Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Gniewscy seniorzy zwycięzcami spartakiady

W sobotę, 21 października, w hali sportowej Powiatowego Centrum Sportu przy II Liceum Ogólnokształcącym w Tczewie odbyła się I Powiatowa Spartakiada Seniorów pod hasłem „Seniorzy mieszkańcom Ziemi Tczewskiej”. Wśród seniorów biorących udział w zawodach, nie mogło zabraknąć reprezentacji Gniewskiego Uniwersytetu III Wieku, która okazała się bezkonkurencyjna.

W zawodach wzięły udział trzy drużyny: Uniwersytet Trzeciego Wieku w Gniewie, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Pelplinie i Tczewski Uniwersytet Trzeciego Wieku w Tczewie. Odbyło się siedem konkurencji sportowo-sprawnościowych, w których we wszystkich bezapelacyjnie zwyciężyli zawodnicy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gniewie. Drugie miejsce zajął Tczewski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Jednakże nie to było najważniejsze, bo głównym celem Spartakiady było upowszechnianie kultury fizycznej, popularyzacja sportu i integracja społeczna, propagowanie zdrowego stylu życia wśród osób 60+ oraz przeciwdziałanie zjawiskom wykluczenia osób starszych.

Spartakiada zakończyła się uroczystym wręczeniem pucharów, medali, dyplomów i nagród, które wręczali prezydent Mirosław Pobłocki i wiceprezydent Adam Urban, Tomasz Tobiański, dyrektor Powiatowego Centrum Sportu w Tczewie i Andrzej Błaszkowski, dyrektor Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji.

Uczestnicy wydarzenia mieli okazję skorzystać z podstawowych badań proponowanych na stoiskach medycznych. Imprezę uświetnili zespół taneczny Wiecznie Młodzi, pokaz tańca sportowego w wykonaniu Formacja Ebro i koncert Tczewskiej Formacji Szantowej.
 

Data publikacji: 2017-10-25 15:17
  • Gniewscy seniorzy zwycięzcami spartakiady
  • Gniewscy seniorzy zwycięzcami spartakiady
  • Gniewscy seniorzy zwycięzcami spartakiady
  • Gniewscy seniorzy zwycięzcami spartakiady
  • Gniewscy seniorzy zwycięzcami spartakiady
  • Gniewscy seniorzy zwycięzcami spartakiady

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.