nagrodzonych- podsumowuje konkurs Kazimiera Cieszyńska, nauczycielka języka polskiego z gniewskiej placówki.
Spośród 160 przesłanych prac aż 4 zostały wyróżnienia trafiły do gniewskiej szkoły. Byli to: Anna Wasielewska (laureatka konkurs), Alina Stacker (wyróżnienie), Dominika Romanowska (wyróżnienie) oraz  Julia Guss (wyróżnienie)

Świetlica w Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego jest nowoczesna, wyposażona w gry interaktywne i sprzęt multimedialny. Dzieci objęte opieką rozwijają swoje zainteresowania, uzdolnienia i umiejętności. W czasie wolnym bawią się w różnorodne pląsy i zabawy ze śpiewem, grają w gry stolikowe i zręcznościowe. Konstruują z klocków różne budowle, układają puzzle. Na zajęciach manualnych wycinają, rysują, malują, lepią z plasteliny wykonują z kasztanów różne postacie. Uczniowie odrabiają prace domowe i utrwalają wiedzę zdobytą na lekcjach. -Atmosfera w naszej świetlicy jest przyjazna, dzięki czemu dzieci dobrze się u nas czują, chętnie nas odwiedzają, a czasem zdarza się, że nie chcą wracać do domu- donoszą panie Małgorzata Śmigerska i Jolanta Górska z gniewskiej placówki.

Mikroskop to niezbędny atrybut przyrodnika i biologa. Przyrządy badawcze, które otrzymała Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego do realizacji kolejnych zajęć rozwijających z przyrody, realizowanych w ramach projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020„Dziecko najlepsza inwestycja”. -Szkiełko i oko mówi przyrodnikowi znacznie więcej niż tylko czucie. Rozum, doświadczenie, racjonalne i empiryczne podejście do świata pozwala uczniowi na obserwację i wnioskowanie w tym momencie bardzo przydatny jest właśnie mikroskop- tłumaczy Mirosława Fandrejewska, wicedyrektor szkoły.

Data publikacji: 2017-10-09 11:38
  • Wieści z SP 1
  • Wieści z SP 1
  • Wieści z SP 1

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.