Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Gniewska robotyka z funduszami z Giving Circle

Nieformalna Grupa Aktywnych z Jelenia wzięła 19 października udział w wyjątkowym wydarzeniu charytatywnym - Giving Circle. Podczas spotkania w Gościńcu nad Wisłą o swoich projektach opowiadały 4 grupy. Każda z nich starała się przekonać zebranych do swojego pomysłu i zebrać na swój cel fundusze. Odbyły się licytacje, nie zabrakło też wyzwań.

Swoje 15 urodziny Fundacja Pokolenia postanowiła świętować w nietypowy sposób, zapraszając swoich gości na „Giving Circle”, tj. wyjątkowe spotkanie przedstawicieli biznesu, kultury, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych, podczas którego darczyńcy mają możliwość wsparcia wybranych przez siebie projektów społecznych.

Tego dnia swoje pomysły przedstawiły cztery grupy. Po krótkiej prezentacji swoich zamierzeń oraz udzieleniu licznych odpowiedzi na pytania gości, przedstawiciele grup opuszczali salę. Następnie głos zabierali ambasadorowie poszczególnych projektów zachęcając do udziału w następujących po prezentacjach licytacjach. Nie była to jednak zwykła aukcja, gdyż w wypadku Giving Circle można rzucać wyzwania. A jak to wyglądało w praktyce? Na przykład jedna z osób licytujących przekazałaby 50 zł pod warunkiem znalezienia się na sali kolejnych 3 osób chętnych wesprzeć dany projekt 20 zł. Innym przykładem wyzwania było np. przekazanie 100 zł jeśli cała sala zaśpiewa 100 lat Fundacji Pokolenia. Podczas spotkania padały też np. słowa „przekażę 150 zł, jeżeli firma… przekaże na ten cel taką samą kwotę”.

Obecnym na tczewskim Giving Circle bardzo spodobała się ta zabawa i wszystkie wyzwania zostały spełnione. A biorącym udział w akcji udało się zebrać całkiem pokaźne sumy na swoje cele. I tak Nudoodporne z Tczewa zebrały 2660 zł, Tajemniczy Ogród z Subków 2870 zł, Pszczoły wlatują do szkoły 4060 zł, a Robotyka w Gminie Gniew 3670 zł. Ten ostatni projekt prowadzony jest przez Annę Ziołkowską z Nieformalnej Grupy Aktywnych z Jelenia. - Bardzo się cieszę, że udział w Giving Circle zakończył się takim sukcesem. Tak pozytywny odbiór mojej osoby i tego, co robię a także zdobyte środki finansowe motywują mnie do kolejnych działań i dostarczają mi ogromnej satysfakcji. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy mnie dopingowali i byli ze mną tj.: Rodzince, Łukaszowi Ogonowskiemu z Centrum Aktywnych Gniew, Urzędowi Miasta i Gminy Gniew, Maciejowi i Anicie Czarneckim z firmy Temida, Agacie Sanieckiej z Mikrostyku i jeszcze wielu innym, o których nie wiem, ponieważ nie było mnie podczas samej licytacji. Dzięki Giving Circle poznałam wspaniałych ludzi: całą ekipę Fundacji Pokolenia oraz pozostałych autorów projektów - opowiada Anna Ziołkowska.

Projekt z gminy Gniew dotyczy zajęć robotyki, które już odbywają się w niektórych placówkach i świetlicach, a docelowo dzięki zakupowi nowych zestawów klocków, prowadzone mają być w jeszcze większej ilości placówek, zwłaszcza tych wiejskich. – Takie przedsięwzięcia napawają mnie dumą. Pani Anna wspaniale zareklamowała w Gościńcu nie tylko swoją organizację, ale też całą naszą gminę. Osobne słowa uznania należą się też załodze Fundacji Pokolenia, która tego dnia świętowała swoje urodziny. Zdaję sobie sprawę, jak wiele gmina Gniew zyskuje współpracując z fundacją. Bardzo bowiem doceniam tę działalność, poprzez którą wykorzystywane są siły drzemiące w społeczeństwie, a realizowane działania są dowodem na ich nieskończone pokłady. Bez wątpienia jubileusz ten, jest potwierdzeniem ogromnego zaufania, którym organizacja cieszy się wśród partnerów oraz lokalnej społeczności - podsumowuje Giving Circle Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska, burmistrz Miasta i Gminy Gniew.

Teraz organizacje, które zdobyły fundusze w ramach licytacji zajmą się realizacją swoich projektów, a po 12 miesiącach będą musiały przedstawić darczyńcom „raport oddziaływania”.  Więcej o gniewskim przedsięwzięciu przeczytać można m.in. na facebookowym profilu „Robotyka w Gminie Gniew”. 

Data publikacji: 2017-10-25 10:15
  • Schemat
  • Gniewska robotyka z funduszami z Giving Circle
  • Gniewska robotyka z funduszami z Giving Circle
  • Gniewska robotyka z funduszami z Giving Circle
  • Gniewska robotyka z funduszami z Giving Circle
  • Gniewska robotyka z funduszami z Giving Circle
  • Gniewska robotyka z funduszami z Giving Circle

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.