Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Muzealnie i na słodko

25 października klasy gimnazjalne II a i III e udały się na wycieczkę do Gdańska, by obserwować ręczne wykonanie słodyczy w Pracowni Cukierniczej Ciu Ciu na Starym Mieście. Każdy uczestnik wycieczki obdarowany został również wyrobami z tego miejsca, mógł też zakupić słodkości w miejscowym sklepiku. Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum II Wojny Światowej.

Na wszystkich uczestnikach wycieczki miejsce to zrobiło ogromne wrażenie i to już na samym wejściu. Sercem muzeum jest wystawa główna, zajmująca powierzchnię niemal 5 tys. m2, co czyni ją jedną z największych wystaw historycznych na świecie. Zlokalizowana jest 14 metrów pod ziemią. By ją obejrzeć uczniowie musieli więc zjechać trzy piętra pod ziemię. Zaopatrzona w audioprzewodniki (by każdy mógł poznawać historię II Wojny Światowej w  swoim tempie) grupa zwiedziła to nowoczesne i multimedialne muzeum.

- Czekała na nas opowieść o tragicznym doświadczeniu II wojny światowej, o jej genezie i skutkach, o ofiarach i sprawcach, o bohaterach i zwykłych ludziach. Wystawa podzielona była na etapy: Genezę, Terror, Opór i Koniec Wojny. Na wystawie głównej znajduje się ok. 2 tys. eksponatów, ale nie zabrakło tam również nowoczesnych stanowisk multimedialnych. Wszystkiego można było dotknąć, posłuchać, popatrzeć i przede wszystkim – przeżyć. Ogromne wrażenie wywarła na nas np. przedwojenna ulica i to samo miejsce – zburzone po zawierusze wojennej ze stojącym na niej czołgiem radzieckim - relacjonują opiekunowie grupy Ewa Kłos, Dorota Narloch i Renata Górnik. - Jesteśmy przekonani, że wizyta w MIIWŚ podobała się uczniom. Naszym zdaniem każdy Polak powinien ją odwiedzić. Wiemy, że już inne klasy szykują się na „podbój” tego miejsca. Zachęcamy i gorąco polecamy!

Data publikacji: 2017-10-30 13:54
  • Wycieczka do Gdańska
  • Wycieczka do Gdańska
  • Wycieczka do Gdańska
  • Wycieczka do Gdańska

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.